0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

61 wyników dla tematu: import-uslug

Artykuły:

Import i eksport usług - rozliczenie podatkowe oraz dokumentowanie

Czym jest eksport usług i na jakich zasadach jest rozliczany? W jakich deklaracjach powinien został odpowiednio udokumentowany? A na jakich zasadach rozliczany jest eksport usług? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Podpowiadamy!

5 czerwca 2024

Import usług spoza UE - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Jakie transakcję należy rozliczyć jako import usług spoza UE? Jaka jest charakterystyka importu usług spoza UE? W jakiej chwili powstaje obowiązek podatkowy VAT w imporcie usług spoza UE? Jak należy rozliczać import usług spoza UE? Odpowiadamy!

22 marca 2024

Import usług - rozliczenie na gruncie podatku od towarów i usług

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy często decydują się na skorzystanie z usług świadczonych przez zagraniczne podmioty. Czy wiesz, kiedy ma miejsce import usług oraz w jaki sposób należy rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku VAT?

21 lutego 2024

Import usług zwolnionych z VAT w pliku JPK_V7

Nabyłeś usługę od kontrahenta z zagranicy, która w kraju podlega pod zwolnienie przedmiotowe z VAT? Dowiedz się, czy import usług zwolnionych z VAT należy wykazać w JPK V7, a jeśli tak, to jak prawidłowo to zrobić! Odpowiedź znajdziesz w artykule!

27 października 2023

Import usług na przykładach praktycznych - część 2

Polscy podatnicy coraz częściej dokonują zakupu usług od zagranicznych kontrahentów, w związku ma miejsce tzw. import usług. Dowiedz się z naszego artykułu, w jakim okresie należy rozliczyć VAT od takiej transakcji!

17 maja 2023

Import usług a podatnik zwolniony z VAT

W celu zwiększania konkurencyjności na rynku wielu przedsiębiorców decyduje się import usług z zagranicy. W przypadku czynnych podatników VAT nie ma problemu z rozliczeniem transakcji. Co w przypadku gdy importu dokonuje podatnik zwolniony z VAT? Sprawdź!

18 kwietnia 2023

Import usług od kontrahenta spoza UE zarejestrowanego do VAT

Coraz częściej polscy przedsiębiorcy korzystają z usług świadczonych przed kontrahentów spoza Unii Europejskiej. Jak rozliczyć import usług od kontrahenta spoza UE zarejestrowanego do VAT? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

29 lipca 2022

Import usług podatników zwolnionych z VAT a obowiązki ewidencyjne

Import usług to nic innego jak zakup usług od kontrahenta zagranicznego znajdującego się poza Polską z tym, że transakcja ta, zgodnie z ogólną zasadą podlega opodatkowaniu u usługobiorcy. Jakie obowiązki ciążą na nievatowcu z tytułu importu usług? Sprawdź

23 września 2021

Koszty prowizji oraz transportu przy WNT – jak rozliczyć?

Dokonujesz wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów? Zastanawiasz się czy koszty prowizji oraz transportu przy WNT ujęte na fakturze należy rozliczyć jako transakcję WNT czy import usług? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

26 kwietnia 2021

Refaktura usługi która stanowi import usług - rozliczenie VAT

Na czym polega refaktura zaimportowanej usługi oraz jak rozliczyć ją na gruncie podatku od towarów i usług? Sprawdź, jak określić miejsce świadczenia usługi refakturowanej oraz jak powinna zostać rozliczona refaktura usługi która stanowi import usług!

10 marca 2021

Import usług transportowych a obowiązek podatkowy

Pomimo, że polscy przedsiębiorcy specjalizują się w świadczeniu usług transportowych i spedycyjnych, czasami dokonują zakupu takich usług w innych krajach. Jak opodatkowany jest import usług transportowych i spedycyjnych? Odpowiedź w naszym artykule!

12 lutego 2021

Import usług z krajów Unii Europejskiej - jak rozliczyć fakturę?

Przedsiębiorcy, na rzecz których wykonuje się usługi od kontrahentów z innego państwa członkowskiego niż Polska, są zobowiązani rozliczać import usług z UE. Jak zaksięgować import usług z krajów Unii Europejskiej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

9 lutego 2021

Import usług – brak faktury zakupu a obowiązek podatkowy

Import usług powoduje obowiązek rozliczenia się podatnika z tytułu podatku VAT należnego, ale daje również możliwość odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu dokonanej transakcji. Co w sytuacji, gdy podatnik nie otrzymał faktury za zakup usług?

29 stycznia 2021

Import usług spoza Unii Europejskiej a rozliczenie podatku VAT

Czy otrzymaną fakturę kosztową od Facebook z USA za zakup reklamy powinienem rozliczyć jako import usług?

27 stycznia 2021

Oznaczenia transakcji zagranicznych w JPK_V7

Obowiązkiem podatników jest stosowanie właściwych oznaczeń w JPK_V7. Czy przy WNT i imporcie usług należy stosować kody GTU? W jaki sposób oznaczać transakcje trójstronne? Sprawdź jakie oznaczenia transakcji zagranicznych należy stosować w JPK_V7.

22 stycznia 2021

Import usług u nievatowca - jak rozliczyć podatek VAT?

Jak wygląda import usług dla nievatowca? Czy konieczna jest rejestracja do VAT? Jak zatem prawidłowo rozliczyć import usług i czy podlega on opodatkowaniu? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego na temat rozliczenia importu usług!

30 września 2020

Import usług w przypadku braku faktury a obowiązek podatkowy

W jaki sposób powinienem rozliczyć import usług w przypadku braku faktury zakupu? Co w sytuacji gdy jej nie dostanę?

28 sierpnia 2020

Jak rozliczyć fakturę za zakup reklamy na Facebooku?

Jak należy poprawnie rozliczyć fakturę za zakup reklamy na portalu społecznościowym - Facebook?

15 sierpnia 2020

Import usług przed rozpoczęciem działalności - jak rozliczyć?

Często przedsiębiorcy ponoszą wydatki jeszcze przed rozpoczęciem działalności, w tym zakup stanowiący import usług, który jest związany głównie z działaniami marketingowymi. Jak rozliczyć import usług przed rozpoczęciem działalności? Sprawdź!

26 lutego 2020

Zakup usług transportu pasażerów od zagranicznego kontrahenta a podatek

Określenie kraju opodatkowania usługi podatkiem VAT zależy od ustalenia miejsca świadczenia usługi. W jaki sposób powinien zostać opodatkowany zakup usług transportu pasażerów od zagranicznego kontrahenta? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

25 lutego 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów