0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

45 wyników dla tematu: wewnatrzwspolnotowe-nabycie-towarow

Artykuły:

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru (WNT) - zasady rozliczenia

Prowadząc działalność, podatnicy często nabywają towary od kontrahentów z krajów UE, dokonując tym samym wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Sprawdź, kiedy powstaje obowiązek podatkowy VAT i jak podatkowo rozliczyć wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru!

22 marca 2024

Transakcje wewnątrzwspólnotowe

Na czym polega oraz kiedy powstaje obowiązek podatkowy w WDT? Odpowiadamy w darmowym ebooku "Transakcje wewnątrzwspólnotowe"!

10 października 2023

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów - na czym polega WNT?

Czy wiesz, na czym polega wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, aby zawierane transakcje zostały uznane za WNT oraz w jaki sposób ustalić podstawę opodatkowania i rozliczyć się z urzędem!

13 września 2023

VAT UE na fakturze przy zakupie prywatnym a obowiązek rozliczenia VAT

Kiedy należy posługiwać się numerem VAT UE na fakturze? Kiedy mamy do czynienia z wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów? Czy numer VAT UE na fakturze przy zakupie prywatnym obliguje do rozliczenia podatku VAT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

13 września 2023

Kiedy składać deklaracje VAT-UE a kiedy nie?

Deklaracje VAT-UE, a prawidłowo mówiąc informacje podsumowujące VAT-UE zobowiązani są składać podatnicy, którzy m.in. dokonują transakcji WNT lub świadczą sprzedaż usług na rzecz kontrahentów z UE. Kiedy należy ją składać, a kiedy nie trzeba? Sprawdź!

19 lipca 2023

Deklaracja VAT-UE - kiedy należy ją składać do urzędu skarbowego?

Przedsiębiorcy dokonujący niektóre transakcje zagraniczne są zobowiązani do rejestracji VAT-UE. Czy powinna zostać złożona do urzędu skarbowego deklaracja VAT-UE zerowa oraz do kiedy należy składać tą deklarację? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

7 lipca 2023

Brak faktury WNT a odliczenie VAT - czy jest możliwe?

Podatnik dokonujący WNT może napotkać problem z otrzymaniem faktury za zakup, jednak nie zwalnia go to z obowiązku rozliczenia transakcji na gruncie VAT. Jak wygląda brak faktury WNT a odliczenie VAT w świetle zmian związanych ze SLIM VAT 3? Sprawdź!

19 maja 2023

Rejestracja do VAT przy sprzedaży usług dla zagranicznych kontrahentów

Dokonujesz sprzedaży usług na rzecz zagranicznych kontrahentów? Sprawdź, czy świadczenie usług wymaga rejestracji do VAT w Polsce oraz jakie czynności podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.

11 maja 2023

Nievatowiec a zakup towarów w UE

Przedsiębiorca zwolniony z VAT ma obowiązek rejestracji do celów transakcji wewnątrzwspólnotowych, jeżeli wartość transakcji WNT przekroczy w danym roku podatkowym 50 tys. zł. Dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć zakup towarów w UE przez nievatowca.

12 kwietnia 2023

Przemieszczenie towarów w celu obróbki - czy należy rozpoznać WNT?

Podatnik może dokonać wywozu towaru do innego kraju Unii Europejskiej w celu poddania go obróbce, a następnie zlecić jego ponowny przywóz do Polski. Sprawdź, czy przemieszczenie towarów w celu obróbki do innego kraju UE rodzi konieczność rozpoznania WNT!

2 lutego 2023

Adnotacja „VAT-free intra-community delivery” na fakturze - czy to możliwe?

Czy adnotacja VAT-free intra-community delivery może zostać zamieszczona na wydruku faktury?

9 lutego 2022

Omówienie rodzaju procedury sprzedaży TT_D z przykładami

Nowy plik JPK_V7 wprowadził wiele zmian w oznaczeniu niektórych dostaw towarów i usług. Symbol TT_D jest oznaczeniem dostaw towarów w ramach wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej. Czym są transakcje trójstronne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

11 lutego 2021

Oznaczenia transakcji zagranicznych w JPK_V7

Obowiązkiem podatników jest stosowanie właściwych oznaczeń w JPK_V7. Czy przy WNT i imporcie usług należy stosować kody GTU? W jaki sposób oznaczać transakcje trójstronne? Sprawdź jakie oznaczenia transakcji zagranicznych należy stosować w JPK_V7.

22 stycznia 2021

Zakup środka trwałego z montażem od klienta z UE

Jakie skutki podatkowe na gruncie podatku VAT wywołuje zakup środka trwałego z montażem od klienta z UE? Na czym polega montaż towaru? Kto jest podmiotem zobowiązanym do rozliczenia podatku należnego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

29 października 2020

Towary gratisowe od kontrahenta z UE a obowiązek podatkowy

W celach marketingowych kontrahenci często wymieniają się między sobą bezpłatnym towarem. Czy w takim przypadku towary gratisowe od kontrahenta z UE podlegają opodatkowaniu i czy będą zaliczane do transakcji WNT? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

2 października 2020

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów przez podmiot zwolniony z VAT

Jeśli przedsiębiorcy korzystający ze zwolnienia z podatku VAT dokonują transakcji z kontrahentami z UE, powinni zarejestrować się do VAT UE. Jednak wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów stanowi wyjątek od tej reguły. Dowiedz się więcej na ten temat!

4 sierpnia 2020

Nabycie towarów od unijnego dostawcy posługującego się polskim NIP-em

Rozliczenie zagranicznych transakcji często bywa skomplikowane i zależy od wielu czynników. Czy nabycie towarów od unijnego dostawcy posługującego się polskim NIP-em zalicza się do WNT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

11 marca 2020

Zakup z magazynu w UE od kontrahenta spoza UE - rozliczenie

Dokonując zakup towarów spoza granicy kraju, przedsiębiorcy co do zasady są zobowiązani do rozliczenia importu towarów lub wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jak rozliczyć zakup z magazynu w UE od kontrahenta spoza UE? Przeczytaj artykuł!

28 lutego 2020

Czym jest wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?

Zdarza się, że na fakturze dokumentującej wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów występuje podatek VAT! Jak rozliczyć zakup towaru od zagranicznego podatnika, gdy wystawił fakturę z polskim VAT? Jakie są warunki uznania transakcji za WNT? Sprawdź!

21 czerwca 2018

Jeśli planujesz nabywać towary z UE, zarejestruj się do VAT-UE

Jak prawidłowo rozliczyć zakupione towary z UE oraz czy powinnam się zarejestrować do VAT-UE?

15 lutego 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów