0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-07-18

Artykuły:

Wynajem towarów handlowych - ujęcie w KPiR

Zakupiłeś towary handlowe i chciałbyś je wynajmować? Zastanawiasz się, czy takie działanie jest możliwe? Sprawdź, czy wynajem towarów handlowych i ich sprzedaż w tym samym roku generuje obowiązek korekty zapisów w KPiR!

18 lipca 2024

Najem od osoby prywatnej - sposób ujęcia w KPiR

W jaki sposób mogę wliczyć w koszty najem od osoby prywatnej nie posiadając faktury, a jedynie umowę najmu?

18 lipca 2024

Umowa o pracę ze stawką godzinową a niewypracowanie pełnego wymiaru godzin

Jak rozliczać niedogodziny, gdy zawarta jest umowa o pracę ze stawką godzinową? Sprawdź odpowiedź naszego Eksperta!

18 lipca 2024

Harmonogram czasu pracy - o czym należy pamiętać

Pracodawcy często spędzają godziny nad ułożeniem grafiku dla swoich pracowników. Dlaczego jest to tak czasochłonne? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy trzeba sporządzać harmonogram czasu pracy, a kiedy nie jest to w ogóle wymagane!

18 lipca 2024

Sprzedaż na kasie fiskalnej w KPiR - najważniejsze informacje

Czy wiesz, jak należy ewidencjonować sprzedaż na kasie fiskalnej w KPiR? Jak ująć w ewidencjach podatkowych fakturę wystawioną po wydaniu paragonu? Dowiedz się, czy zapisów w KPiR można dokonywać zbiorczo na koniec miesiąca czy na koniec każdego dnia!

18 lipca 2024

Podatek od nieruchomości w KPiR - prawidłowe rozliczenie

Posiadanie własnej nieruchomości wiążę się z opłatą podatku od nieruchomości. Jego wysokość wykazywana jest na decyzji wydawanej przez organ podatkowy. Zdarza się, że podatek ten może stanowić koszt. Sprawdź, jak rozliczyć podatek od nieruchomości w KPiR!

18 lipca 2024

Komu przysługuje prawo do odprawy i jaka jest jej wysokość?

Odprawa pieniężna przyznawana pracownikowi stanowi rekompensatę za rozwiązanie stosunku pracy. Jaka jest jej wysokość i termin wypłaty? Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby pracownik nabył prawo do odprawy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

18 lipca 2024

Nieobecność podczas kontroli zwolnienia lekarskiego - konsekwencje

Pracodawca podczas kontroli ustala, czy pracownik w okresie niezdolności do pracy nie wykonuje innej pracy lub czy nie załatwia w tym czasie spraw osobistych. Co w przypadku, gdy ma miejsce nieobecność podczas kontroli zwolnienia lekarskiego? Dowiedz się!

18 lipca 2024

Środki trwałe wykorzystywane sezonowo a amortyzacja

Środki trwałe wykorzystywane sezonowo wymagają szczególnej uwagi przy amortyzacji. Wyjaśniamy, jakie zasady obowiązują w przypadku amortyzacji bilansowej i podatkowej tych środków oraz jak prawidłowo prowadzić ewidencję księgową, aby uniknąć błędów.

18 lipca 2024

Odpowiedzialność byłych wspólników spółki jawnej za zobowiązania

Skład wspólników w spółce jawnej może się zmieniać, jednak czy taka zmiana pozbawia odpowiedzialności byłych wspólników? Czy wiesz, jak wygląda odpowiedzialność byłych wspólników spółki jawnej za jej zobowiązania? Sprawdź, czym jest zasada subsydiarności!

18 lipca 2024

Nagroda jubileuszowa - kiedy przysługuje?

Komu wypłacana jest nagroda jubileuszowa? Jakie są zasady jej przyznawania, obliczania i wypłacania? W jakim terminie powinna zostać wypłacona? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kto nabywa prawa do nagrody jubileuszowej i po ilu latach pracy!

18 lipca 2024

Odmowa pracy zdalnej – wzór z omówieniem

Pracodawca powinien uwzględnić wniosek o pracę zdalną złożony przez wybrane grupy pracowników. Czasami jednak możliwa jest odmowa pracy zdalnej, ale jak ją napisać? Pobierz darmowy wzór odmowy pracy zdalnej w dwóch formatach PDF i DOCX!

18 lipca 2024

Umowa konsumencko-gospodarcza - na czym polega?

Umowa konsumencko-gospodarcza to umowa o podwójnym charakterze. Trybunał sprawiedliwości UE wypowiedział się na temat wiążącego charakteru niewynegocjowanych indywidualnie klauzul umownych właśnie w przypadku takiej umowy. Co zostało ustalone? Sprawdź!

18 lipca 2024

Ujawnianie danych zawartych w donosie - czy urząd skarbowy może to zrobić?

Często organy podatkowe przeprowadzają czynności weryfikacyjne wobec podatników wypływające ze złożonego donosu. Jak w tym wypadku wygląda kwestia danych? Czy może nastąpić ujawnianie danych zawartych w donosie przez urząd skarbowy? Sprawdź!

18 lipca 2024

Rejestr działalności na rzecz spółek lub trustów a biuro rachunkowe

Czy biuro rachunkowe powinno wpisać się w rejestr działalności na rzecz spółek lub trustów? Artykuł wyjaśnia, jakie podmioty są zobowiązane do rejestracji oraz jakie kryteria muszą spełniać. Sprawdź szczegóły i dowiedz się, jakie są Twoje obowiązki!

18 lipca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów