0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

38 wyników dla tematu: ulga-na-zle-dlugi

Artykuły:

Ulga na złe długi w CIT estońskim - co należy wiedzieć?

Ulga na złe długi to mechanizm umożliwiający wierzycielowi (sprzedawcy, który wystawił fakturę sprzedaży) obniżyć koszty o faktury, za które nie otrzymał zapłaty. Pojawia się jednak pytanie, czy ulga na złe długi w CIT estońskim ma zastosowanie? Sprawdź!

11 grudnia 2023

Czy ulga na złe długi przy braku płatności za środek trwały jest możliwa?

Ustawodawca wskazuje, kiedy podatnik ma możliwość skorzystać z ulgi na złe długi. Czy ma ona zastosowanie również przy zakupie środków trwałych? Sprawdziliśmy, czy ulga na złe długi przy braku płatności za środek trwały jest możliwa do zastosowania!

23 października 2023

Ulga na złe długi u wierzyciela i dłużnika po zmianach SLIM VAT 2

W przypadku nieopłacenia należności z tytułu dokonanej transakcji na gruncie podatku VAT powstają konsekwencje zarówno po stronie wierzyciela, jak i dłużnika. Powstaje wówczas tzw. ulga na złe długi. Sprawdź, na czym polega i jak z niej skorzystać!

8 maja 2023

Ulga na złe długi w PIT – ujęcie w KPIR czy w zaliczce na PIT?

Od stycznia 2020 roku obowiązują przepisy regulujące tak zwaną ulgę na złe długi w PIT. Na czym polega nowa ulga na złe długi w PIT? Kto może z niej skorzystać? Przeczytaj i dowiedz się, kto może z niej skorzystać oraz jak należy ją rozliczyć.

13 marca 2023

Ulga na złe długi w PIT i CIT - wszystko co warto wiedzieć

Od 1 stycznia 2020 r. w życie weszła tzw. ulga na złe długi w PIT i CIT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób należy stosować ulgę i czy zarówno nabywca jak i sprzedawca mają obowiązek rozliczania wykazywania ulgi w zeznaniu rocznym!

24 lutego 2023

Ulga na złe długi w praktyce - jak stosować?

Czym jest ulga na złe długi w podatku dochodowym i kto może z niej skorzystać? Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób działa ulga na złe długi w PIT oraz jak można wykorzystać ją w walce z kryzysem gospodarczym spowodowanym epidemią koronawirusa.

23 marca 2022

Skutki podatkowe zwolnienia z długu przez dostawców

Z powodu licznych problemów z regulowaniem zobowiązań, przedsiębiorcy prosili kontrahentów o umorzenie długu. Wielu zgadzało się, ze względu na ciężką sytuację. Czy taka dobra wola kontrahentów niesie za sobą skutki podatkowe zwolnienia z długu ?

1 grudnia 2021

Zmiany przepisów w PIT związane z COVID-19

Trwająca pandemia COVID-19 sprawiła, że ustawodawcy postanowili dostosować obowiązuje prawo do warunków, jakie posiadają osoby prowadzące działalność. Jakie zatem zmiany weszły w życie? W artykule przedstawiamy zmiany przepisów w PIT związane z COVID-19!

19 lipca 2021

Ulga na złe długi – będą zmiany projektu!

W sejmie trwają prace nad nowelizacją projektu dotyczącego ulgi na złe długi. Co się zmieni? Czy dalej będzie można z niej korzystać? Kiedy zmiany wchodzą w życie? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, dla kogo ulga na złe długi będzie korzystna!

10 czerwca 2021

Ulga na złe długi w PIT po stronie sprzedawcy w czasie pandemii

Tarcza antykryzysowa 4.0 wprowadziła zmiany w zakresie stosowania ulgi na złe długi po stronie sprzedawcy! Został skrócony termin jaki musi upłynąć aby możliwe było odzyskanie zapłaconego podatku dochodowego z 90 dni do 30 dni. Dowiedz się więcej!

16 kwietnia 2021

Ulga na złe długi w przypadku restrukturyzacji, upadłości oraz likwidacji

Nierozliczone faktury VAT mogą negatywnie wpłynąć na obowiązek podatkowy wierzyciela jak i dłużnika. Wówczas wyjściem z takiej sytuacji może być ulga podatkowa na złe długi. Sprawdź kiedy przysługuje prawo skorzystania z "ulgi za złe długi".

13 kwietnia 2021

Ulga na złe długi niezgodna z prawem UE - wyrok TSUE

Polskie przepisy ustawy o VAT regulujące możliwość skorzystania z ulgi na złe długi są niezgodne z prawem UE? Dlaczego ulga na złe długi jest niezgodna z obowiązującym prawem UE? Przeczytaj artykuł i sprawdź szczegóły wyroku TSUE w tej sprawie!

24 marca 2021

Ulga na złe długi PIT w zaliczce na podatek dochodowy

Nastąpiły zmiany w rozliczaniu zobowiązań pomiędzy nabywcą a sprzedawcą. Nowa ulga w podatku dochodowym budzi jednak wiele wątpliwości u przedsiębiorców. Dowiedz się, jak powinna zostać rozliczona ulga na złe długi PIT w zaliczce na podatek dochodowy.

5 marca 2021

Ulga na złe długi: zapłata tylko VAT to nieuregulowanie należności

Zdarza się, że podatnicy nie otrzymują zapłaty za sprzedane towary lub wykonane usługi. Jak wygląda w takim przypadku obowiązek rozliczenia podatku VAT, co oznacza ulga na złe długi i kiedy możemy ją zastosować. Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 lutego 2021

Zaliczka na PIT a ulga na złe długi - kiedy można zastosować?

Jeśli twój nabywca nie reguluje należności za fakturę, będziesz mógł pomniejszyć podstawę opodatkowania o wartość nieuregulowaną w zaliczce na PIT oraz zeznaniu rocznym. Zaliczka na PIT a ulga na złe długi – sprawdź, jak będą funkcjonowały!

4 stycznia 2021

Na jakie ułatwienia podatkowe w czasie epidemii mogą liczyć przedsiębiorcy?

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna powoduje kolejne obostrzenia. Rząd planuje kolejną tarczę, a ponadto współpracuje z Komisją Europejską, przygotowując preferencje podatkowe. Jakie ułatwienia podatkowe w czasie epidemii czekają przedsiębiorców?

5 listopada 2020

Ulga na złe długi: firma odzyska VAT, nawet gdy dłużnik się likwiduje

Przedsiębiorcy, którzy dokonali sprzedaż i zapłacili podatek należny, a od nabywcy nie otrzymali należności, mogą skorzystać z ulgi na złe długi. Czy ulga na złe długi przysługuje, kiedy dłużnik likwiduje działalność. Sprawdź, jak to wygląda w praktyce!

7 października 2020

Odzyskaj zapłacone podatki VAT i PIT - sprawdź, jak tego dokonać

Ustawodawca nie pozostawił podatników w sytuacji bez wyjścia i przygotował specjalne procedury odzyskiwania podatku dochodowego oraz VAT od niezapłaconych należności. Przeczytaj nasz artykuł i odzyskaj zapłacone podatki od nieuregulowanych należności!

11 sierpnia 2020

Niezapłacone faktury a podatek VAT i podatek dochodowy

Polacy są jednym z najmniej zdyscyplinowanych krajów pod względem terminowej zapłaty zobowiązań. Przedsiębiorcy, co do zasady mogą zastosować ulgę na złe długi w PIT i VAT. W jaki sposób niezapłacone faktury wpływają na podatek VAT i podatek dochodowy?

10 sierpnia 2020

Ulga na złe długi - korekta podatku przy wierzytelności nieściągalnej

Jak dokonać korekty podatku przy wierzytelności nieściągalnej? Co jeśli wierzyciel uzyska korektę podatku, a dłużnik zapłaci należność z faktury VAT? Dowiedz się, na czym polega ulga na złe długi oraz jakie warunki należy spełnić aby z niej skorzystać.

20 maja 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów