0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

20 wyników dla tematu: faktura-uproszczona

Artykuły:

Elementy faktury VAT - informacje podstawowe

Dokument księgowy, jakim jest faktura, musi spełniać odpowiednie standardy. Kto może wystawiać faktury? Czym jest faktura imienna i uproszczona oraz jakie są podstawowe elementy faktury VAT? Dowiedz się, jakie są obowiązkowe elementy na fakturze VAT!

31 marca 2024

Paragon z NIP-em a faktura uproszczona w 2024 roku

Paragon z NIP-em nabywcy na kwotę wskazaną przez ustawodawcę zawiera wszystkie niezbędne dane do uznania go za fakturę uproszczoną. Jakie zatem warunki musi spełnić paragon z NIP-em, aby mógł stanowić fakturę uproszczoną w 2024 roku? Odpowiadamy!

2 stycznia 2024

Dowód zakupu - kiedy faktura a kiedy paragon?

Prawie każdy przedsiębiorca w swojej działalności gospodarczej wystawia fakturę sprzedaży lub paragon fiskalny. Różnice w obu dokumentach są widoczne gołym okiem. Mimo prowadzenia księgowości przez inną osobę trzeba wiedzieć kiedy faktura a kiedy paragon?

17 listopada 2023

Zbiorcze ujęcie paragonów z NIP w rejestrach VAT i PKPiR

Paragony na kwotę nieprzekraczającą 450 zł i zawierające odpowiednie dane, w tym NIP nabywcy, stanowią faktury uproszczone. Pojawiają się jednak wątpliwości co do ich ewidencjonowania. Czy możliwe jest zbiorcze ujęcie paragonów z NIP w PKPiR? Przeczytaj!

19 października 2023

Faktura uproszczona – co zawiera i kiedy można ją wystawić?

Jaki dokument uznawany jest za fakturę uproszczoną? Kiedy można ją wystawić oraz jakie elementy powinna zawierać tego rodzaju faktura? W artykule wyjaśniamy czym jest faktura uproszczona oraz zagadnienia z nią związane. Sprawdź!

29 września 2023

Faktura uproszczona może być paragonem - sprawdź w jakich przypadkach!

Paragon jako faktura uproszczona? To możliwe. W niektórych sytuacjach przepisy dopuszczają ujęcie wydatków w ewidencjach na podstawie paragonu. Dowiedz się, kiedy przedsiębiorca może wystawić fakturę uproszczoną i jakie dane muszą się na niej znaleźć!

28 września 2023

Paragon czy faktura – jak uniknąć podwójnego opodatkowania VAT?

Obowiązek umieszczania numeru NIP na paragonach, w celu późniejszego wystawienia faktury budzi wątpliwości przedsiębiorców. Sprawdź, jaki dokument powinien być wystawiony - paragon czy faktura gdy nabywcą jest podmiot prowadzący działalność gospodarczą!

5 września 2023

Faktura uproszczona – czym jest i jak ją wykazać w JPK V7

Elementy, które powinna zawierać faktura VAT ściśle określa ustawa o podatku od towarów i usług. W niektórych sytuacjach podatnicy nie muszą wystawiać faktur z pełnymi danymi. Dowiedz się, czym jest oraz jakie dane powinna zawierać faktura uproszczona!

29 lipca 2022

Paragon jako dowód księgowy - ujęcie w KPIR i VAT

Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy można zaksięgować wydatek w KPIR na podstawie paragonu fiskalnego, jakie wymogi formalne powinien spełnić taki dokument ? Kiedy paragon można uznać za fakturę uproszczoną i kiedy konieczny jest numer NIP nabywcy?

24 listopada 2021

Kody grup towarów i usług (GTU) – co jeszcze zmieni się w JPK_V7?

Istniało wiele wątpliwości przy stosowaniu oznaczeń w JPK_V7. Według nowego projektu mają zostać wprowadzone zmiany, aby kody grup towarów i usług oraz inne oznaczenie stały się bardziej zrozumiałe. Przeczytaj i sprawdź jakich zmian można się spodziewać.

24 marca 2021

Korekta faktury uproszczonej - jakie dane zawiera?

Po wystawieniu faktury często pojawia się konieczność jej korekty. Co w sytuacji, gdy korekta dotyczy faktury uproszczonej? Czym różnią się od siebie faktura standardowa i uproszczona? Dowiedz się jakie dane powinna zawierać korekta faktury uproszczonej.

16 lutego 2021

Faktura uproszczona – paragon z NIP nabywcy

Z początkiem roku zostały wprowadzone zmiany w kontekście wydawania paragonów dla przedsiębiorców. Jakie warunki należy spełnić aby wystawić fakturę do paragonu? Czym jest faktura uproszczona? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

12 listopada 2020

Paragon z NIP jako faktura uproszczona – nowe stanowisko KIS

Przepisy wprowadzające obowiązek umieszczania NIP na paragonie wciąż budzą wątpliwości. Nie jest bowiem jasno określone, czy w tym przypadku konieczne jest wystawienie faktury. Paragon z NIP jako faktura uproszczona - sprawdź, czy jest taka możliwość!

12 listopada 2020

Paragon jako faktura uproszczona - szczegółowe omówienie

W niektórych przypadkach paragony mogą zastąpić faktury sprzedaży i stać się podstawą do potwierdzenia wydatków podatkowych. Dowiedz się czytając nasz artykuł czy paragon jako faktura uproszczona może być podstawą księgowania w ewidencjach podatkowych!

21 października 2020

Umieszczanie numeru NIP nabywcy na paragonie

Zgodnie z przepisami umieszczanie numeru NIP nabywcy na paragonie jest możliwe na żądanie nabywcy. Nowe przepisy ustawy o VAT wprowadzają konieczność umieszczenia na paragonie numeru NIP, w przypadku chęci otrzymania od sprzedawcy faktury do paragonu!

30 września 2019

Rodzaje faktur występujących w obrocie gospodarczym

W obrocie gospodarczym występują różne rodzaje faktur. Na co należy zwracać uwagę oraz jakie istotne elementy powinny znaleźć się na danej fakturze? Kiedy przysługuje odliczenie VAT z faktury? Odpowiedź w poniższym artykule!

4 stycznia 2019

Rodzaje faktur w obrocie gospodarczym

Na podstawie faktur dokumentuje się sprzedaż towarów i wykonywanie usług na terenie kraju i zagranicą. Czy wiesz, że w obrocie gospodarczym istnieją różne rodzaje faktur? W artykule omamiamy najpopularniejsze z nich i wyjaśniamy co powinny zawierać!

5 kwietnia 2018

Zmiany w fakturowaniu część I

Poznaj wszystkie zmiany w fakturowaniu jakie miały miejsce w ostatnich latach. Obecnie faktura VAT nie musi posiadać niektórych elementów oraz wprowadzono zupełnie nowe rozwiązania. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

24 kwietnia 2016

Fakturowanie - faktura jako dokument księgowy

Dowiedz się jakie elementy musi zawierać faktura oraz czym jest faktura uproszczona, a czym e-faktura. Sprawdź też, co zmieniło się w kwestii faktur korygujących w 2016 r. To i wiele innych informacji na temat fakturowania znajdziesz w naszym artykule.

7 marca 2016

Faktura uproszczona - rewolucja w dokumentowaniu

Faktura uproszczona stanowi dokument księgowy dla transakcji nie przekraczającej kwoty wyrażonej brutto w wysokości 450 zł (lub równowartość 100 Euro). Czy wiesz, jakie powinna ona zawierać elementy? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

1 grudnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów