Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo pracy

Prawo pracy

Czas pracy osoby niepełnosprawnej - podstawowe informacje

Czy organizacja pracy osób niepełnosprawnych różni się w jakiś sposób od standardowej? Czy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą pracować w porze nocnej lub w godzinach nadliczbowych? Dowiedz się, jaki jest czas pracy osoby niepełnosprawnej!

12 lipca 2022

Prawo pracy

Odprawa pracownicza - kiedy i komu przysługuje?

Odprawa pracownicza przysługuje w związku z różnymi okolicznościami. W Kodeksie pracy wyróżnia się odprawę emerytalną, rentową, pośmiertną oraz związaną rozwiązaniem stosunku pracy z różnych przyczyn niedotyczących pracowników. Dowiedz się więcej!

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Skrócenie tygodnia pracy na wniosek pracownika

Na wniosek pracownika pracodawca może wyrazić zgodę na skrócenie tygodnia pracy. Czyli pracownik będzie miał możliwość wykonywanie przez niego obowiązków krótszym okresie no. w ciągu 4 dni. Co powinno zawierać takie pismo? Sprawdź!

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Szczepienia w zakładzie pracy - zapisy już od 4 maja!

Już od 4 maja ruszają zapisy na szczepienia w zakładzie pracy. Warto zapoznać się z wszystkimi wytycznymi, które wiążą się z tym procesem. Jak do tego projektu ma przygotować się pracodawca? Jakich formalności należy dokonać? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Informacja o wpłatach do PPK na druku ZUS RCA

Pracownicze plany kapitałowe to instrument, którego założeniem jest zwiększenie oszczędności Polaków poprzez systematyczne wpłaty pracownika, pracodawcy i państwa. Sprawdź, na jakich dokumentach ZUS powinna zostać umieszona informacja o wpłatach do PPK!

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Rezygnacja z ZFŚS i wypłaty świadczenia urlopowego u małego pracodawcy

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych powinien by wsparciem dla pracowników. Jednak nie wszyscy pracodawcy muszą go tworzyć. Kiedy wypłaty świadczenia urlopowego nie są obowiązkowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Jak wygląda kontrola PIP podczas pandemii?

W trakcie trwania pandemii większość działań kontrolnych została wstrzymana lub ograniczona do minimum. Jednak od stycznia 2021 kontrole Państwowej Inspekcji Pracy zostały wznowione. Jak wygląda kontrola PIP podczas pandemii? Sprawdź!

10 marca 2022

Prawo pracy

Obniżenie wymiaru etatu lub wynagrodzenia za pracę w czasie epidemii COVID-19

Czym jest porozumienie, a czym wypowiedzenie zmieniające warunki pracy? Czy w okresie ogłoszonej epidemii obniżenie wymiaru etatu lub wynagrodzenia za pracę musi bazować na przepisach Kodeksu pracy? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Zatrudnienie małżonka - co warto wiedzieć?

Częstym rozwiązaniem stosowanym przez przedsiębiorców jest zatrudnienie małżonka. Jak najkorzystniej zatrudnić małżonka w działalności? Czy niezbędne jest podpisanie umowy o pracę bądź inny rodzaj umowy? Więcej informacji znajdziesz w artykule!

21 kwietnia 2022

Prawo pracy

Jak przygotować firmę do PPK?

Jak przygotować firmę do PPK? Od czego zacząć ten proces, o czym należy pamiętać? Czy istotny jest system kadrowo-płacowy dostosowany do rozliczania PPK? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób wdrożyć PPK w Twojej firmie!

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Zwolnienie pracownika za brak szczepienia na COVID-19

Pandemia koronawirusa nadal trwa. Pracodawcy starają na różne sposoby chronić swoje zakłady pracy przed rozprzestrzenianiem się wirusa wśród pracowników. Powstaje więc pytanie, czy możliwe jest zwolnienie pracownika za brak szczepienia na COVID-19?

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Cudzoziemiec z Kartą Polaka - jakich formalności należy dokonać?

Karta Polaka jest dokumentem potwierdzającym przynależność cudzoziemca do narodu polskiego. Przeczytaj koniecznie nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jakie uprawnienia ma cudzoziemiec z Kartą Polaka i jakie wymogi trzeba spełnić by go zatrudnić!

7 maja 2022

Prawo pracy

Zmiana postaci dokumentacji pracowniczej - jak ją przeprowadzić?

Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie dokumentacji pracowniczej. Do wyboru ma formę papierową lub elektroniczną. Jak powinna wyglądać zmiana postaci dokumentacji pracowniczej? Kogo należy o tym poinformować? Sprawdź!

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Zezwolenie na pracę w Polsce – obowiązek informacyjny i uchylenie decyzji

Zezwolenie na pracę jest wydawane na wniosek podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi. Co powinno zawierać? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat obowiązków informacyjnych w tym zakresie oraz o procedurze, która obowiązuje!

2 kwietnia 2021

Prawo pracy

Veto organu rentowego w zakresie zawarcia umowy o pracę

Zatrudnianie pracowników na umowę o pracę wiąże się z możliwością kontroli przez organ rentowny. W jakiej sytuacji organ rentowny decyduje się przeprowadzić kontrolę? W artykule przedstawiamy veto organu rentowego w zakresie zawierania umów o pracę!

10 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów