0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ewidencje księgowe

Koszty szkolenia pracowników na przełomie lat – jak je rozliczyć?

Koszty szkolenia pracowników to temat, który warto poznać bliżej! Dowiedz się, jak je prawidłowo księgować, czy stanowią one przychód pracownika oraz jak rozliczać je na przełomie lat, by skutecznie zarządzać finansami firmy i uniknąć błędów podatkowych.

28 stycznia 2025

Samochód w firmie

Czy kara umowna wynikająca z umowy leasingu podlega limitowaniu do 150 000 zł?

Leasingowane pojazdy w firmie objęte są limitem wynoszącym 150 000 zł wartości pojazdu. W ramach tego limitu opłaty leasingowe są proporcjonalnie zaliczane w koszty. Czy kara umowna wynikająca z umowy leasingu podlega temu limitowaniu? Sprawdź!

28 stycznia 2025

Ordynacja podatkowa

Źródła nieujawnione a dokumentowanie przychodów i wydatków

Źródła nieujawnione w procesie sprawy wymagają specyficznych zasad dowodowych. Osoba fizyczna może udokumentować przychody odpowiednimi dokumentami. Jakie obowiązują zasady, w zakresie źródeł nieujawnionych? Sprawdź szczegóły w naszym artykule!

28 stycznia 2025

Podatki dochodowe

Kiedy zawiadomienie o wyborze estońskiego CIT jest nieważne - najważniejsze informacje

Wybór estońskiego CIT jako formy opodatkowania uzależniony jest od spełnienia warunków, które zostały określone w ustawie o CIT. Kiedy zawiadomienie o wyborze estońskiego CIT jest nieważne? Odpowiadamy w artykule. Przeczytaj!

27 stycznia 2025

Ordynacja podatkowa

Ulga na złe długi a korekta z tytułu zatorów płatniczych na przełomie lat podatkowych

Przepisy podatkowe umożliwiają pomniejszenie podstawy opodatkowania o niezapłacone faktury oraz nakładają obowiązek korekty przy zapłacie. Czym jest ulga na złe długi i kto może z niej skorzystać? Sprawdź szczegóły, w artykule!

27 stycznia 2025

Zdaniem eksperta

Prezenty o małej wartości dla klientów a podatek VAT

Czy dając prezenty o małej wartości klientowi, w postaci towaru, którego koszt nie przekracza kwoty 10 zł, jestem zobowiązana do odprowadzenia od tej czynności podatku VAT? Dowiedz się więcej na ten temat, w artykule!

24 stycznia 2025

Podatek VAT

Sprzedaż budynku na gruncie w użytkowaniu wieczystym a podatek VAT

Sprzedaż budynku na gruncie w użytkowaniu wieczystym budzi wiele pytań w zakresie VAT. Dowiedz się, jakie przepisy regulują taką transakcję, czy możliwe jest zwolnienie z podatku oraz jak poprawnie rozliczyć dostawę budynku i użytkowania wieczystego!

23 stycznia 2025

Podatki dochodowe

Zwrot otrzymanej dotacji a skutki podatkowe

Istnieją przypadki, w których podatnik jest zobowiązany, aby wykonać zwrot otrzymanej dotacji. Czynność ta generuje konsekwencje podatkowe. Jakie zatem są podatkowe konsekwencje otrzymania dotacji na zakup środka trwałego? Przeczytaj!

23 stycznia 2025

Ordynacja podatkowa

Kontrola kontrahentów kontrolowanego podatnika

Kontrola kontrahentów kontrolowanego podatnika - czy może zostać przeprowadzona przez organ podatkowy? Jakie są zasady i ograniczenia tych działań? Dowiedz się, jakie prawa mają organy podatkowe i jakie obowiązki spoczywają na kontrahentach. Przeczytaj!

23 stycznia 2025

Ordynacja podatkowa

Opodatkowanie estońskim CIT a obowiązek informowania o strategii podatkowej

Opodatkowanie estońskim CIT polega na braku opodatkowania zysków zatrzymanych w firmie, a podatek jest naliczany dopiero przy wypłacie dywidend. Kto ma obowiązek sporządzania informacji odnośnie przyjętej strategii podatkowej? Sprawdź, w artykule!

23 stycznia 2025

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów