Ostatnie artykuły autora:
Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn
Ulga mieszkaniowa, opisana w ustawie o podatku od spadków i darowizn może przynieść korzyści w rozliczeniach z fiskusem. Poznaj warunki jej zastosowania, skutki wygaśnięcia prawa do jej odliczenia oraz okoliczności, które nie wpływają na jej utratę!
14 lutego 2024
Zwiększenie wartości początkowej środka trwałego przez wydatki najemcy
Często zdarza się, że najemcy ponoszą koszty w celu ulepszenia lokalu mieszkalnego. Warto w związku z tym zastanowić się, czy wydatki te powodują zwiększenie wartości początkowej środka trwałego? Sprawdź w naszym artykule!
14 lutego 2024
Udział w targach a ulga na ekspansję - jakie wydatki można rozliczyć?
Uga na ekspansję jest jedną z preferencji podatkowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Podatnicy chcący z niej skorzystać zastanawiają się czy wydatki na udział w targach a ulga na ekspansję się wykluczają? Omówiliśmy to w naszym artykule!
14 lutego 2024
Ulga na sponsoring - jakie warunki należy spełnić aby z niej skorzystać?
Zastanawiasz się jakie są główne założenia oraz warunki jakie podatnik musi spełnić aby móc skorzystać z ulgi na sponsoring? W naszym artykule omówiliśmy wszystkie istotne kwestie określające kiedy ulga na sponsoring będzie przysługiwać!
14 lutego 2024
Ulga na złe długi w daninie solidarnościowej - czy jest możliwa?
W daninie solidarnościowej można uwzględnić przysługujące ulgi, w tym ulgę na złe długi, o czym orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Czy wiesz, jak według aktualnego orzecznictwa NSA wygląda ulga na złe długi w daninie solidarnościowej? Wyjaśniamy!
14 lutego 2024
Zmiana wspólnika w spółce cywilnej a podatek VAT
Zmiana wspólnika w spółce cywilnej jest skomplikowanych procesem, który może zajść tylko pod pewnymi warunkami. Jak w takiej sytuacji rozliczyć podatek VAT i czy zmiana składu osobowego spółki podlega opodatkowaniu VAT? Sprawdź w artykule!
13 lutego 2024
Faktura korygująca w księgach rachunkowych - jak ująć?
Z racji wystąpienia błędów na fakturze, może zaistnieć potrzeba wystawienia faktury korygującej. W związku z tym odpowiemy na pytanie w jaki sposób powinna być księgowana faktura korygująca w księgach rachunkowych po stronie nabywcy oraz sprzedawcy!
13 lutego 2024
Korekta kosztów przy zwrocie przedmiotu leasingu - czy jest obowiązkowa?
Czasem zdarza się, że dochodzi do wcześniejszego rozwiązania umowy leasingu, której wartości były ujmowane w kosztach działalności. Czy korekta kosztów przy zwrocie przedmiotu leasingu jest w takiej sytuacji konieczna? Sprawdź w naszym artykule!
13 lutego 2024
Ulga dla młodych a benefity zleceniobiorców - jak działa?
Zleceniobiorcy, podobnie jak pracownicy, mogą otrzymywać nieodpłatne benefity w ramach swojej umowy. Ulga dla młodych a benefity zleceniobiorców, czy wartość tych benefitów mieści się w limicie ulgi dla młodych i podlega zwolnieniu z podatku PIT? Sprawdź!
12 lutego 2024
Zwolnienie z VAT usług edukacyjnych a zatrudnianie pracowników
Zwolnienie z VAT przysługuje określonej grupie podatników. W związku z czym postała wątpliwość czy możliwe jest zwolnienie z VAT usług edukacyjnych, gdy te są świadczone przez zatrudnianych pracowników. Dowiedz się z naszego artykułu!
12 lutego 2024
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT UE (elektroniczna)
Najchętniej czytane
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?
- Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?
- Uregulowanie zawodu księgowego w Polsce - stanowisko Prezesa zarządu SKwP
- Skala podatkowa 2024 a kwota wolna od podatku w 2024 roku
- Dni wolne od pracy 2025. Jak najkorzystniej zaplanować urlop?
Wzory dokumentów