0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prowadzenie biura rachunkowego

Wielkość tekstu:

W ebooku "Prowadzę biuro rachunkowe - praktyczne wskazówki" eksperci przedstawili, że prowadzenie biura rachunkowego to znacznie więcej niż tylko księgowanie i rozliczanie klientów. To także obowiązki i procedury kontrolne, rozwiązanie problemów z klientami, którzy nie regulują płatności, a także odpowiedzialność za prawidłowe przechowywanie dokumentów.

 

Do pobrania:

Ebook: Prowadzę biuro rachunkowe - praktyczne wskazówki.pdf

Co wyjaśniamy w ebooku "Prowadzę biuro rachunkowe - praktyczne wskazówki"?

W ramach kompendium wyjaśniamy:

  • Na jakiej podstawie prawnej zostały wprowadzone zmiany dotyczące obowiązków biur rachunkowych w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy?

  • Jakie są korzyści wynikające z wprowadzenia procedury AML w biurach rachunkowych?

  • Dlaczego żądanie zaliczek lub przedpłat może być skutecznym zabezpieczeniem przed niepłacącymi klientami w przypadku dłuższych, lub bardziej skomplikowanych zleceń?

  • Co zrobić w sytuacji, gdy klient spóźnia się z uregulowaniem płatności za usługi biura rachunkowego?

  • Czy biuro rachunkowe może ponosić odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone klientowi w wyniku nieprawidłowo prowadzonej księgowości lub nieprzestrzegania przepisów podatkowych?

Prowadzę biuro rachunkowe - praktyczne wskazówki

Prowadzenie biura rachunkowego to nie tylko dokładne prowadzenie rozliczeń klientów, dbałość o ich płynność finansową, poszerzanie wiedzy księgowo-podatkowej oraz bycie na bieżąco z wprowadzanymi przepisami prawnymi, ale także umiejętność sprawnego zarządzania pracą w biurze rachunkowym i szukanie nowych rozwiązań, które mogą wspomóc jego pracę, a w konsekwencji efektywność. Co może znacząco utrudnić, gdy biuro tonie w setkach papierowych dokumentów i czeka, aż klienci dostarczą je na czas, a każda czynność wykonywana jest z osobna oraz z wykorzystaniem innego programu, co znacząco wydłuża proces księgowania.

Rozwiązaniem może być kompleksowe oprogramowanie księgowo-kadrowe pozwalające na pracę z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, bez limitu użytkowników i przesyłanych dokumentów, a także umożliwia wspólną pracę online na systemie klienta i biura. Takim przykładem jest system wFirma dla Biur Rachunkowych.

Ebook "Prowadzę biuro rachunkowe - praktyczne wskazówki" stanowi kompleksowe źródło wiedzy dla biur rachunkowych, księgowych i kadrowych zainteresowanych zagadnieniami związanymi z pracą w biurze rachunkowym. Dzięki niemu dowiesz się o kluczowych aspektach związanych z zarządzaniem biurem, obsługą klientów, regulacjami prawno-podatkowymi oraz rozwiązywaniem typowych problemów występujących w branży. Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów