0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

47 wyników dla tematu: odwrotne-obciazenie

Artykuły:

Reverse charge na fakturach od zagranicznego kontrahenta

Jakie zdarzenia dokumentuje faktura z adnotacją reverse charge otrzymana od zagranicznego kontrahenta?

17 maja 2024

Zaliczka na eksport usług na gruncie podatku VAT

Otrzymanie zaliczki dotyczącej przyszłego świadczenia usługi generuje obowiązek podatkowy na gruncie VAT. Sprawdź jak pod tym względem wygląda otrzymana zaliczka na eksport usług. Omawiamy również tę sytuację dla osób zwolnionych z VAT.

12 września 2023

Świadczenie usług budowlanych w UE a miejsce opodatkowania

Świadczenie usług budowlanych w UE może budzić wątpliwości w zakresie rozliczania podatku VAT. Nie wiesz, jak ustalić miejsce świadczenia takiej usługi pod względem podatkowym oraz jak status usługobiorcy wpływa na rozliczenie podatku? Odpowiadamy!

1 czerwca 2023

Odwrotne obciążenie, gdy w kraju nabywcy nie występuje podatek VAT

Odwrotne obciążenie polega na przerzuceniu obowiązku rozliczenia VAT ze sprzedawcy na nabywcę towaru lub usługi. Co jednak w sytuacji, gdy w kraju nabywcy podatek VAT w ogóle nie występuje? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak rozliczyć taką transakcję!

28 września 2021

Odwrotne obciążenie a świadczenie usług budowlanych

Aby mogło zostać zastosowane odwrotne obciążenie, muszą zostać spełnione pewne warunki opisane w ustawie o VAT. Dowiedz się, jak prawidłowo wykazać odwrotne obciążenie zarówno po stornie nabywcy jak i sprzedawcy w deklaracji VAT 7 oraz Informacji VAT 27!

1 listopada 2019

Odwrotne obciążenie - czy umieścić symbol PKWiU na fakturze?

Odwrotne obciążenie polega na przerzuceniu obowiązku rozliczenia VAT ze sprzedawcy na nabywcę usługi. Dowiedz się, czy na fakturze z odwrotnym obciążeniem przedsiębiorca powinien umieścić symbol PKWiU sprzedanego towaru bądź wykonanej usługi.

28 października 2019

Wynajem maszyn i urządzeń budowlanych z obsługą i bez obsługi a odwrotne obciążenie

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niektóre usługi budowlane podlegają obowiązkowi opodatkowania z zastosowaniem mechanizmu odwróconego obciążenia. Czy wynajem maszyn i urządzeń budowlanych również podlega temu obowiązkowi? Poznaj odpowiedź!

28 października 2019

Odwrotne obciążenie - jak zaksięgować fakturę korygującą?

Wraz z nowelizacją ustawy o VAT weszło wiele zmian na gruncie procedury odwrotnego obciążenia. W związku z tym, przedsiębiorcy coraz częściej zaczęli wystawiać faktury korygujące. Zobacz, jak rozliczyć fakturę korygującą z adnotacją "odwrotne obciążenie"!

28 października 2019

Odwrotne obciążenie w transakcjach krajowych

Odwrotne obciążenie to mechanizm stosowany w celu zapobiegania wyłudzeń podatku VAT. Objęte nim zostały ściśle określone w ustawie towary i usługi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć transakcję zakupu towaru objętego odwrotnym obciążeniem.

28 października 2019

Odwrotne obciążenie - podstawowe informacje

Odwrotne obciążenie polega na przerzuceniu obowiązku rozliczania podatku VAT ze sprzedawcy na nabywcę towaru lub usługi. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy transakcja sprzedaży towarów lub usług będzie objęta procedurą odwrotnego obciążenia!

25 października 2019

Odwrotne obciążenie niewykazane w terminie – co robić?

Odwrotne obciążenie może wystąpić zarówno w transakcjach krajowych, jak i zagranicznych. Jak wygląda sytuacja w przypadku odwrotnego obciążenia w transakcjach krajowych? Kiedy powstaje obowiązek podatkowy? Kto jest zobowiązany do rozliczenia podatku VAT?

25 października 2019

Odwrotne obciążenie a sprzedaż zakupionych towarów

Firmy dokonujące zakupu towarów, których dotyczy odwrotne obciążenie, są zobowiązane do naliczenia podatku VAT. Sprawdź w naszym artykule, czy sprzedaż tych towarów również musi nastąpić w ramach odwrotnego obciążenia czy może z naliczonym podatkiem VAT!

25 października 2019

Odwrotne obciążenie i inna stawka VAT na jednej fakturze?

W przypadku sprzedaży opodatkowanej i objętej procedurą odwrotnego obciążenia, podatnicy mają wątpliwości, czy taką transakcję mogą udokumentować jedną fakturą. Dowiedz się, jak należy wystawić fakturę gdy występuje odwrotne obciążenie i inna stawka VAT!

8 lipca 2019

Faktura korygująca przy odwrotnym obciążeniu VAT

Faktura korygująca jest dokumentem wystawianym w razie błędu powodującego np. zmianę podstawy opodatkowania w fakturze pierwotnej. W jaki sposób rozliczyć fakturę korygującą, jeżeli dotyczy transakcji objętej odwrotnym obciążeniem i VAT rozlicza nabywca?

23 maja 2019

Odwrotne obciążenie - w jakich usługach występuje?

Przedsiębiorcy świadcząc usługi budowlane nierzadko korzystają z usług podwykonawców jak również oni sami świadczą usługi w tym charakterze. Sprawdź, w jaki usługach budowlanych, zgodnie z załącznikiem ustawy o VAT, występuje odwrotne obciążenie!

13 marca 2019

Odwrotne obciążenie przy usługach budowlanych z podmiotem zagranicznym

Odwrotne obciążenie znalazło zastosowanie także przy usługach budowlanych. Jednak, by tak się stało musi spełnić szereg warunków o charakterze przedmiotowym i podmiotowym. Dowiedz się, jak go stosować, gdy wykonawcą usługi jest podmiot zagraniczny!

8 marca 2019

Odwrotne obciążenie a brak statusu podatnika VAT

Jak rozliczyć odwrotne obciążenie, kiedy nabywca usługi jest podatnikiem wykreślonym z podatku od towarów i usług?

19 grudnia 2018

Udostępnianie pracowników budowlanych a odwrotne obciążenie

Często firmy w branży budowlanej z powodu małej ilości zleceń, chcąc utrzymać wykwalifikowanych specjalistów, decydują się na ich udostępnienie innym podmiotom. Czy udostępnianie pracowników budowlanych polega odwrotnemu obciążeniu? Sprawdź!

27 sierpnia 2018

Czym jest wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?

Zdarza się, że na fakturze dokumentującej wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów występuje podatek VAT! Jak rozliczyć zakup towaru od zagranicznego podatnika, gdy wystawił fakturę z polskim VAT? Jakie są warunki uznania transakcji za WNT? Sprawdź!

21 czerwca 2018

Usługi stolarskie z odwrotnym obciążeniem - czy podlegają temu mechanizmowi?

Usługi stolarskie z odwrotnym obciążeniem - czy rzeczywiście można rozliczać je w ramach odwróconego VAT? Czy usługi budowy stoisk targowych będą podlegały mechanizmowi odwrotnego obciążenia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

28 marca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów