0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-08-10

Artykuły:

Wezwanie na ćwiczenia wojskowe - jak rozliczyć?

Wezwanie na ćwiczenia wojskowe nie oznacza, że pracownik bezwzględnie musi się na nie stawić. Pracownik odbywający ćwiczenia wojskowe jest także pod szczególną ochroną Kodeksu pracy. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

10 sierpnia 2022

Rozwiązanie umowy w trakcie ciąży a prawa pracownicy

Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży pracowniczki, a także w okresie jej urlopu macierzyńskiego. Kodeks pracy przewiduje jednak sytuacje, kiedy może nastąpić rozwiązanie umowy w trakcie ciąży Sprawdź to!

10 sierpnia 2022

Wydatki na produkty spożywcze i usługi gastronomiczne a koszty firmowe

Kiedy wydatki na żywność i usługi gastronomiczne są kosztem reprezentacji a kiedy kosztem marketingowym? Jak odpowiednio zaklasyfikować tego typu wydatki i zaksięgować? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy są kosztem uzyskania przychodów!

10 sierpnia 2022

Rozliczenie po ustaniu wspólności majątkowej a poniesione koszty

Jak wygląda rozliczenie po ustaniu wspólności majątkowej małżonków z tytułu wydatków i nakładów? Co jest majątkiem osobistym małżonków? Kiedy możesz żądać rozliczenia kwot transferowanych? Sprawdź w jakim wypadku należy zgłosić się do sądu!

10 sierpnia 2022

Opodatkowanie usługi na materiale powierzonym na gruncie VAT i PIT

Przekazałeś materiał kontrahentowi do przetworzenia? Sprawdź, jak wygląda opodatkowanie usługi na materiale powierzonym na gruncie VAT i PIT. Dowiedz się, kiedy ma miejsce świadczenie usług, dostawa towarów lub kiedy jest to świadczenie kompleksowe!

10 sierpnia 2022

Jaka stawka VAT na montaż ogrodzenia wokół budynku mieszkalnego?

Jaka powinna powinna być prawidłowa stawka VAT na montaż ogrodzenia wokół budynku mieszkalnego? Czy istnieje możliwość zastosowania obniżonej stawki podatku VAT? Analizujemy przypadek budowy ogrodzenia w kontekście podatku VAT.

10 sierpnia 2022

Hulajnoga elektryczna w kosztach uzyskania przychodów - czy to możliwe?

Planujesz użytkować hulajnogę elektryczną w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą? Czy wydatek związany z jej zakupem będzie stanowił KUP? Hulajnoga elektryczna w kosztach uzyskania przychodów - sprawdź najważniejsze informacje w tym temacie!

10 sierpnia 2022

Wynagrodzenie za powtarzające się świadczenia niepieniężne a składka zdrowotna

Wspólnicy zwykle na rzecz spółki świadczą pracę odpłatnie. Od 2022 roku popularne stało się jednak wynagrodzenie za powtarzające się świadczenia niepieniężne. Jest to głównie związane z obowiązkiem opłacania składki zdrowotnej. Dowiedz się więcej!

10 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów