0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Wskaźnik proporcji VAT - zasady ustalania proporcji

Nie wiesz czym jest wskaźnik proporcji VAT? Chcesz wiedzieć na czym polega sprzedaż mieszana i kto jest uprawniony do jej stosowania? Przeczytaj i dowiedz się, jakie są zasady ustalania proporcji VAT dla sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej

20 lutego 2024

Samochód w firmie

Numer rejestracyjny samochodu na fakturze - czy jest obowiązkowy?

Przedsiębiorcy często ponoszą koszty związane z pojazdem wykorzystywanym w firmie. Czy numer rejestracyjny samochodu na fakturze jest obowiązkowy? Jak należy postąpić w przypadku błędów w numerze rejestracyjnym pojazdu ujętym na fakturze? Sprawdź!

23 sierpnia 2023

Ewidencje księgowe

Korekta wartości WNT - kiedy należy dokonać korekty?

Dokonując transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru, zdarza się że podatnicy muszą dokonać korekty pierwotnie dokonanej transakcji. Jak korekta wartości WNT wpływa na deklarację podatku VAT? Kiedy należy dokonać rozliczenia? Przeczytaj i sprawdź!

15 lutego 2022

Podatek VAT

Zaliczka na WDT - jaki kurs przeliczenia waluty?

Zaliczka na WDT może budzić wątpliwości pośród przedsiębiorców. Czy jej otrzymanie rodzi obowiązek podatkowy? Po jakim kursie należy przeliczyć otrzymaną zaliczkę na wewnątrzwspólnotową dostawę towarów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

30 czerwca 2022

Księgowość firm

Biała lista podatników a koszty uzyskania przychodów - warto wiedzieć

Biała lista podatników służy do weryfikacji wiarygodności kontrahentów. Ponadto, przedsiębiorcy przed dokonaniem określonych przelewów powinni zweryfikować rachunek bankowy na białej liście Sprawdź, biała lista podatników a koszty uzyskania przychodów.

10 marca 2022

Podatek VAT

Zwrot różnicy podatku w terminie 25 dni - podstawowe warunki

Czynni podatnicy VAT mają możliwość ubiegania się o zwrot nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym, wynikającej z deklaracji VAT za dany okres rozliczeniowy. Czy zwrot różnicy podatku może nastąpić w terminie 25 dni? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 lipca 2022

Transakcje zagraniczne

Koszty transportu przy WNT a podstawa opodatkowania

Przy transakcji WNT konieczne jest przetransportowanie towaru z jednego państwa na terytorium drugiego. Dowiedz się, jak rozliczyć koszty transportu przy WNT, gdy towar przemieszczony jest we własnym zakresie a jak kiedy transport organizuje sprzedawca!

5 lutego 2022

Podatek VAT

Rachunek bankowy na białej liście - jaki powinien widnieć?

Biała lista podatników służy do weryfikacji kontrahentów oraz ich rachunków bankowych. Brak numer rachunku bankowego na białej liście może wywołać określone konsekwencje. Sprawdź, Rachunek bankowy na białej liście jaki powinien się na niej znaleźć!

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Procedura złożenia wniosku o zwrot podatku u źródła - warto wiedzieć!

Przedsiębiorcom często przysługuje zwrot nadpłaty podatku u źródła. Kto i na jakich zasadach może się strać o zwrot i jak sporządzić wniosek? Sprawdź jak wygląda procedura złożenia wniosku o zwrot podatku u źródła o wartości powyżej 2 milionów!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Czym jest tajemnica skarbowa i jakie dane chroni?

Tajemnica skarbowa obejmuje indywidualne dane zawarte w deklaracji oraz innych dokumentach składanych przez podatników, płatników lub inkasentów. Jakie jeszcze dane objęte są tajemnicą skarbową i kto jest zobowiązany do jej przestrzegania? Sprawdź!

24 lipca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów