Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Zaliczka a zadatek - najistotniejsze różnice!

Przedsiębiorco, obawiasz się nierzetelnego klienta i nie wiesz jak zabezpieczyć swoje interesy w umowie Nie wiesz czym jest zaliczka i zadatek oraz kiedy wpłata od kontrahenta podlega zwrotowi? Przeczytaj i sprawdź, czym różni się zaliczka a zadatek!

6 listopada 2021

Podatki dochodowe

Podatek od przychodów z budynków w PIT w praktyce - część 2

Podatek od przychodów z budynków to nowa wersja podatku minimalnego, która została wprowadzona w styczniu 2019 roku. Dotyczy budynków wpisanych do ewidencji środków trwałych. Dowiedz się, jak obliczyć podatek od przychodów z budynków w PIT w praktyce!

11 lutego 2022

Podatki dochodowe

Podatek od przychodów z budynków w PIT w praktyce - część 1

Podatek od przychodów z budynków od 1 stycznia 2019 obejmuje większy zakres nieruchomości niż dotychczas. Podatnikami mogą stać się również np. firmy leasingowe. Dowiedz się, co jest przedmiotem opodatkowania i na jakich zasadach działa ten nowy podatek!

11 października 2020

Samochód w firmie

Koszty użytkowania samochodu osobowego w działalności gospodarczej

Zgodnie ze zmianami od początku 2019 roku, na podatników korzystających w działalności z samochodu zostały nałożone pewne limity. Jak zatem prawidłowo rozliczać koszty użytkowania samochodu osobowego w prowadzonej działalności? Przeczytaj i sprawdź!

11 października 2020

Transakcje zagraniczne

Import usług na przykładach praktycznych - część 1

Zdarza się, że import usług jest trudny do właściwego zidentyfikowania podatkowego. Przyjmuje się, że podstawą opodatkowania jest wszystko, co stanowi zapłatę, którą usługodawca otrzymał. Dowiedz się, jak postąpić, gdy import usług nastąpi z przedpłatą.

8 lipca 2022

Podatek VAT

Sprzedaż towarów w porcie i na pokładach statków w praktyce cz.2

Dokonując zakupu towarów od zagranicznych kontrahentów podatnicy zastanawiają się, jak opodatkowana jest sprzedaż towarów w porcie i na pokładach statków. Dowiedz się, jak w tym przypadku zastosowane są reguły Incoterms oraz transakcji łańcuchowej!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Sprzedaż towarów na pokładach statków i w portach w praktyce cz. 1

Sprzedaż towarów na pokładach statków, samolotów bądź w porcie budzi wiele wątpliwości co do jej opodatkowania. Dowiedz się z artykułu, jak wygląda sprzedaż w przypadku gdy następuje ona w momencie transportowania towarów statkiem poza polskimi wodami!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Sprzedaż towarów na statkach - zasady identyfikacji i opodatkowania

Sprzedaż towarów na statkach jest stosunkowo częstym zjawiskiem. Czy w przypadku takiej sprzedaży należy zapłacić podatek VAT? Czy sprzedaż towarów na statkach na morzu lub w porcie zagranicznym można uznać za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (WDT)?

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Usługi na ruchomym majątku rzeczowym - istota i charakter usług

Przedsiębiorcy, którzy świadczą różnego rodzaju usługi, mogą pracować na materiale własnym albo powierzonym. Właściwa identyfikacja transakcji ma wpływ na rozliczenie podatku VAT. Czym są usługi na ruchomym majątku rzeczowym? Jak je rozliczyć Odpowiadamy!

11 października 2020

Podatek VAT

Obowiązek podatkowy usług świadczonych na ruchomym majątku rzeczowym kontrahenta

Nieprawidłowe rozpoznanie momentu, w którym następuje obowiązek podatkowy usług świadczonych na ruchomym majątku rzeczowym kontrahenta może skutkować koniecznością dopłaty podatku VAT wraz z odsetkami. Sprawdź, jak prawidłowo należy go ustalić!

15 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów