0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Urlopy i inne

Urlopy i inne

Od kiedy można zacząć ponowną rekrutację, gdy pracownica zatrudniona na zastępstwo zaszła w ciążę?

Zdarzają się sytuacje, w których pracownica zatrudniona na zastępstwo zaszła w ciążę, przez co konieczne jest ponowne znalezienie zastępstwa. Kiedy pracodawca może zacząć ponowną rekrutację na zastępstwo? Wyjaśniamy w niniejszym artykule!

23 stycznia 2023

Urlopy i inne

Okresy wliczane do czasu pracy, mimo niewykonywania pracy

Pracownikowi przysługuje wiele przerw, które są wliczane do czasu pracy. Poznaj okresy wliczane do czasu pracy i dowiedz się jakie okresy wliczane do czasu pracy pozwalają pracownikowi zachować prawo do wynagrodzenia. Przeczytaj artykuł i bądź świadomy!

20 stycznia 2023

Urlopy i inne

Wysokość świadczenia urlopowego po zmianie odpisu

Pracodawcy zatrudniający więcej niż 50 osób mogą zdecydować się na wypłacanie świadczenia urlopowego. Wysokość świadczenia zależna jest od odpisu podstawowego na ZFŚS. Jak będzie wyglądać wysokość świadczenia urlopowego po zmianie odpisu? Odpowiadamy!

20 stycznia 2023

Urlopy i inne

Zwolnienie lekarskie w trakcie ciąży - regulacje prawne

W czasie ciąży pracownica jest pod szczególną ochroną prawa. Czy po otrzymaniu zwolnienia lekarskiego ma ona 7 dni na dostarczenie go do pracodawcy? Zwolnienie lekarskie w trakcie ciąży – poznaj obowiązujące przepisy! Przeczytaj i dowiedz się więcej!

19 stycznia 2023

Urlopy i inne

Składki ZUS od umowy zlecenia na urlopie wychowawczym

Jakie składki ZUS od umowy zlecenia na urlopie wychowawczym należy opłacać? Czy osoba przebywająca na urlopie wychowawczym i podejmująca pracę na podstawie umowy zlecenia podlega obowiązkowo ubezpieczeniom z tytułu tej umowy? Wyjaśniamy w artykule!

17 stycznia 2023

Urlopy i inne

Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski 2023 r. - darmowy wzór z omówieniem

Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski należy przekazać pracodawcy. Jakie najważniejsze informacje należy w nim zawrzeć? Ile wynosi urlop macierzyński? Poznaj odpowiedź na ten temat i pobierz wzór takiego dokumentu w dwóch formatach: PDF i DOCX!

17 stycznia 2023

Urlopy i inne

Czy pracownik może ubiegać się o świadczenie urlopowe, jeżeli nie został poinformowany o nietworzeniu ZFŚS i niewypłacaniu tego świadczenia?

Świadczenie urlopowe, czyli świadczenie pieniężne przysługuje pracownikom, którzy korzystają z 14-dniowego urlopu i pracują w zakładzie zatrudniającym poniżej 50 osób. Pracodawca może jednak uwolnić się od obowiązku wypłacenia tego świadczenia!

12 stycznia 2023

Urlopy i inne

Rezygnacja z pracy - oświadczenie przesłane przez SMS

Rezygnacja z pracy powinna odbyć się we właściwy sposób i być odpowiednio zakomunikowana pracodawcy. Poznaj tryby rozwiązania umowy o pracę oraz skutki niedochowania formy pisemnej przy wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę! Przeczytaj artykuł!

11 stycznia 2023

Urlopy i inne

Zadaniowy czas pracy - warunki zastosowania

Zadaniowy czas pracy jest korzystny dla obu stron. Pracownicy nie muszą wykonywać pracy w ściśle określonych godzinach, a pracodawcy nie muszą kontrolować godzin pracy pracowników i płacić za nadgodziny! Poznaj warunki zastosowania tego systemu pracy!

10 stycznia 2023

Urlopy i inne

Nowe wizy dla obywateli Ukrainy

Nowe wizy dla obywateli Ukrainy - dowiedz się komu zgodnie z Ustawą z dnia 12 marca 2022 roku przysługują i poznaj listę osób upoważnionych! Przeczytaj ten artykuł i poznaj procedurę uzyskania takiej wizy krajowej przez dane osoby upoważnione!

9 stycznia 2023

Urlopy i inne

Zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi - funkcjonowanie organizacji

W przepisach zostały określone zasady działania organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi. Dowiedz się jak działają i czym dokładnie jest zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi! Zapoznaj się z artykułem!

5 stycznia 2023

Urlopy i inne

Pracodawca zmusza pracownika do pracy zdalnej podczas posiadanego L4

Obowiązkiem pracownika jest wykonywanie poleceń pracodawcy, bądź osób działających z upoważnienia pracodawcy. Dowiedz się czy dopuszczalne jest, gdy pracodawca zmusza pracownika do pracy zdalnej podczas niezdolności do pracy spowodowanej chorobą!

4 stycznia 2023

Urlopy i inne

Opieka nad dzieckiem - zasady przyznawania urlopu

Pracownik przysługują dwa płatne dni zwolnienia z pracy na sprawowanie opieki nad dzieckiem, które nie ukończyło jeszcze 14 lat. Kiedy pracownik może skorzystać z takiego zwolnienia? Czy opieka nad dzieckiem jest płatna? Przeczytaj w artykule!

1 grudnia 2022

Urlopy i inne

Zwolnienie lekarskie na umowie zlecenie

Zwolnienie lekarskie na umowie zlecenie? Dowiedz się jakie prawa do zwolnienia lekarskiego ma osoba, która związana jest umową cywilnoprawną.

30 listopada 2022

Urlopy i inne

Choroba pracownika a wypowiedzenie zmieniające

Wypowiedzenie zmieniające pracownika jest następstwem zmiany warunków zatrudnienia pracownika i wynika z jednostronnej woli pracodawcy. Jakie konsekwencje niesie za sobą ta forma wypowiedzenia i jak działa wypowiedzenie zmieniające na urlopie chorobowym?

30 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów