Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W podatkach

W podatkach

Twój e-PIT dla działalności gospodarczej - warto wiedzieć

Mimo wcześniejszych ustaleń przedsiębiorcy nie będą mogli w 2020 r. skorzystać z usługi Twój e-PIT dla działalności gospodarczej. Plan jej udostępnienia nie zostanie zrealizowany. Co warto o tym wiedzieć? Przeczytaj ten artykuł, aby poznać odpowiedź.

28 maja 2020

W podatkach

Szybszy zwrot podatku z zeznania rocznego

Szybciej złożone zeznanie roczne to szybszy zwrot podatku. Sprawdź, w jakiej formie najlepiej złożyć roczną deklarację podatku dochodowego oraz kiedy, aby otrzymać jak najszybszy zwrot nadpłaconej kwoty podatku dochodowego. Przeczytaj artykuł!

25 czerwca 2022

W podatkach

Mikrorachunek podatkowy na niego zapłacisz zaliczkę za grudzień!

Zgodnie z zapowiedzią MF od 1 stycznia 2020 roku wszyscy podatnicy mają obowiązek zapłaty podatków z tytułu PIT, VAT i CIT na indywidualny mikrorachunek podatkowy. Dowiedz się, czy zaliczka za grudzień podlega zapłacie na mikrorachunek podatkowy!

25 czerwca 2022

W podatkach

Nowa solidarna odpowiedzialność - czym jest i jak jej uniknąć?

Wraz z białą listą podatników weszła w życie nowa solidarna odpowiedzialność, która dotyczy przedsiębiorców, dokonujących płatności na rachunek bankowy, który nie znajduje się na białej liście. Dowiedz się, czym jest nowa solidarna odpowiedzialność!

25 czerwca 2022

W podatkach

Nowy termin złożenia PIT-28 od 2020 roku!

Od 2020 roku zmienił się termin składania deklaracji rocznych PIT-28. Został on wydłużony o miesiąc, a deklaracje można składać jedynie w przeciągu dwóch tygodni. Dowiedz się, jaki jest nowy termin złożenia PIT-28 oraz kto jest do tego zobowiązany!

6 lipca 2021

W podatkach

Estoński CIT czyli przesunięcie momentu zapłaty podatku

Estoński CIT to nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców rozliczających się na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych. Czym jest estoński CIT? Czy dzięki temu przedsiębiorstwa nie zapłacą podatku od wypracowanego zysku? Przeczytaj artykuł!

25 czerwca 2022

W podatkach

Ulga na złe długi w PIT i CIT - na czym polega i kto może skorzystać?

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązują nowe przepisy, które mają na celu poprawę płynności finansowej małych i średnich przedsiębiorstw. W niniejszym artykule wyjaśniamy na czym polega ulga na złe długi w PIT i CIT oraz kto może z niej skorzystać. Sprawdź!

1 czerwca 2020

W podatkach

Biała lista – sankcje za korzystanie z rachunków innych niż w wykazie

Biała lista podatników to temat, o którym ostatnio wiele się mówi. Jest to wykaz informacji o podatnikach VAT prowadzony przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Wśród opublikowanych danych są numery rachunków bankowych. Od 1 stycznia 2020 r. za korz

1 czerwca 2020

W podatkach

Mechanizm podzielonej płatności krok po kroku

Od 1 listopada 2019 r. mechanizm podzielonej płatności jest obowiązkowy dla niektórych transakcji. Jak więc opłacić fakturę używając MPP? Jakie mogą być konsekwencje wynikające z obowiązku split payment? Odpowiadamy w artykule.

4 kwietnia 2022

W podatkach

Wzory zeznań podatkowych PIT - czy są już dostępne do użytku?

Ministerstwo Finansów przyjęło rozporządzenie dotyczące wzorów dotyczące zeznań podatkowych. Czy w związku z tym, że wzory są już znane, podatnicy mogą rozliczyć swoje zeznania roczne? Przeczytaj artykuł i sprawdź, wzory zeznań podatkowych PIT!

28 maja 2020

W podatkach

Nowe stawki VAT - sprawdź, czy Ciebie dotyczą!

Dotychczas ustalenie właściwej stawki VAT było przedmiotem sporów, gdyż podobne produkty były opodatkowane zarówno stawką podstawową jak i obniżoną. Dowiedz się, jakich produktów dotyczą nowe stawki VAT oraz jak prawidłowo je określić!

1 czerwca 2020

W podatkach

Czym jest biała lista podatników VAT i jak z niej korzystać?

Od 1 września 2019 r. do dyspozycji przedsiębiorców oddana została biała lista podatników VAT. To wykaz informacji o podatnikach VAT. Służy on przedsiębiorcom do weryfikowania kontrahentów przed przystąpieniem do współpracy. Gdzie udostępniana jest biała

21 maja 2021

W podatkach

Obowiązkowy split payment od listopada 2019

Split payment inaczej mechanizm podzielonej płatności w VAT wprowadzony został do polskiego systemu podatkowego z dniem 1 lipca 2018 roku. Jesienią tego roku Ministerstwo Finansów  przygotowało zmiany, które łączą MPP z mechanizmem odwrotnego obciążenia w

1 czerwca 2020

W podatkach

Split payment po zmianie od 1 listopada 2019 roku

Split payment inaczej mechanizm podzielonej płatności w VAT wprowadzony został do polskiego systemu podatkowego z dniem 1 lipca 2018 roku. Jesienią tego roku Ministerstwo Finansów przygotowało zmiany, które łączą MPP z mechanizmem odwrotnego obciążenia w

1 czerwca 2020

W podatkach

Podatek od deszczu - ile wynosi i kogo obowiązuje?

Podatek od deszczu stanowi opłatę pobieraną przez gminy z tytułu zabudowania gruntu, które powoduje, że woda z deszczu nie wsiąka w ziemię. Dowiedz się, kto i w jakiej wysokości zobowiązany jest do uiszczania tego typu opłaty.

4 lutego 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów