0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo spółek

Prawo spółek

Stosunek do osób trzecich i reprezentacja spółki komandytowo-akcyjnej cz.1

Stosunek do osób trzecich i reprezentacja spółki komandytowo-akcyjnej zostały uregulowane przez ustawodawcę w taki sposób, by zagwarantować pewność obrotu gospodarczego. Sprawdź, czy postanowienia statutu spółki muszą być zgodne z tymi regulacjami.

23 marca 2021

Prawo spółek

Stosunek do osób trzecich i reprezentacja spółki komandytowo-akcyjnej cz.2

Stosunek do osób trzecich i reprezentacja spółki komandytowo-akcyjnej uregulowana została w Kodeksie spółek handlowych. Dotyczy to głównie skutków działania akcjonariusza w imieniu spółki. Dowiedz się więcej w tym temacie czytając nasz artykuł!

25 kwietnia 2017

Prawo spółek

Rozwiązanie spółki jawnej - kiedy występuje?

Wystąpienie określonych zdarzeń powoduje rozwiązanie spółki jawnej. Co do zasady wiąże się to ze wszczęciem postępowania likwidacyjnego, jednak wspólnicy w umowie spółki mogą uzgodnić również inny sposób jej rozwiązania. Sprawdź! W artykule wyjaśniamy.

24 stycznia 2021

Prawo spółek

Powstanie spółki komandytowo-akcyjnej - najważniejsze informacje

Powstanie spółki komandytowo-akcyjnej jest procesem, który wymaga nie tylko podpisania sporządzonego w formie aktu notarialnego statutu spółki, ale także złożenia przez wspólników oświadczeń oraz zgłoszenia spółki do rejestru. Dowiedz się więcej!

16 czerwca 2021

Prawo spółek

PCC od umowy spółki - kiedy nie trzeba płacić?

Niektóre spółki mają obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych jednak ustawa przewiduje szereg zwolnień od zapłaty tego podatku. Kiedy konieczna jest zapłata PCC od umowy spółki? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

29 maja 2022

Prawo spółek

Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę jawną

Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę jawną, czyli jedną ze spółek prawa handlowego, jest nieskomplikowaną metodą zmiany formy działalności gospodarczej, która może wzmocnić wiarygodność finansową firmy. Sprawdź, jak to zrobić i jakie są tego skutki!

25 czerwca 2022

Prawo spółek

Aport a podwyższenie kapitału zakładowego spółki z o.o. bez zmiany umowy spółki

Przepisy umożliwiają podwyższenie kapitału zakładowego spółki z o.o. bez zmiany umowy, nie odnosząc się przy tym do dopuszczalności pokrycia podwyższanego kapitału aportem. Aport a podwyższenie kapitału zakładowego spółki - dowiedz się więcej!

11 sierpnia 2022

Prawo spółek

Nazwa spółki cywilnej na fakturze - co warto wiedzieć

Stosowanie skróconej nazwy firmy jest niejednokrotnie bardzo wygodne i przydatne. Jednak czy zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami zawsze i przez wszystkich możliwe do zastosowania? Czy skrócona nazwa spółki cywilnej na fakturze to błąd? Sprawdź!

18 stycznia 2022

Prawo spółek

Spółka cywilna - egzekucja z majątku wspólników

Spółka cywilna nie stanowi samodzielnego podmiotu i zgodnie z definicją, nie posiada własnego majątku. Jak dokonać w takiej sytuacji egzekucji z majątku spółki? Jakie możliwości odzyskania pieniędzy ma wierzyciel? Sprawdź!

1 lutego 2022

Prawo spółek

Spółka jawna - prowadzenie spraw spółki i jej rozwiązanie (cz.7)

Zasady reprezentacji i prowadzenia spraw spółki jawnej są określone w Kodeksie spółek handlowych, jednak mogą być dowolnie kształtowane przez wspólników w umowie, tak jak przesłanki jej rozwiązania. Przeczytaj i dowiedz się, czym jest spółka jawna!

30 grudnia 2020

Prawo spółek

Spółka cywilna - odpowiedzialność wspólników

Spółka cywilna jest bardzo popularna wśród przedsiębiorców. Być może tak chętnie wybierają ją ze względu na korzyści, jakie daje. Przed zdecydowaniem się na ten rodzaj spółki osobowej, warto bliżej przyjrzeć się zasadom jej działania.

1 lutego 2022

Prawo spółek

Zmiana umowy spółki z o.o. krok po kroku

W życiu spółki zdarzają się sytuacje, w których treść zawartej pierwotnie umowy powinna ulec zmianie. Wspólnicy powinni znać procedurę dotyczącą wprowadzanych do umowy zmian. Sprawdź, jak powinna wyglądać zmiana umowy spółki z o.o.!

26 kwietnia 2022

Prawo spółek

Jak założyć spółkę komandytową?

Spółka komandytowa to jedna ze spółek osobowych. Do jej założenia konieczne są co najmniej dwie osoby - fizyczne albo prawne. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak założyć spółkę komandytową!

30 maja 2019

Prawo spółek

Krajowy Rejestr Sądowy - ochrona osób trzecich działających w zaufaniu do KRS

Niektóre spółki mają obowiązek dokonać wpisu do KRS. Część danych w Krajowym Rejestrze Sądowym podlega zasadzie domniemania prawdziwości danych. Sprawdź, jak działa ochrona osób trzecich działających w zaufaniu do KRS!

28 czerwca 2019

Prawo spółek

Spółka partnerska - spółka, w której partner nie odpowiada za partnera

Spółka partnerska jest formą prowadzenia działalności gospodarczej przewidzianą dla przedstawicieli wolnych zawodów, w której partner nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania drugiego partnera. Dowiedz się więcej!

4 listopada 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów