0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Odwołanie prokurenta – wzór z omówieniem

Prokura to pełnomocnictwo polegające na umocowaniu do czynności sądowych i pozasądowych związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Jak powinno wyglądać odwołanie prokurenta? Przeczytaj artykuł i pobierz darmowy wzór odwołania!

30 października 2024

Prawo gospodarcze

Powołanie prokurenta – wzór z omówieniem

Powołanie prokurenta to kluczowy krok w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Prokura, będąca pełnomocnictwem, umożliwia podejmowanie istotnych decyzji związanych z działalnością firmy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej, jak prawidłowo powołać prokurenta!

29 października 2024

Prawo gospodarcze

Co grozi przedsiębiorcy, gdy spowoduje zator płatniczy?

Zator płatniczy, czyli nagromadzenie zadłużenia przedsiębiorcy może doprowadzić do nałożenia na niego określonych sankcji. Jaka może być ich wysokość? Jakie uprawnienia przysługują wierzycielowi? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

29 października 2024

Ubezpieczenie ZUS

Wypłata wyrównania (zasiłku/wynagrodzenia chorobowego) w raportach ZUS-u

W przypadku wypłacenia nieprawidłowego wynagrodzenia lub zasiłku chorobowego, konieczna jest wypłata wyrównania świadczenia. Czy korekty raportów ZUS-u należy dokonywać za miesiąc, w którym wystąpiła pomyłka w naliczeniu? Przeczytaj artykuł!

24 października 2024

Prawo pracy

Wady i zalety PPK

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to dobrowolny program prywatnego, długoterminowego oszczędzania, który daje pracownikom możliwość gromadzenia dodatkowych środków na emeryturę. Jakie są wady i zalety PPK? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

7 października 2024

Prawo gospodarcze

Zarządzenie a uchwała - jakie są między nimi różnice?

W instytucjach prywatnych oraz publicznych, jak i zakładach pracy, czy spółkach są codziennie podejmowane decyzje na poziomie różnych szczebli. Czy wiesz, czym się różni zarządzenie, a uchwała? Sprawdź kiedy, która z tych form ma zastosowanie!

4 października 2024

Prawo gospodarcze

Spadkobranie po przedsiębiorcy - kto i kiedy dziedziczy oraz na jakich warunkach?

Śmierć przedsiębiorcy powoduje szereg czynności i konsekwencji prawnych. Czy po śmierci przedsiębiorcy, jego działalność gospodarcza może dalej funkcjonować? Jak wygląda spadkobranie po przedsiębiorcy? Przeczytaj artykuł, aby znaleźć odpowiedź!

3 października 2024

Prawo gospodarcze

Przestępstwo wyłudzenia świadczenia publicznoprawnego – kto nie podlega karze?

Czasem po pomoc publicznoprawną zgłasza się, umyślnie lub nie osoba nie spełniająca kryteriów do jej uzyskania. Kiedy możemy więc mówić o zjawisku jakim jest przestępstwo wyłudzenia świadczenia publicznoprawnego? Przeczytaj i dowiedz się!

2 października 2024

Prawo pracy

Wypadek przy pracy na home office i jego kwalifikacja

Czym jest wypadek przy pracy? Czy możliwym jest ulec wypadkowi przy pracy na home office? A jeżeli tak, to czy pracodawca zobowiązany jest powołać zespół powypadkowy do oceny sytuacji? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w artykule!

27 września 2024

Ubezpieczenie ZUS

Zwrot pracownikom kosztów dojazdu do pracy oraz z pracy a ZUS

Pracodawca może oferować zwrot pracownikom kosztów dojazdu do oraz z pracy. Czy takie świadczenia muszą być oskładkowane i opodatkowane? Jak je rozliczyć prawidłowo? Co na ten temat mówią przepisy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

25 września 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów