0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

24 wyniki dla tematu: interpretacja-indywidualna

Artykuły:

Składki od przychodów pracowniczych w interpretacjach ZUS-u

Każdy przedsiębiorca ma uprawnienie, aby złożyć wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów przez ZUS Często takie wnioski dotycząc składki od przychodów pracowniczych. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

10 marca 2022

Interpretacja 590 jako rozwiązanie wprowadzane w ramach Polskiego Ładu

Interpretacja 590 to nowe rozwiązanie zaproponowane w ramach Polskiego Ładu. Porozumienie inwestycyjne oznacza wiążącą opinię dla inwestorów strategicznych o wszystkich skutkach podatkowych planowanej inwestycji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

2 listopada 2021

Wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej

Przedsiębiorcy często mają trudności z interpretacją przepisów prawa podatkowego. W jakich sytuacjach składa się wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej? Czym jest taki wniosek i jak go przygotować? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

21 kwietnia 2021

Interpretacja indywidualna i związanie wykładnią jako prawo przysługujące każdemu przedsiębiorcy

Interpretacja indywidualna i związanie wykładnią dotyczy przepisów regulujących obowiązki płatników. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie elementy musi zawierać wniosek, w jakim terminie i formie jest wydawana interpretacja oraz jakie są jej skutki.

16 lutego 2021

Transgraniczna interpretacja indywidualna jako ochrona podatników!

Czy wiesz, czym jest transgraniczna interpretacja indywidualna? TSUE wydał wyrok z którego wynika, że zwykłe polskie interpretacje indywidualne nie stanowią ochrony przedsiębiorców na arenie międzynarodowej! Dowiedz się więcej na ten temat!

7 sierpnia 2020

Odmowa wydania interpretacji indywidualnej – w jakich przypadkach?

Jak w prawidłowy sposób wnioskować o interpretację indywidualną? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy może nastąpić odmowa wydania interpretacji indywidualnej oraz jakich błędów należy unikać aby organ podatkowy rozpatrzył wniosek.

3 lipca 2020

Objaśnienia podatkowe ministra finansów - jaką pełnią funkcję?

Objaśnienia podatkowe mają na celu zapewnienie jednolitego stosowania prawa podatkowego przez organy podatkowe. Kto wydaje objaśnienia podatkowe? Czym różnią się od interpretacji ogólnych i indywidualnych? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

4 marca 2020

Interpretacja podatkowa - rodzaje, klasyfikacja i zastosowanie

Interpretacja podatkowa jest wydawana przez organy podatkowe i ma na celu pomóc podatnikom w stosowaniu przepisów podatkowych. Jak można sklasyfikować interpretacje i czy po złożeniu wniosku możliwe jest uzyskanie odmowy? Przeczytaj nasz artykuł!

27 lutego 2020

Nowe wzory wniosku o interpretację indywidualną

Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że wdrożone zostaną nowe wzory wniosku o interpretację indywidualną. Co się zmieni? Przede wszystkim mają zostać wprowadzone zmiany, które ułatwią wnioskującym ustalenie zakresu danych. Zapoznaj się ze szczegółami!

30 stycznia 2020

Wniosek o wydanie interpretacji ZUS - wzór z omówieniem

Podobnie jak organy podatkowe, Zakład Ubezpieczeń Społecznych również może wydawać interpretacje w indywidualnych sprawach wątpliwych dla płatników. Dowiedz się, jak złożyć wniosek o wydanie interpretacji ZUS i pobierz wzór w formacie PDF lub DOCX!

26 lipca 2019

Opinia zabezpieczająca przedsiębiorcę - jak ją stosować?

Opinia zabezpieczająca zabezpiecza podatnika przed zastosowaniem względem niego klauzuli unikania opodatkowania. Gdzie należy składać wniosek o opinię zabezpieczającą? Jaki jest koszt jej uzyskania? Jak ją stosować? Dowiedz się więcej z artykułu!

22 lipca 2019

Wniosek o wydanie interpretacji ZUS - wzór z omówieniem

Zgodnie z przepisami przedsiębiorca ma możliwość ubiegania się o wydanie interpretacji w jego sprawie. Dotyczy to zarówno spraw podatkowych jak i tych związanych z ubezpieczeniami. Pobierz wniosek o wydanie interpretacji ZUS w formacie DOCX oraz PDF.

12 lipca 2019

Interpretacja podatkowa - warto wiedzieć

W razie niejasności w kwestii interpretacji przepisów podatkowych przedsiębiorcy mogą zwrócić się o wydatnie indywidualnej interpretacji podatkowej. Czy wiesz, w jakich sprawach wydawana jest interpretacja podatkowa? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

18 czerwca 2019

Jak chroni interpretacja indywidualna prawa podatkowego?

Jeśli podatnik nie jest pewny, jak obliczyć podatek, może wystąpić o indywidualną interpretację podatkową. Jak chroni interpretacja indywidualna? Czy trzeba się do niej zastosować? Dlaczego lepiej pytać o rzeczy, które dopiero mają się wydarzyć?

7 lutego 2019

KIS czyli Krajowa Informacja Skarbowa - jak uzyskać pomoc?

Krajowa Informacja Skarbowa udziela pomocy w interpretacji przepisów podatkowych. Z artykułu dowiesz się czym jest Krajowa Informacja Skarbowa, a także jak uzyskać indywidualną interpretację podatkową i jakich formalności w tym celu należy dokonać!

5 października 2018

Wniosek o indywidualną interpretację do ZUS - kiedy można złożyć?

Każdy przedsiębiorca może złożyć wniosek o indywidualną interpretację do ZUS, w sytuacji, gdy ma wątpliwości w zakresie stosowanych praw, obowiązków czy wysokości obowiązujących go składek. W jaki sposób wystosować taki wniosek? Przeczytaj artykuł!

18 czerwca 2018

Interpretacja indywidualna a opinia zabezpieczająca

Każdy podatnik, osoba fizyczna lub prawna w przypadku wątpliwości co do stosowania przepisów podatkowych może wystąpić o indywidualną interpretację podatkową. Czym jest interpretacja indywidualna oraz opinia zabezpieczająca dowiesz się czytając artykuł!

1 marca 2018

Niekorzystna interpretacja przepisów podatkowych? Możesz ją zaskarżyć!

Niekorzystna interpretacja przepisów podatkowych może zostać zaskarżona przez podatnika do sądu administracyjnego. Jak należy jej dokonać? Czy wydana interpretacja podatkowa jest dla wnioskodawcy wiążąca? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

3 lipca 2017

Interpretacja indywidualna - czym jest i jak ją uzyskać?

W przypadku gdy podatnicy mają wątpliwości co do wykładni przepisów podatkowych, mogą zwrócić się o wydanie interpretacji indywidualnej dla ich konkretnej sprawy. Dowiedz się czytając nasz artykuł, czym jest interpretacja indywidualna i jak ją uzyskać!

31 stycznia 2017

Opłata za wydanie interpretacji podatkowej w kosztach firmowych

Podmioty, które chciałyby zdobyć fachowe wyjaśnienie stanu faktycznego, mogą zwrócić się do Izby Skarbowej o wydanie interpretacji indywidualnej. Czy opłata za wydanie interpretacji podatkowej może zostać zaliczona do kosztów firmowych? Sprawdź!

18 lutego 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów