Ostatnie artykuły autora:
Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania w CIT
Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania obowiązuje na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej. Czy wiesz, jakie małe klauzule przeciwko unikaniu opodatkowania obowiązują na gruncie ustawy podatku dochodowego od osób prawnych? Wyjaśniamy w artykule!
18 czerwca 2024
System Track and Trace – czym jest i kogo obowiązuje?
W ramach walki z nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi powstał System Track and Trace, czyli Unijny System Śledzenia Ruchu i Pochodzenia Wyrobów Tytoniowych. Przeczytaj i poznaj mechanizm jego działania i dowiedz się, kogo on dotyczy!
17 czerwca 2024
Jakie skutki podatkowe wywołuje darowizna środka trwałego?
Przedsiębiorca może zlikwidować, sprzedać lub podarować środek trwały, który nie jest już przydatny w firmie. Czy wiesz, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje darowizna środka trwałego? Sprawdź, czy dokonanie darowizny jest opłacalne dla przedsiębiorcy!
17 czerwca 2024
VAT od internetowego streamingu - jak przebiega rozliczenie?
Czy wiesz, jak klasyfikować i opodatkować usługi internetowego streamingu! Sprawdź, jak ustalić zasady rozliczenia VAT od internetowego streamingu na rzecz konsumentów oraz jakie kryteria musi spełniać taka usługa, by uznać ją za elektroniczną!
14 czerwca 2024
Wynajem powierzchni reklamowej na stronach internetowych - rozliczenie
Podmiot prowadzący wynajem powierzchni reklamowej na stronach internetowych zobowiązany jest do odpowiedniego rozliczenia otrzymanego przychodu na gruncie podatku dochodowego i podatku VAT. W artykule wyjaśniamy, jak prawidłowo dokonać rozliczenia!
14 czerwca 2024
Struktury hybrydowe w CIT - wszystko co warto wiedzieć
Struktury hybrydowe w CIT ograniczają negatywne skutki podatkowe, które powstają w wyniku podwójnego zaliczenia tego samego wydatku w dwóch krajach. Dowiedz się, jakie przepisy regulują te struktury i jak eliminują negatywne efekty hybrydyzacji!
13 czerwca 2024
Przekształcenie spółki - sukcesja praw i obowiązków podatkowych
Samo przekształcenie spółki jest uregulowane przepisami Kodeksu spółek handlowych, jednak zdarzenie to powinno być również prawidłowo rozliczone na gruncie prawa podatkowego. W artykule omawiamy, jak wygląda sukcesja praw i obowiązków podatkowych!
13 czerwca 2024
Zakup kampera na gruncie podatku VAT i PIT
Zakup kampera stał się ze względu na wygodę podróżowania popularny wśród przedsiębiorców. Pojawia się zatem pytaniem jak rozliczyć taki zakup na gruncie VAT oraz PIT. Na początek warto określić cel wykorzystywania pojazdu.
12 czerwca 2024
Czy opodatkowanie akcyzą papierosów elektronicznych jest konieczne?
Dowiedz się, czy opodatkowanie akcyzą papierosów elektronicznych jest konieczne. Jakie przepisy obowiązują producentów i sprzedawców takich produktów oraz jakie wyzwania stawia przed nimi nowa regulacja, a także jak opodatkowane są płyny do e-papierosów!
12 czerwca 2024
Jakie obowiązki ma spółka nieruchomościowa w kontekście podatków?
W artykule omówiono wprowadzenie instytucji spółek nieruchomościowych do polskiego systemu podatkowego. Celem tego jest poprawa efektywności poboru podatku od zbycia udziałów przez nierezydentów. Jakie obowiązki podatkowe ma spółka nieruchomościowa?
11 czerwca 2024
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT UE (elektroniczna)
Najchętniej czytane
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?
- Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?
- Skala podatkowa 2024 a kwota wolna od podatku w 2024 roku
- Uregulowanie zawodu księgowego w Polsce - stanowisko Prezesa zarządu SKwP
- Najniższa emerytura 2024 - ile wynosi minimalna emerytura w Polsce?
Wzory dokumentów