Co się zmienia
Ulga termomodernizacyjna w zeznaniu rocznym – PIT za 2019 r.
Właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać na termomodernizacji swoich nieruchomości. Dowiedz się, jakie wydatki obejmuje ulga termomodernizacyjna w zeznaniu rocznym i jak wykazać je w deklaracji PIT za rok 2019
4 marca 2021
Mikropożyczka 5000 zł ma błędy interpretacyjne
Mikropożyczka 5000 zł zawiera błędy w swym uwarunkowaniu. UP wskazuje, że z mikropożyczki nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy są na samozatrudnieniu bez pracowników. W artykule wskazujemy błędy w interpretacji przepisów dotyczące mikropożyczki!
25 czerwca 2022
Zawieszenie działalności a ulgi z tarczy antykryzysowej
Czy tarcza antykryzysowa uwzględnia ulgi dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na zawieszenie działalności? Jeżeli tak, to na jakich warunkach przedsiębiorca może z nich skorzystać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na omawiany temat!
21 lipca 2022
Zasady udzielania ulg podatkowych - jakie obowiązują?
Ze względu na obecną pandemię organy podatkowe wprowadzają kolejne zmiany i ulgi mające na celu udzielenie pomocy przedsiębiorcom. Dowiedz się, jakie obowiązują zasady udzielania ulg podatkowych w zakresie zobowiązań podatników!
28 maja 2020
Przesunięto termin rozliczenia podatku PIT 2020!
W obliczu epidemii przesunięciu ulegnie termin rozliczenia podatku PIT za 2020. Przedstawione przez rząd postanowienia tarczy antykryzysowej mają pomóc pracownikom i przedsiębiorcom przetrwać najcięższy czas kryzysu. Sprawdź, nowe terminy rozliczenia PIT!
27 maja 2020
Wydłużony termin rozliczeń deklaracji PIT za 2019 rok do maja!
Wielkimi krokami zbliżają się terminy rozliczeń deklaracji rocznych PIT i CIT za 2019 rok. W obliczu panującej epidemii koronawirusa rząd planuje wdrożyć zmiany ustaw, aby został wydłużony termin rozliczeń deklaracji PIT i CIT za 2019 rok.
28 maja 2020
Kwarantanna dokumentów dostarczanych do US i ZUS
Z powodu epidemii koronawirusa, przesyłane dokumenty do administracji publicznej w tym do urzędu skarbowego i do ZUS podlegają kwarantannie w określonym terminie. Jak kwarantanna dokumentów wpływa na datę ich rejestracji? Sprawdź!
24 lipca 2020
Przewłaszczenie na zabezpieczenie – sposób na odzyskanie pieniędzy?
Przewłaszczenie na zabezpieczenie to rodzaj zabezpieczenia wierzytelności, który może pomóc Ci w odzyskaniu długu. Dowiedz się, na czym polega ta forma umowy między wierzycielem a dłużnikiem oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę.
27 maja 2020
Pracownik na kwarantannie – kto zapłaci wynagrodzenie?
Coraz więcej pracowników zostaje objętych kwarantanną. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, kto wypłaci wynagrodzenie pracownikowi za 14 dni kwarantanny? Czy pracownik na kwarantannie otrzyma zasiłek z ZUS-u, czy wynagrodzenie od pracodawcy? Sprawdź!
23 stycznia 2022
Tarcza antykryzysowa - zwolnienie z opłacania składek ZUS. Kto nie skorzysta?
Zwolnienie z ZUS to jedno z rozwiązań przyjętych przez sejm w ramach tarczy antykryzysowej. Wielu przedsiębiorców czeka na taką regulację bowiem składki na ZUS stanowią sporą część ich wydatków. Którzy przedsiębiorcy nie będą mogli z niej skorzystać?
20 stycznia 2021
Pakiet tarczy antykryzysowej - czy został przyjęty przez rząd?
Pakiet tarczy antykryzysowej omawiany jest już w senacie i nie długo zostanie przyjęty oficjalnie przez rząd. W związku z czym warto zapoznać się z udogodnieniami, które przewiduje pakiet. Ponadto tarcza odroczy niektóre obwiązki podatkowe! Sprawdź!
27 maja 2020
Termin rozliczenia podatku CIT 2020 będzie przesunięty!
W obliczu epidemii przesunięty zostanie termin rozliczenia podatku CIT za 2020. Postanowienia tarczy antykryzysowej mają pomóc księgowym i przedsiębiorcom przetrwać najcięższy czas kryzysu. Sprawdź, nowe terminy rozliczenia podatków!
27 maja 2020
Rezygnacja z opłacania uproszczonych zaliczek - dla kogo?
W związku z epidemią koronawirusa wielu podatników nie jest w stanie opłacać bieżących zobowiązań podatkowych. Dowiedz się, czy w związku z obecną sytuacją możliwa jest rezygnacja z opłacania uproszczonych zaliczek w trakcie roku podatkowego.
16 lutego 2022
Długi w postępowaniu upadłościowym - 4 kategorie wierzytelności
Czy Twoje długi mogą zostać umorzone w postępowaniu upadłościowym? Czy wystarczy złożenie odpowiedniego wniosku? Dowiedz się, na jakie kategorie dzielą się długi w postępowaniu upadłościowym oraz kiedy może dojść do ich umorzenia.
9 maja 2022
Egzekucja przeciwko nabywcy przedsiębiorstwa - czy to możliwe?
Czy odzyskanie długu od dłużnika, który sprzedał majątek jest możliwe? Dowiedz się, co możesz zrobić w takiej sytuacji. Sprawdź, na czym polega egzekucja przeciwko nabywcy przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolnego i odzyskaj swój dług!
27 maja 2020