0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

30 wyników dla tematu: faktura-do-paragonu

Artykuły:

Faktura do utraconych paragonów

Przepisy ściśle określają okoliczności i terminy wystawiania faktur. Czy w sytuacji gdy paragon został utracony możliwe jest wystawienie faktury? Jakie są reguły wystawiania faktur do paragonów? Faktura do utraconych paragonów - odpowiadamy na pytania

21 lipca 2022

Paragon czy faktura – jak uniknąć podwójnego opodatkowania VAT?

Obowiązek umieszczania numeru NIP na paragonach, w celu późniejszego wystawienia faktury budzi wątpliwości przedsiębiorców. Kiedy można uznać paragon za fakturę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się paragon czy faktura jaki dokument należy wystawić?

18 lipca 2022

Jak wystawić fakturę do paragonu przy ewidencji sprzedaży na kasie?

Przedsiębiorca, który dokonuje sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności zobowiązany jest na życzenie klienta wystawić fakturę. Jak wystawić fakturę do paragonu zaewidencjonowanego na kasie fiskalnej? Odpowiadamy w artykule!

7 lipca 2022

Faktura do paragonu dla osoby prywatnej nieprowadzącej działalności

Czy faktura do paragonu musi zostać wystawiona na żądanie nabywcy nawet jeżeli nie zawiera jego numeru NIP?

29 czerwca 2022

Co zrobić, gdy została wystawiona faktura do paragonu wystawionego bez NIP?

Zgodnie z przepisami, które obowiązują od początku tego roku, sprzedawca może wystawić fakturę do paragonu na rzecz innego podmiotu gdy na paragonie widnieje NIP nabywcy. Co zrobić, gdy została wystawiona faktura do paragonu wystawionego bez NIP nabywcy?

24 czerwca 2022

Faktura bez paragonu - czy jest to możliwe?

Wystawianie faktur do paragonów jest częstym zabiegiem stosowanym przez sprzedawców. Co zrobić w przypadku, gdy nie dysponujemy paragonem potwierdzającym sprzedaż? Czy faktura bez paragonu jest możliwa? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz czytając nasz artykuł!

7 czerwca 2022

Faktura do paragonu w JPK - co trzeba wiedzieć?

Faktury do paragonu - ich prawidłowe zaksięgowanie zależy od tego, czy wystawiono je dla firmy, czy osoby prywatnej. Czy wiesz, jak prawidłowo powinna być zaksięgowana faktura do paragonu w JPK i jaki powinna mieć nadany kod w części ewidencyjnej pliku?

25 maja 2022

Paragon z NIP-em a faktura uproszczona

Wprowadzone zmiany dotyczące paragonu z NIPem dotyczą warunków wystawiania faktur do paragonu. Obejmują przede wszystkim wydatki dokumentowane paragonami, do których wystawiano faktury. Kiedy paragon z NIP-em spełnia wymagania faktury uproszczonej?

15 kwietnia 2022

Faktury do paragonu - czy możliwe bez oryginału paragonu?

Obowiązek wystawienia faktury do paragonu spoczywa na przedsiębiorcy, który w ciągu 3 miesięcy od dokonania transakcji otrzymana żądanie od klienta. Sprawdź, czy wystawienie faktury jest obligatoryjne również, gdy klient nie posiada oryginału paragonu!

1 października 2021

Faktura do paragonu z NIP - warto wiedzieć

Od 1 stycznia 2020 r. możliwość wystawienia faktury do paragonu na rzecz przedsiębiorcy została obwarowana dodatkowymi wymogami, takimi jak wskazanie na paragonie numeru NIP. Sprawdź, jakie zmiany wprowadza faktura do paragonu z NIP!

7 września 2021

Zasady wystawiania faktur - co warto wiedzieć?

Zmiany w systemie podatkowym, powodują ciągłe wątpliwości przedsiębiorców. Jakie obecnie obowiązują zasady wystawiania faktur? O czym należy pamiętać i w jakich momentach zachować czujność? Przeczytaj artykuł i sprawdź konsekwencje niestosowania zasad!

3 września 2021

Jeden paragon, a dwie faktury – kiedy jest to możliwe?

Podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, zobowiązani są do rejestrowania tej sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Jeden paragon, a dwie faktury – kiedy jest to możliwe? Odpowiadamy w artykule!

13 lipca 2021

Ewidencja na kasie fiskalnej – kiedy jest obowiązkowa?

Przedsiębiorcy często dokonują sprzedaży na rzecz prywatnych osób i wówczas są zobowiązani do rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Czy ewidencja na kasie fiskalnej jest zawsze konieczna? Czy istnieją zwolnienia z kasy fiskalnej? Przeczytaj artykuł!

20 maja 2021

Symbol FP na fakturze – Dyrektor KIS podważa przepisy ustawy o VAT!

Symbol FP należy wykazać na fakturze, do której pierwotnie wystawiamy paragon – mówi o tym ustawa o VAT. Przepis ten zakwestionowała Krajowa Informacja Skarbowa! Przedstawiamy stanowisko Dyrektora KIS w sprawie obowiązku stosowania symbolu FP na fakturze.

20 kwietnia 2021

Faktura do paragonu wystawiona bez NIP-u

Faktura do paragonu jest dowodem księgowym pozwalającym przedsiębiorcy na ujęcie danego zakupu do kosztów uzyskania przychodu, a tym samym zmniejszenie podatku. Czy takie prawo też ma przedsiębiorca, który otrzymał fakturę do paragonu bez NIP-u?

12 kwietnia 2021

Faktura do paragonu - jak wykazać przychód?

Podatnik zobowiązany jest do wystawienia faktury do paragonu na żądanie klienta w określonym ustawowo terminie. Dowiedz się, jak faktura do paragonu powinna zostać zaksięgowana oraz kiedy trzeba a kiedy nie można wystawiać faktury do paragonu!

15 grudnia 2020

NIP na paragonie czyli zmiana zasad wystawiania faktur do paragonu

Wprowadzenie nowego obowiązku dotyczącego numeru NIP na paragonie miało na celu wyeliminowanie nadużyć w odniesieniu do rozliczania wydatków przez przedsiębiorców. Co natomiast z niedostosowaniem kas fiskalnych do nowych przepisów? Przeczytaj artykuł!

9 grudnia 2020

Obowiązek wystawienia paragonu, nawet gdy klient żąda faktury

Sprzedaż na rzecz osób prywatnych należy ujmować na kasie fiskalnej. Jeżeli klient zażąda faktury, podatnik ma obowiązek jej wystawienia. Warto jednak wiedzieć, że nawet w takiej sytuacji, podatnik ma obowiązek wystawienia paragonu. Dowiedz się więcej!

3 grudnia 2020

Wystawianie faktur do paragonów - zmiany w 2020 r.

Wystawianie faktur do paragonów do 2020 roku było często nadużywane przez podatników. Obecnie fakturę do paragonu sprzedawca może wystawić jedynie wtedy, gdy na paragonie znajduje się NIP nabywcy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

12 listopada 2020

Faktura uproszczona – paragon z NIP nabywcy

Z początkiem roku zostały wprowadzone zmiany w kontekście wydawania paragonów dla przedsiębiorców. Jakie warunki należy spełnić aby wystawić fakturę do paragonu? Czym jest faktura uproszczona? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

12 listopada 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów