0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Czy zakup garnituru można uznać za koszt firmowy?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Czy do kosztów firmowych można zaliczyć zakupy związane z ubiorem, takie jak garnitur czy koszula? Ubrania te będą służyć spotkaniom z ważnymi klientami. Czy musi być na garniturze i koszuli widoczne jakieś logo firmowe? Jeśli tak, czy wystarczy, że będę stosował zawieszkę, zapinkę lub inne oznaczenie z logo, które można odpiąć?

Roman, Gdańsk

 

Wydatki poniesione na zakup garnituru, koszuli nie zostały ujęte w katalogu wydatków nieuznawanych za koszt uzyskania przychodu. Jednakże musiałyby utracić charakter odzieży osobistej, np. posiadać cechy charakterystyczne dla firmy (barwa, krój, logo itp.), aby można było zaliczyć ten zakup do kosztów firmowych.

Wydatki związane z odpowiednim strojem jak garnitur czy koszula nieposiadające loga firmowego, które powinno być trwałe i dobrze widoczne, mają charakter wydatków osobistych związanych z poprawą wizerunku. W konsekwencji nie można ich uznać za ściśle związane z działalnością gospodarczą.

W związku z powyższym jeżeli zamierza Pan zakupić garnitur czy koszulę, nie wystarczy przyczepić tylko zawieszki, którą można w każdej chwili odpiąć, aby wydatki mogły stanowić koszt uzyskania przychodu.

Odstępstwa od tej zasady mogą wynikać z nałożonego odgórnie obowiązku używania określonego rodzaju odzieży czy też obuwia, w związku z czym odzież ta utraci charakter osobisty.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów