0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ordynacja podatkowa

Ordynacja podatkowa

Wydatki na szkolenie pracowników w księgach rachunkowych

Pracodawcy, chcąc utrzymać wykwalifikowaną kadrę, powinni liczyć się z koniecznością ponoszenia wydatków na szkolenia pracowników. W jaki sposób ująć wydatki na szkolenie pracowników w księgach rachunkowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

20 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

PCC od pożyczki wypłacanej w ratach a obowiązek podatkowy

Umowa pożyczki jest czynnością prawną, która podlega opodatkowaniu podatkiem PCC. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy na gruncie PCC od pożyczki wypłacanej w ratach? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o ratalnej spłacie pożyczki i PCC!

20 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Wypłata dywidendy w formie udziałów a PCC

Czy wypłata dywidendy w formie udziałów musi być opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Jakie czynności objęte są tym podatkiem? Czy możliwe jest zwolnienie z PCC? Odpowiedzi na najważniejsze pytania udzielamy w artykule! Przeczytaj!

9 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Porozumienie inwestycyjne – co to jest i kto może skorzystać?

Zmiany w Polskim Ładzie dotknęły również Ordynację podatkową. Nowy dział w Ordynacji podatkowej został poświęcony porozumieniu inwestycyjnym. Porozumienie inwestycyjne jest to nowy instrument prawa podatkowego. Wyjaśniamy, co to jest i kto skorzysta!

9 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Odpowiedzialność prezesa za przedawnione zobowiązanie podatkowe spółki

W przypadku spółek prawa handlowego występuje ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania spółki. W niektórych jednak przypadkach ograniczenie to nie ma zastosowania. Kiedy prezes jest odpowiedzialny za przedawnione zobowiązanie podatkowe spółki?

7 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Środki egzekucyjne organów podatkowych – co może przejąć urząd skarbowy?

Podatnik, który uchyla się odpowiedzialności względem zapłaty zobowiązań podatkowych powinien mieć na uwadze, że mogą wobec niego zostać zastosowane środki egzekucyjne organów podatkowych. Co może przejąć urząd skarbowy na spłatę zaległych zobowiązań?

6 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Zaległości podatkowe- wydanie decyzji wobec wspólników spółki cywilnej

Zaległości podatkowe to co do zasady podatki niezapłacone w terminie. Tym samym ustawowa definicja odwołuje się więc do pojęcia podatku. Sprawdź, jakie są zasady wydania decyzji o zaległościach podatkowych wobec wspólników! Przeczytaj i dowiedz się!

1 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Faktury ustrukturyzowane wystawiane w KSeF - przykłady

Już teraz podatnicy mają możliwość dobrowolnego korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Dzięki temu faktury ustrukturyzowane będą w łatwy i szybki sposób wystawiane oraz udostępniane. Sprawdź, od kiedy będzie to obowiązek oraz jakie są korzyści.

28 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Wydatki na utwardzenie gminnej drogi dojazdowej w kosztach

Rozliczenie wydatków, które zostały poniesione na utwardzenie gminnej drogi dojazdowej może sprawiać problem. Czy taki wydatek można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Czy mamy do czynienia z inwestycją w obcym środku trwałym? Przeczytaj!

1 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Zapłata czynszu a umowa barterowa na gruncie PIT i VAT

W przypadku najmu, strony umowy w porozumieniu mogą ustalić, iż zapłata czynszu odbędzie się poprzez wykonanie remontu przez najemcę. W takiej sytuacji mamy do czynienia z umową barterową. Zapłata czynszu a umowa barterowa - jak rozliczyć? Zobacz!

18 maja 2022

Ordynacja podatkowa

Kiedy pełnomocnik tymczasowy firmy może ją reprezentować?

Co do zasady ustanowienie pełnomocnika tymczasowego w przedsiębiorstwie jest bardzo częstym zjawiskiem. Kiedy pełnomocnik tymczasowy firmy jest powoływany? W jakich okolicznościach pełnomocnik tymczasowy może reprezentować przedsiębiorstwo? Sprawdziliśmy!

9 maja 2022

Ordynacja podatkowa

Czy koszty przesyłki stanowią przychód u ryczałtowca?

Czy podatnik prowadzący sklep internetowy musi zapłacić podatek od kwot, które nabywcy przekazują na jego rachunek w celu opłacenia wysyłki towarów realizowanej przez pocztę lub firmę kurierską? Sprawdź, czy koszty przesyłki są przychodem u ryczałtowca!

9 maja 2022

Ordynacja podatkowa

Sukcesja podatkowa - kiedy ma miejsce i co oznacza?

Sukcesja podatkowa polega na nabyciu przez następcę prawnego praw oraz obowiązków przysługujących poprzednikowi. Mamy z nią do czynienia m.in podczas przekształcenia spółek, ale czy w każdym przypadku? Temat pogłębisz czytając nasz artykuł!

9 maja 2022

Ordynacja podatkowa

Zapłata PCC od umowy pożyczki w toku czynności sprawdzających

Niezgłoszona przez przedsiębiorcę otrzymana pożyczka od osoby trzeciej generuje konsekwencje na gruncie podatkowym. Sprawdziliśmy, ile wynosi sankcyjna stawka PCC od umowy pożyczki, która może zostać nałożona w toku czynności sprawdzających!

5 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

Podatek PIT przy sprzedaży obrazów a koszty podatkowe

Malowanie obrazów to całkiem popularne zajęcie. Własnoręcznie namalowane obrazy są często sprzedawane przez autorów, co powoduje powstanie przychodu. Jak rozliczyć podatek PIT przy sprzedaży obrazów? Sprzedaż obrazów - czy to przychód z praw majątkowych?

25 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów