0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: podatek-u-zrodla

Artykuły:

Limit WHT - które należności należy wliczać do limitu?

Czy wiesz, kiedy wystąpi podatek u źródła i na czym polega jego stosowanie? Które konkretnie zapłaty należności podlegają obowiązkowi pobrania podatku u źródła? Przeczytaj w artykule, które należności podlegają pod limit WHT, a których nie należy wliczać!

3 stycznia 2023

Leasing zagranicznego pojazdu a podatek u źródła

W wyniku pewnych zdarzeń gospodarczych polski podatnik będzie zobowiązany do zapłaty podatku u źródła. O jakich sytuacjach mowa? W artykule przeanalizujemy czy leasing zagranicznego pojazdu generuje obowiązek zapłaty podatku u źródła! Sprawdź!

17 października 2022

Zakup licencji a podatek u źródła - kiedy nie ma obowiązku zapłaty?

Przedsiębiorcy chcąc rozwijać własną działalność często dokonują zakupu licencji do zdjęć, muzyki lub tekstów, które pochodzą zza granicy. Zakup licencji a podatek u źródła - czy należy go odprowadzić? Podajemy odpowiedź na gruncie przepisów!

21 marca 2022

Podatek u źródła od podmiotów powiązanych - czy możliwe jest zwolnienie?

Zmiany w zakresie Polskiego Ładu czekają także podatników dokonujących transakcji zagranicznych, gdzie sprzedawca ma inną rezydencję podatkową aniżeli podmiot dokonujący zapłaty należności. Jak zatem zmieni się podatek u źródła od podmiotów powiązanych?

22 grudnia 2021

Informacja IFT-2R – koniec czasu na jej złożenie!

Tylko do 31 marca podatnicy, którzy w 2020 roku skorzystali z usług świadczonych przez Facebooka czy Google, mają czas na złożenie informacji w zakresie wykazania podatku od źródła. Przeczytaj i sprawdź, gdzie powinna zostać złożona Informacja IFT-2R.

29 marca 2021

Podatek u źródła - czy występuje przy zakupie programu komputerowego?

Sprzedaż przeniosła się do Internetu, przez co podatnicy nabywają tam różne programy komputerowe. W związku z tym dokonują jego zakupu także od kontrahentów zagranicznych. Przeczytaj i dowiedz się czy w takiej sytuacji należy zapłacić podatek u źródła.

22 lutego 2021

Nowy prefiks dla Irlandii Północnej - co to oznacza dla podatników?

Okres przejściowy wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE kończy się z dniem 31 grudnia 2020 roku. Jakie skutki podatkowe wywoła wyjście Wielkiej Brytanii z UE? Co dla podatników oznacza nowy prefiks dla Irlandii Północnej? Przeczytaj i sprawdź!

15 grudnia 2020

Usługi świadczone przez nierezydentów nieobjęte podatkiem u źródła – cz.1

Usługi świadczone przez nierezydentów na rzecz polskich przedsiębiorców podlegają opodatkowaniu. Nierezydent podlega obowiązkowi podatkowemu z pewnym ograniczeniem. Jakie usługi są nieobjęte podatkiem u źródła? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

26 sierpnia 2020

Certyfikat rezydencji - co zmieni tarcza 4.0?

W przypadku gdy występuje podatek u źródła, może okazać się niezbędne posiadanie certyfikatu rezydencji podatkowej. Certyfikat rezydencji - czym jest, jaki jest jego cel i jaki jest termin obowiązywania? Co w tym zakresie zmieni tarcza 4.0? Przeczytaj!

25 czerwca 2020

Zakup ubezpieczenia z zagranicy a podatek u źródła

Podatek u źródła to podatek dochodowy od uzyskanych na terytorium RP przychodów przez nierezydentów. Czy zakup ubezpieczenia z zagranicy tworzy obowiązek odprowadzenia podatku u źródła? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 marca 2020

Podatek u źródła a certyfikat rezydencji podatkowej - warto wiedzieć!

Przedsiębiorco, dokonujesz zakupu towarów lub usług od podmiotów zagranicznych? Czym jest podatek u źródła oraz kiedy należy go zapłacić? Kto ma obowiązek posiadać certyfikat rezydencji podatkowej i jaki jest termin jego ważności? Odpowiadamy w artykule!

12 marca 2019

Podatek u źródła a usługi reklamowe od kontrahenta zagranicznego

W sytuacji świadczenia usług przez kontrahentów z zagranicy, polski podatnik ma, co do zasady, obowiązek odprowadzenia od nich podatku. Przeczytaj, jak w świetle prawa wygląda podatek u źródła z tytułu nabycia usług reklamowych od partnerów zagranicznych.

14 lutego 2018

Dochody osiągane na terytorium Polski przez zagranicznych kontrahentów - zmiany od 2017 r.

W zmianie przepisów ustawy o PIT dochody osiągane na terytorium Polski przez zagranicznych kontrahentów zyskały nowe warunki identyfikacji oraz rozpoznawanych rodzajów. Przeczytaj artykuł i sprawdź obecny zakres funkcjonowania podatku u źródła!

23 sierpnia 2017

Zryczałtowany podatek u źródła

Prowadzisz działalność i korzystasz z usług świadczonych przez podmioty zagraniczne? Sprawdź, w jaki sposób rozliczyć podatek! Czym jest certyfikat rezydencji podatkowej oraz jakie są obowiązki przedsiębiorcy pobierającego podatek u źródła.

15 czerwca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów