0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W podatkach

W podatkach

Ulga na złe długi w PIT i CIT - na czym polega i kto może skorzystać?

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązują nowe przepisy, które mają na celu poprawę płynności finansowej małych i średnich przedsiębiorstw. W niniejszym artykule wyjaśniamy na czym polega ulga na złe długi w PIT i CIT oraz kto może z niej skorzystać. Sprawdź!

1 czerwca 2020

W podatkach

Biała lista – sankcje za korzystanie z rachunków innych niż w wykazie

Biała lista podatników to temat, o którym ostatnio wiele się mówi. Jest to wykaz informacji o podatnikach VAT prowadzony przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Wśród opublikowanych danych są numery rachunków bankowych. Od 1 stycznia 2020 r. za korz

1 czerwca 2020

W podatkach

Mechanizm podzielonej płatności krok po kroku

Od 1 listopada 2019 r. mechanizm podzielonej płatności jest obowiązkowy dla niektórych transakcji. Jak więc opłacić fakturę używając MPP? Jakie mogą być konsekwencje wynikające z obowiązku split payment? Odpowiadamy w artykule.

4 kwietnia 2022

W podatkach

Wzory zeznań podatkowych PIT - czy są już dostępne do użytku?

Ministerstwo Finansów przyjęło rozporządzenie dotyczące wzorów dotyczące zeznań podatkowych. Czy w związku z tym, że wzory są już znane, podatnicy mogą rozliczyć swoje zeznania roczne? Przeczytaj artykuł i sprawdź, wzory zeznań podatkowych PIT!

28 maja 2020

W podatkach

Nowe stawki VAT - sprawdź, czy Ciebie dotyczą!

Dotychczas ustalenie właściwej stawki VAT było przedmiotem sporów, gdyż podobne produkty były opodatkowane zarówno stawką podstawową jak i obniżoną. Dowiedz się, jakich produktów dotyczą nowe stawki VAT oraz jak prawidłowo je określić!

1 czerwca 2020

W podatkach

Czym jest biała lista podatników VAT i jak z niej korzystać?

Od 1 września 2019 r. do dyspozycji przedsiębiorców oddana została biała lista podatników VAT. To wykaz informacji o podatnikach VAT. Służy on przedsiębiorcom do weryfikowania kontrahentów przed przystąpieniem do współpracy. Gdzie udostępniana jest biała

21 maja 2021

W podatkach

Obowiązkowy split payment od listopada 2019

Split payment inaczej mechanizm podzielonej płatności w VAT wprowadzony został do polskiego systemu podatkowego z dniem 1 lipca 2018 roku. Jesienią tego roku Ministerstwo Finansów  przygotowało zmiany, które łączą MPP z mechanizmem odwrotnego obciążenia w

1 czerwca 2020

W podatkach

Split payment po zmianie od 1 listopada 2019 roku

Split payment inaczej mechanizm podzielonej płatności w VAT wprowadzony został do polskiego systemu podatkowego z dniem 1 lipca 2018 roku. Jesienią tego roku Ministerstwo Finansów przygotowało zmiany, które łączą MPP z mechanizmem odwrotnego obciążenia w

1 czerwca 2020

W podatkach

Podatek od deszczu - ile wynosi i kogo obowiązuje?

Podatek od deszczu stanowi opłatę pobieraną przez gminy z tytułu zabudowania gruntu, które powoduje, że woda z deszczu nie wsiąka w ziemię. Dowiedz się, kto i w jakiej wysokości zobowiązany jest do uiszczania tego typu opłaty.

4 lutego 2021

W podatkach

Zwolnienia z podatku rolnego – komu i kiedy przysługują?

Posiadacze gruntów rolnych są zobowiązani do corocznej zapłaty podatku rolnego. Obowiązkiem tym objęte są użytki rolne sklasyfikowane w ewidencji gruntów i budynków, przeznaczone na działalność rolniczą. Czy istnieją zwolnienia z podatku rolnego? Sprawdź!

14 lutego 2022

W podatkach

Prywatny samochód w firmie - jakie zmiany od 2019 roku?

Przedsiębiorcy coraz częściej przekazują prywatny samochód na cele prowadzonej działalności gospodarczej. Sprawdź, jakie zmiany zostały wprowadzone od 2019 roku, jeżeli chodzi o rozliczenie wydatków poniesionych na prywatny samochód w firmie!

17 marca 2021

W podatkach

JPK WB - czyli plik kontrolny na żądanie organów podatkowych

JPK WB to plik, który zawiera zestawienie wszystkich dokonanych transakcji za pośrednictwem rachunku bankowego przedsiębiorcy. Jakie znaczenie ma rachunek prywatny wykorzystywany dla celów działalności i rachunek firmowy w przypadku JPK WB? Sprawdź!

12 stycznia 2022

W podatkach

Kryptowaluta – czy możliwe jest obliczenie podatku od wirtualnej waluty?

Kryptowaluta - jak działa system wirtualnej waluty? Czy możliwe jest, że kryptowaluty zostaną opodatkowane? Jaki jest stosunek NBP I KNF w sprawie wirtualnej waluty? Czy kryptowaluta uznawana jest za środek płatniczy? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

2 czerwca 2020

W podatkach

Jak księgować wydatki na zakup samochodu - nowe limity od 2019 roku

Od 2019 roku wprowadzone zostały nowe limity w księgowaniu wydatków dotyczących pojazdów. Co się zmieniło? Jak księgować wydatki na zakup samochodu? Jak zmieniły się warunki amortyzacji samochodu osobowego? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

14 czerwca 2020

W podatkach

Jaki adres powinien być na fakturze - adres zamieszkania czy adres działalności?

Jaki adres powinien być na fakturze przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną - adres zameldowania czy główne miejsce prowadzenia działalności? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego na ten temat!

30 lipca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów