0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zakup paliwa przed wydaniem zaświadczenia

Wielkość tekstu:

Proszę o informacje czy jeśli kupiłam paliwo w dniu odbioru samochodu ciężarowego z salonu (bo przecież musiałam jakoś dojechać do domu) a zaświadczenie VAT-1 zostało wydane 4 dni później to czy mogę odliczyć podatek VAT od paliwa zakupionego przed wydaniem zaświadczenia?

Czy zaświadczenie VAT-1 muszę dostarczyć do urzędu skarbowego?

Iza, Warszawa

 

Zgodnie z interpretacją indywidualną nr sygn. 1439/ZV/P/Pr-69/06/GŁ wydaną w dniu 16.10.2006 r. przez naczelnika Urzędu Skarbowego Warszawa - Wawer, wykonanie dodatkowego badania technicznego jest wyłącznie obowiązkiem podatnika, a nie warunkiem dającym uprawnienie do odliczenia podatku naliczonego od zakupionego paliwa. Tak więc ma Pani prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakup paliwa. W tym przypadku można bowiem obiektywnie stwierdzić, że dany pojazd spełnia kryteria którejś z kategorii pojazdów uprawniających do pełnego odliczenia VAT, ponieważ zostało to po 4 dniach potwierdzone zaświadczeniem VAT-1.

Od 1 stycznia 2011 r. nie ma obowiązku dostarczenia kopii w/w zaświadczenia do urzędu skarbowego. Dobrze jednak by jego kopia była przechowywana w dokumentacji księgowej.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów