0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Podatek VAT

Faktura podatnika zwolnionego z VAT nie zawsze z podstawą prawną

Obecnie podatnicy zwolnieni z VAT mogą (a w niektórych przypadkach muszą) dokumentować swoją sprzedaż za pomocą faktur, a nie wykorzystywanych dotychczas w tym celu rachunków. Sprawdź, jak powinna wyglądać faktura podatnika zwolnionego z VAT.

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Błąd na fakturze kosztowej? Czasem możesz skorygować go sam!

Jeśli błąd na fakturze kosztowej dotyczą wartości podstawy opodatkowania bądź podatku, oczywiste jest, że powinny zostać skorygowane przez fakturę korygującą. Jednak co w sytuacji, kiedy błąd dotyczy danych formalnych na fakturze? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Dane na fakturze korygującej - warto wiedzieć

Czy wiesz, jakie powinny się znajdować dane na fakturze korygującej oraz kiedy takie faktury powinny być wystawiane? Sprawdź, co w tej kwestii mówią przepisy! Przeczytaj nasz artykuł a znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Odpisy na fundusz inwestycyjny – rozliczenie w kosztach

Jedną z wprowadzonych do ustawy o CIT preferencji jest fundusz inwestycyjny. Ma on stymulować inwestycje przedsiębiorców, którzy skorzystają m.in. poprzez zmniejszenie swoich obciążeń podatkowych. Sprawdź, na czym to polega i jakie jeszcze daje korzyści!

16 listopada 2021

Podatki dochodowe

Odpisy amortyzacyjne w księgach rachunkowych

Praktycznie w każdym przedsiębiorstwie znajdziemy środki trwałe, są nierozłączną częścią prowadzenia działalności. Błędne ustalenie środków trwałych może mieć złe konsekwencje na wiele lat. Dlatego ważną kwestią są dobrze ustalone odpisy amortyzacyjne.

16 listopada 2021

Podatki dochodowe

Cesja umowy deweloperskiej w świetle przepisów prawa cywilnego

Co do zasady cesja umowy deweloperskiej nie jest umową sprzedaży, która jest zawierana z deweloperem. Co w sytuacji, kiedy jest ona odpłatna? Czy powstaje wówczas przychód? W artykule przedstawiamy, jak zidentyfikować źródło przychodu w tej sytuacji!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Zabezpieczenie zobowiązań podatkowych na majątku pracodawcy

Zobowiązaniem podatkowym nazywamy zobowiązanie osoby płacącej podatki do płacenia na rzecz jednostek państwowych podatków, do których się zobowiązał. Do czego służy zabezpieczenie zobowiązań podatkowych w przypadku podatnika? Dowiedz się czytając artykuł

11 listopada 2021

Podatki dochodowe

Umorzenia subwencji PFR oraz ich rozliczenie

Pomoce od Polskiego Funduszu Rozwoju zostały otrzymane przez przedsiębiorców w związku z wprowadzonymi obostrzeniami. Polscy chętnie korzystali z tarcz które pomagały w wyniku czasowego zamknięcia. Teraz przyszedł czas na umorzenia subwencji.

30 maja 2022

Podatki dochodowe

Zniesienie wspólności majątkowej z wyrównaniem dorobków

W przypadku rozpadu pożycia małżeńskiego skutki nie są widoczne wyłącznie na gruncie prawa cywilnego i rodzinnego ale także na gruncie prawa podatkowego. W artykule przestawiamy kiedy następuje zniesienie wspólności majątkowej z wyrównaniem dorobków.

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Prawo do odliczenia VAT od zakupu pulsoksymetrów

Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi. Jest wykorzystywany w diagnozowaniu i monitorowaniu pacjentów zakażonych COVID-19. Czy i komu przysługuje prawo do odliczenia VAT od zakupu pulsoksymetrów?

9 listopada 2021

Podatki dochodowe

Otrzymanie wynagrodzenia na PayPal a moment powstania przychodu

Przedsiębiorcy dokonują sprzedaży wykorzystując przy tym narzędzia do płatności online, jednym z nich może być konto na PayPal. W artykule przedstawiamy, jak otrzymanie wynagrodzenia na PayPal wpływa na moment powstania przychodu? Przeczytaj i sprawdź!

14 listopada 2021

Podatki dochodowe

Usługi od podmiotów powiązanych a ulga B+R - jak prawidłowo rozliczać?

Wraz z szybkim procesem globalizacji kraje zaczynają wprowadzać różne ulgi na badania oraz rozwój. Mają one na celu przyśpieszenie rozwoju i nowoczesności gospodarki w kraju. Usługi od podmiotów powiązanych a ulga B+R - jak taką usługą rozliczać? Sprawdź!

14 listopada 2021

Podatek VAT

Odsprzedaż usług noclegowych a prawo do odliczenia VAT

Czynni podatnicy VAT najczęściej dokonując wydatków mają prawo odliczenia podatku naliczonego. Są jednak pewne wyjątki, których przykładem może być zakup usług noclegowych. Czy odsprzedaż usług noclegowych pozwala odliczyć podatek VAT? Sprawdź!

22 maja 2022

Podatki dochodowe

Gotowość do świadczenia usługi na gruncie VAT

W jaki sposób gotowość do świadczenia usługi przez podmiot powinna być rozliczona na gruncie podatku VAT? Jaką stawkę podatku od towarów i usług powinien zastosować przedsiębiorca, który pozostaje w gotowości do świadczenia usługi? Przeczytaj i sprawdź!

8 listopada 2021

Podatek VAT

Organizacja wyjazdów turystycznych a zwolnienie z VAT

Przedsiębiorcy działający w branży turystyce mogą mieć wątpliwości, czy organizacja wyjazdów turystycznych podlega opodatkowaniu VAT. W artykule przenalizujemy czy świadcząc usługi turystyczne można skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego w podatku VAT!

9 listopada 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów