0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Faktura może pełnić funkcję reklamową

Wielkość tekstu:

Umiejętność przetrwania na rynku w dużym stopniu zależy od odpowiedniej reklamy. Przy wielu elementach składowych marketingu firm, także faktura może pełnić funkcję reklamową. Faktura taka charakteryzuje się umieszczanymi na rewersie informacjami, które mają za zadanie zachęcić klientów do korzystania z naszych usług.

Dlaczego warto zadbać o funkcję reklamową naszych faktur? Odpowiedź jest prosta - w takiej postaci staje się ona jednocześnie wizytówką firmy.

Umiejętne wykorzystanie logotypu na odwrocie faktur pozwala na lepsze dotarcie z przekazem do klienta. Faktura sprzyja skupieniu uwagi konsumenta. Może on dzięki niej dowiedzieć się o nowościach, jednoczenie nie będąc bombardowanym dużą ilością ulotek czy innych materiałów reklamowych. Jej zaletą jest także to, że doskonale współgra z innymi narzędziami promocji marki, nadając jej jeszcze większą rozpoznawalność, co w efekcie może przynieść lepsze wyniki sprzedaży.

Komunikacja prowadzona wielokanałowo to już codzienność w biznesie. Informacje są przekazywane za pomocą kilku narzędzi - m.in. Facebook, e-mail, SMS. Wykorzystanie faktur sprawdza się jako jedno z nich. Wskutek tego można osiągać znacznie lepsze wyniki marketingowe niż w przypadku użytkowania zwykłych druków.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy stosowanie takiej praktyki jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Decydując się na fakturę reklamową możemy być jednak pewni, że działamy w majestacie prawa. Przepisy nie zabraniają stosowania szablonów faktur na potrzeby reklamowe. Natomiast elementy, które muszą zostać zawarte na fakturze VAT wymienione są w rozporządzeniu dot. zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania (…) z 28 marca 2011 roku.  Nie znajduje się tam żadna wytyczna określająca wygląd logo, czcionki lub wzoru.

Powodzenie faktury reklamowej zależy główne od jej wyglądu i składu zawartych w niej informacji. Aby ułatwić przedsiębiorcom to zadanie, przygotowano specjalne programy z szablonami do tworzenia faktur. Pozwalają one na skomponowanie unikalnego wzoru, a także zaoszczędzenie cennego czasu.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów