0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Faktury uproszczone a ewidencja w JPK – MF zapowiedziało zmiany!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W projektowanym rozporządzeniu dotyczącym zmian w ewidencji JPK Ministerstwo Finansów przedstawiło sposób ujmowania faktur uproszczonych. Sprawdziliśmy, jak przedsiębiorca będzie zobowiązany ewidencjonować faktury uproszczone w strukturze jednolitego pliku kontrolnego.

Faktury uproszczone a ewidencja w strukturze JPK

Zgodnie z założeniami projektowanego rozporządzenia w sprawie zasad ewidencji JPK przedsiębiorcy będą zobowiązani wykazywać zbiorczo faktury uproszczone, czyli paragony z NIP, których kwota transakcji nie przewyższa 450 zł w strukturze JPK.

Ministerstwo Finansów w uzasadnieniu do projektu zakomunikowało, że zmiany te mają na celu „uregulowanie zbiorczego wykazywania paragonów z NIP do kwoty 450 zł uznanych za faktury uproszczone, bez konieczności wykazywania każdego takiego paragonu w ewidencji odrębnie” – można więc uznać to za uproszczenie dla przedsiębiorców będących czynnymi podatnikami VAT.

Faktur uproszczonych nie będzie trzeba wyodrębniać z raportu miesięcznego sprzedaży, a ich księgowanie będzie mogło odbyć się łącznie w formie raportu z kasy z oznaczeniem „RO” w pliku JPK_V7.

Faktury uproszczone – kiedy wejdą w życie przepisy dotyczące zmian w ewidencji?

Według założeń rządu przedsiębiorcy będą zobowiązani wykazywać zbiorczo faktury uproszczone w ewidencji JPK_V7 już od 1 lipca br.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów