0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2020-10-29

Artykuły:

Zwolnienie z opłaty targowej - nowa pomoc dla przedsiębiorców!

W ramach pomocy dla przedsiębiorców w związku z panującą pandemią, rząd przedstawił propozycję, w której zaplanowano zwolnienie z opłaty targowej. Kto będzie mógł skorzystać ze zwolnienia oraz na jaki okres została zaplanowana pomoc? Odpowiedź w artykule!

29 października 2020

Odroczenie płatności zaliczek PIT o pół roku – propozycja MF

Epidemia koronawirusa nie odpuszcza, w związku z tym wprowadzone zostały nowe obostrzenia. Sprawdź, czy odroczenie płatności zaliczek PIT o pół roku stanie się jedną z form wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Tarczy branżowej 6.0!

29 października 2020

Jak przebiega korekta niezamierzonej pomyłki w NIP na paragonie? – objaśnienia podatkowe

Od 1 stycznia 2020 roku nabywca w sklepie musi wskazać, czy na podstawie paragonu będzie chciał uzyskać fakturę na dane firmowe. Przeczytaj i sprawdź, co to jest faktura uproszczona i jak przebiega korekta niezamierzonej pomyłki w NIP na paragonie!

29 października 2020

Płaca minimalna ustalana w ten sam sposób w całej Europie

Traktaty nie pozwalają UE na ustalenie jednej płacy minimalnej we wszystkich państwach członkowskich. Czy jest możliwe, aby płaca minimalna była ustalana w ten sam sposób? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź propozycje Komisji Europejskiej!

29 października 2020

Nowy program pomocy dla przedsiębiorców w listopadzie – dla kogo i w jakiej formie?

W związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń rząd proponuje nowy program pomocy dla przedsiębiorców w listopadzie. Jakie branże ucierpiały najdotkliwiej? Kto i w jakiej formie będzie mógł skorzystać z dodatkowych form pomocy zaproponowanych przez MF.

29 października 2020

Błędna stawka VAT na fakturze za towar na mocy nowej matrycy stawek

Z jaką stawką VAT mam sprzedawać towary zakupione po innej? Czy została przeze mnie zastosowana błędna stawka VAT?

29 października 2020

Jednolity plik kontrolny JPK V7 – jakie przyniósł zmiany?

W celu usprawnienia systemu podatkowego, ustawodawca wprowadził nową strukturę JPK, która zastąpiła obowiązkowe deklaracje VAT oraz JPK VAT. Czym jest jednolity plik kontrolny JPK V7? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy zostały wprowadzone zmiany!

29 października 2020

Nowa struktura JPK VAT 2020 to nowe zasady ewidencjonowania!

Od 1 października 2020 roku wszystkie przedsiębiorstwa zobowiązane są do składania nowego pliku JPK_VAT w formie elektronicznej. Jakie nowe obowiązki nakłada nowa struktura JPK VAT 2020 na podatników? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat

29 października 2020

Jak wysłać JPK? - bezpieczeństwo Jednolitych Plików Kontrolnych

JPK to ustandaryzowany plik, w którym przedsiębiorca przekazuje informacje podatkowe urzędowi skarbowemu. Wysyłka JPK_V7 musi odbywać się elektronicznie zaszyfrowanym kanałem. Jak wysłać JPK, by było to bezpieczne i zgodne z obowiązującymi normami?

29 października 2020

Elektroniczne prawo jazdy - sprawdź, co daje aplikacja mObywatel!

Coraz więcej cyfryzacji wchodzi w nasze życie! Następny krok to elektroniczne prawo jazdy, które wynika z projektu ustawy prawo o ruchu drogowym. Zniesienie obowiązku posiadania dokumentu fizycznie to prawdopodobnie rewolucja w regulacjach prawnych!

29 października 2020

Pełnomocnictwo do wysyłki JPK

Czy przedsiębiorca może wydać pełnomocnictwo do wysyłki JPK VAT innemu podmiotowi, który prowadzi jego księgowość?

29 października 2020

Jak ustalić wartość nieruchomości w bilansie która jest inwestycją?

Przedsiębiorstwa, które weszły w posiadanie nieruchomości często zastanawiaj się, jak ustalić jego wartość. Nieruchomość można zaliczyć do inwestycji lub środków trwałych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak ustalić wartość nieruchomości w bilansie!

29 października 2020

Zakup środka trwałego z montażem od klienta z UE

Jakie skutki podatkowe na gruncie podatku VAT wywołuje zakup środka trwałego z montażem od klienta z UE? Na czym polega montaż towaru? Kto jest podmiotem zobowiązanym do rozliczenia podatku należnego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

29 października 2020

Czy dodatek wyrównawczy zalicza się do podstawy wynagrodzenia przestojowego i odpraw pieniężnych

Przepisy Kodeksu pracy gwarantują pracownikom wynagrodzenie w formie różnych świadczeń. Pracodawca powinien znać zasady wyliczania różnych świadczeń. Sprawdź czy dodatek wyrównawczy należy uwzględnić przy wynagrodzeniu przestojowym lub innych odprawach.

29 października 2020

Odwołanie pracownika z urlopu wypoczynkowego

Czy pracodawca może żądać, aby w czasie wypoczynku pracownik stawił się w zakładzie pracy? Czy jest to zgodne z przepisami Kodeksu pracy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy jest możliwe odwołanie pracownika z urlopu wypoczynkowego!

29 października 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów