Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Oświadczenie majątkowe ORD-HZ - kiedy fiskus może żądać jego złożenia?

Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej organy podatkowe mają prawo żądać od podatnika, aby złożył oświadczenie majątkowe ORD-HZ. W jakich jednak sytuacjach fiskus może żądać od podatnika złożenia oświadczenia majątkowego? Wyjaśniamy w artykule!

27 marca 2024

Prawo pracy

Kontrakt menedżerski wykonywany za granicą – rozliczenie dochodu

Przychody z tytułu wykonywanego kontraktu menedżerskiego mają szczególny status na gruncie podatku dochodowego. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak rozliczyć kontrakt menedżerski wykonywany za granicą!

27 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Rozłożenie podatku na raty - czy jest możliwe?

Zdarzają się sytuacje, w których jednorazowa spłata podatku jest dla podatnika dużym obciążeniem. W takich przypadkach możliwe jest rozłożenie podatku na raty. W tym artykule wyjaśnimy, w jakich sytuacjach można skorzystać z tej ulgi!

27 marca 2024

Podatki dochodowe

Odprawa pracownicza - czy podlega opodatkowaniu PIT?

Pracownicy często mają wątpliwości czy odprawa pracownicza w związku z rozwiązaniem stosunku pracy musi być opodatkowana podatkiem dochodowym PIT. Wątpliwości wzbudza zapis w ustawie PIT, który przewiduje zwolnienie z podatku dla otrzymanych odszkodowań.

27 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Niesłusznie pobrana zaliczka na podatek przez pracodawcę - jak ją odzyskać?

Zdarza się, że pracodawca pobierze zaliczkę na podatek dochodowy w wysokości wyższej niż należna. W takiej sytuacji mamy do czynienia z nadpłatą. Sprawdź, czy niesłusznie pobrana zaliczka na podatek może zostać odzyskana w trakcie roku?

26 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Nieskuteczność egzekucji a przerwanie biegu terminu przedawnienia - warto wiedzieć!

Zastosowanie środka egzekucyjnego ma wpływ na bieg terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Należy jednak zwrócić uwagę na nieskuteczność egzekucji a przerwanie biegu terminu przedawnienia, jak postępować, gdy egzekucja jest nieskuteczna? Sprawdź!

26 marca 2024

Podatki dochodowe

Stypendium aktywizacyjne - czy jest zwolnione z podatku dochodowego?

Przyznanie stypendium wiąże się z szeregiem konsekwencji podatkowych. Otrzymana kwota stanowi przychód dla beneficjenta. Co jednak, kiedy podatnik otrzymał stypendium aktywizacyjne? Czy podlega zwolnieniu z podatku dochodowego? Sprawdź!

26 marca 2024

Podatki dochodowe

Cesja leasingu na ryczałcie a stawka podatku

Przychody z przeniesienia praw do leasingu zawartego przez przedsiębiorcę są uznawane jako przychód z działalności gospodarczej Cesja leasingu na ryczałcie wciąż wzbudza kontrowersje w kwestii stawki podatku. Sprawdź stanowisko fiskusa w tej kwestii.

26 marca 2024

Podatek VAT

Wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z gruntu a podatek VAT

Właściciel ziemi może otrzymywać wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z gruntu. Czy taka czynność podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Jak rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku VAT? Wyjaśniamy w artykule!

25 marca 2024

Podatki dochodowe

Niezłożenie rozliczenia rocznego PIT - jakie niesie konsekwencje?

Podatnicy po zakończonym roku zobowiązani są do złożenia zeznania rocznego w ściśle określonym terminie czyli do 30 kwietnia. Czy wiesz, jakie niesie za sobą konsekwencje niezłożenie rozliczenia rocznego PIT? Sprawdź, czy można przywrócić termin!

25 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów