0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kasa fiskalna w działalności

Wielkość tekstu:

W ebooku "Kasa fiskalna w działalności - obowiązek jej posiadania w 2023 roku" eksperci omówili, jak ważny jest obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej przez przedsiębiorców prowadzących własną działalność oraz jak wyglądają przepisy w aspekcie obowiązku posiadania kasy w 2023 roku.

 

Do pobrania:

Ebook: Kasa fiskalna w działalności - obowiązek jej posiadania w 2023 roku.pdf

Co wyjaśniamy w ebooku "Kasa fiskalna w działalności - obowiązek jej posiadania w 2023 roku"?

W ramach kompendium odpowiadamy na pytania:

  • Jaka jest obowiązująca sytuacja dotycząca zakupu kas fiskalnych dla przedsiębiorców sprzedających towary lub usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i rolnikom ryczałtowym w roku 2023? 

  • Jakie są dodatkowe obowiązki przedsiębiorcy, który przekroczył limit uprawniający do zwolnienia z korzystania z kasy fiskalnej?

  • Jak skorzystać z ulgi na zakup kasy rozpoczynając  ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kas fiskalnych online?

  • Dlaczego tak ważne jest, aby paragony fiskalne, które są przekazywane klientom, były przechowywane?

  • Czy należy wykazać otrzymaną zaliczkę na kasie fiskalnej? Jakie informacje powinny być uwzględnione w ewidencji zwrotów dla kasy fiskalnej? 

  • Jak ewidencjonować  tzw. oczywiste pomyłki w ramach  rejestracji sprzedaży na kasie fiskalnej?

Kasa fiskalna w działalności gospodarczej

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż towarów lub usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, zazwyczaj są zobowiązani do posiadania i rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej.

Paragon fiskalny musi zawierać informacje takie jak: nazwa lub oznaczenie firmy, numer identyfikacji podatkowej (NIP), data sprzedaży, numer paragonu, wartość transakcji i kwotę podatku. Dodatkowo powinny być przechowywane co do zasady przez 5 lat (licząc od końca roku, w którym upłynął termin płatności podatku) i być dostępne w przypadku ewentualnej kontroli podatkowej.

Przedsiębiorca jest zobowiązany do regularnego rozliczania się z urzędem skarbowym z przychodów zarejestrowanych na kasie fiskalnej.

Ebook "Kasa fiskalna w działalności - obowiązek jej posiadania w 2023 roku" stanowi kompleksowe źródło wiedzy dla przedsiębiorców, księgowych oraz pracowników, którzy chcą zrozumieć zasady prowadzenia ewidencji sprzedaży na kasie fiskalnej. Zawarte informacje pomogą poznać obowiązki związane z kasą fiskalną, jak prawidłowo generować paragony fiskalne, jak korygować  sprzedaż zarejestrowaną na kasie oraz jak w tym zakresie rozliczać się z urzędem skarbowym. Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów