Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

43 wyniki dla tematu: ulga-na-zle-dlugi

Artykuły:

Ulga na złe długi u wierzyciela i dłużnika po zmianach SLIM VAT 2

W przypadku nieopłacenia należności z tytułu dokonanej transakcji na gruncie podatku VAT powstają konsekwencje zarówno po stronie wierzyciela, jak i dłużnika. Powstaje wówczas tzw. ulga na złe długi. Sprawdź, na czym polega i jak z niej skorzystać!

28 stycznia 2025

Ulga na złe długi a korekta z tytułu zatorów płatniczych na przełomie lat podatkowych

Przepisy podatkowe umożliwiają pomniejszenie podstawy opodatkowania o niezapłacone faktury oraz nakładają obowiązek korekty przy zapłacie. Czym jest ulga na złe długi i kto może z niej skorzystać? Sprawdź szczegóły, w artykule!

27 stycznia 2025

Otrzymanie zapłaty w okresie zawieszenia działalności gospodarczej

Otrzymanie zapłaty w okresie zawieszenia działalności gospodarczej może wiązać się z obowiązkiem złożenia deklaracji VAT. Sprawdź, jakie przepisy obowiązują w takich przypadkach i jakie konsekwencje podatkowe wynikają z ulgi na złe długi w tej sytuacji.

22 stycznia 2025

Ulga na złe długi w spółce będącej w trakcie likwidacji

Ulga na złe długi umożliwia odzyskanie podatku od niezapłaconych faktur przychodowych. Powstaje jednak wątpliwość, jak na prawo do stosowania ulgi na złe długi wpływa okoliczność postawienia spółki w stan likwidacji. Przeczytaj artykuł i sprawdź!

21 stycznia 2025

Kiedy obowiązują wyłączenia ze stosowania metody kasowej w VAT?

Wyłączenia ze stosowania metody kasowej w VAT dotyczą określonych przypadków, w których mimo wyboru tej formy rozliczeń, podatnik musi rozliczać podatek na zasadach ogólnych. Dowiedz się, w jakich sytuacjach nie można skorzystać z tej opcji.

3 października 2024

Ulga na złe długi w zeznaniu rocznym - jak wykazać?

Ulga za złe długi na gruncie podatku dochodowego to instytucja pozwalająca przedsiębiorcom na walkę z problemem, jakim są zatory płatnicze. Czy wiesz, jak prawidłowo powinna zostać wykazana ulga na złe długi w zeznaniu rocznym? Wyjaśniamy w artykule!

27 września 2024

Ulga na złe długi w PIT – ujęcie w KPIR czy w zaliczce na PIT?

W przypadku gdy kontrahent nam nie płaci możliwe jest zastosowanie ulgi na złe długi w PIT. Na czym polega nowa ulga na złe długi w PIT? Kto może z niej skorzystać? Przeczytaj i dowiedz się, kto może z niej skorzystać oraz jak należy ją rozliczyć.

8 maja 2024

Ulga na złe długi w CIT estońskim - co należy wiedzieć?

Ulga na złe długi to mechanizm umożliwiający wierzycielowi (sprzedawcy, który wystawił fakturę sprzedaży) obniżyć koszty o faktury, za które nie otrzymał zapłaty. Pojawia się jednak pytanie, czy ulga na złe długi w CIT estońskim ma zastosowanie? Sprawdź!

11 grudnia 2023

Czy ulga na złe długi przy braku płatności za środek trwały jest możliwa?

Ustawodawca wskazuje, kiedy podatnik ma możliwość skorzystać z ulgi na złe długi. Czy ma ona zastosowanie również przy zakupie środków trwałych? Sprawdziliśmy, czy ulga na złe długi przy braku płatności za środek trwały jest możliwa do zastosowania!

23 października 2023

Ulga na złe długi w PIT i CIT - wszystko co warto wiedzieć

Od 1 stycznia 2020 r. w życie weszła tzw. ulga na złe długi w PIT i CIT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób należy stosować ulgę i czy zarówno nabywca jak i sprzedawca mają obowiązek rozliczania wykazywania ulgi w zeznaniu rocznym!

24 lutego 2023

Ulga na złe długi w praktyce - jak stosować?

Czym jest ulga na złe długi w podatku dochodowym i kto może z niej skorzystać? Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób działa ulga na złe długi w PIT oraz jak można wykorzystać ją w walce z kryzysem gospodarczym spowodowanym epidemią koronawirusa.

23 marca 2022

Skutki podatkowe zwolnienia z długu przez dostawców

Z powodu licznych problemów z regulowaniem zobowiązań, przedsiębiorcy prosili kontrahentów o umorzenie długu. Wielu zgadzało się, ze względu na ciężką sytuację. Czy taka dobra wola kontrahentów niesie za sobą skutki podatkowe zwolnienia z długu ?

1 grudnia 2021

Zmiany przepisów w PIT związane z COVID-19

Trwająca pandemia COVID-19 sprawiła, że ustawodawcy postanowili dostosować obowiązuje prawo do warunków, jakie posiadają osoby prowadzące działalność. Jakie zatem zmiany weszły w życie? W artykule przedstawiamy zmiany przepisów w PIT związane z COVID-19!

19 lipca 2021

Ulga na złe długi – będą zmiany projektu!

W sejmie trwają prace nad nowelizacją projektu dotyczącego ulgi na złe długi. Co się zmieni? Czy dalej będzie można z niej korzystać? Kiedy zmiany wchodzą w życie? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, dla kogo ulga na złe długi będzie korzystna!

10 czerwca 2021

Ulga na złe długi w PIT po stronie sprzedawcy w czasie pandemii

Tarcza antykryzysowa 4.0 wprowadziła zmiany w zakresie stosowania ulgi na złe długi po stronie sprzedawcy! Został skrócony termin jaki musi upłynąć aby możliwe było odzyskanie zapłaconego podatku dochodowego z 90 dni do 30 dni. Dowiedz się więcej!

16 kwietnia 2021

Ulga na złe długi w przypadku restrukturyzacji, upadłości oraz likwidacji

Nierozliczone faktury VAT mogą negatywnie wpłynąć na obowiązek podatkowy wierzyciela jak i dłużnika. Wówczas wyjściem z takiej sytuacji może być ulga podatkowa na złe długi. Sprawdź kiedy przysługuje prawo skorzystania z "ulgi za złe długi".

13 kwietnia 2021

Ulga na złe długi niezgodna z prawem UE - wyrok TSUE

Polskie przepisy ustawy o VAT regulujące możliwość skorzystania z ulgi na złe długi są niezgodne z prawem UE? Dlaczego ulga na złe długi jest niezgodna z obowiązującym prawem UE? Przeczytaj artykuł i sprawdź szczegóły wyroku TSUE w tej sprawie!

24 marca 2021

Ulga na złe długi PIT w zaliczce na podatek dochodowy

Nastąpiły zmiany w rozliczaniu zobowiązań pomiędzy nabywcą a sprzedawcą. Nowa ulga w podatku dochodowym budzi jednak wiele wątpliwości u przedsiębiorców. Dowiedz się, jak powinna zostać rozliczona ulga na złe długi PIT w zaliczce na podatek dochodowy.

5 marca 2021

Ulga na złe długi: zapłata tylko VAT to nieuregulowanie należności

Zdarza się, że podatnicy nie otrzymują zapłaty za sprzedane towary lub wykonane usługi. Jak wygląda w takim przypadku obowiązek rozliczenia podatku VAT, co oznacza ulga na złe długi i kiedy możemy ją zastosować. Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 lutego 2021

Zaliczka na PIT a ulga na złe długi - kiedy można zastosować?

Jeśli twój nabywca nie reguluje należności za fakturę, będziesz mógł pomniejszyć podstawę opodatkowania o wartość nieuregulowaną w zaliczce na PIT oraz zeznaniu rocznym. Zaliczka na PIT a ulga na złe długi – sprawdź, jak będą funkcjonowały!

4 stycznia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów