Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Podatki dochodowe

Podatki dochodowe

Spółka z o.o. spółka komandytowa - czy to koniec?

W opublikowanym przez Rządowe Centrum Legislacji, projekcie ustawy, zakłada się opodatkowanie spółek komandytowych podatkiem CIT. Co jeśli podatnik prowadzi spółkę z o.o. komandytową? Czy spółka z o.o. spółka komandytowa zostanie rozwiązana? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Ulga badawczo rozwojowa a koszty energii

Przedsiębiorcy zajmujący się innowacyjnością w swojej działalności mogą otrzymać ulgę badawczo rozwojową. Jaki zakres czynności obejmuje działalność badawczo rozwojowa? Dowiedz się, czym jest ulga badawczo rozwojowa i jak rozliczyć ją w zeznaniu rocznym!

16 lutego 2022

Podatki dochodowe

Najem krótkoterminowy – wątpliwości i niejasności co do właściwej stawki ryczałtu

Osoby, które wynajmują swoje prywatne mieszkania innym osobom muszą odliczyć od przychodu za najem podatek ryczałtowy. Jak prawidłowo rozliczyć najem krótkoterminowy? Jaką stawkę ryczałtową zastosować do przychodu od wynajmu mieszkania. Przeczytaj!

20 czerwca 2022

Podatki dochodowe

IP Box dla ulepszających programy komputerowe

IP Box dla ulepszających programy komputerowe to duża korzyść, ponieważ w ramach tego pakietu dochody programistów mogą podlegać niższemu opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z ulgi podatkowej? Przeczytaj!

23 października 2020

Podatki dochodowe

Korekta kosztów przy zakupie na kredyt – czy jest obowiązkowa?

Od 2020 roku przedsiębiorcy mogą korygować zwrot kosztów, w sytuacji, kiedy dłużnik nie uregulował należności. A co w przypadku zaciągniętego kredytu na zakup? Dowiedz się czytając artykuł, czy jest obowiązkowa korekta kosztów przy zakupie na kredyt!

23 maja 2022

Podatki dochodowe

Składki ZUS zapłacone po likwidacji działalności gospodarczej na gruncie PIT

W jaki sposób przedsiębiorca może rozliczyć składki ZUS zapłacone po likwidacji działalności? Czy składki ZUS stanowią koszt uzyskania przychodu? Jak wygląda sytuacja w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego? Odpowiedzi na pytania w poniższym artykule!

27 kwietnia 2021

Podatki dochodowe

Unikanie podwójnego opodatkowania stosowane do dochodów osiąganych na terytorium Wielkiej Brytanii

Polacy mieszkający częściowo na terytorium Polski, a częściowo na terytorium Wielkiej Brytanii, mogą mieć wątpliwości co do miejsca i sposobu opodatkowania swoich dochodów. Unikanie podwójnego opodatkowania - jak dokonać rozliczenia dochodów z UK?

13 grudnia 2021

Podatki dochodowe

Wydatkowanie środków przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości w orzecznictwie. Część 2

Ulga mieszkaniowa jest dochodem ze sprzedaży nieruchomości która jest wolna od podatku dochodowego przy czym może ona stanowić cały dochód lub tylko jego część. Przedstawiamy drugą część cyklu: wydatkowanie środków przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży!

1 listopada 2021

Podatki dochodowe

Wydatkowanie środków przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości w orzecznictwie. Część 1

Podatnicy chętnie korzystają ze zwolnienia przedmiotowego i środki ze sprzedaży poprzedniej nieruchomości, przeznaczają na nabycie kolejnej nieruchomości. Co mówi orzecznictwo, na wydatkowanie środków przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości?

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

W jaki sposób następuje opodatkowanie umowy franczyzy?

Co do zasady, obowiązujące w polskim prawie umowy cywilnoprawne cechują się znacznym zróżnicowaniem, gdzie przedmiotem umowy mogą być różne przedmioty. Co ważne, wiele z nich jest opodatkowana. Jak zatem wygląda opodatkowanie umowy franczyzy? Przeczytaj!

24 maja 2022

Podatki dochodowe

Kto może skorzystać z 50 procent kosztów uzyskania przychodu?

Z czym związane są koszty uzyskania przychodu przez pracownika? Którzy pracownicy mogą skorzystać z 50 procent kosztów uzyskania przychodu i jakie warunki muszą spełniać? Czym są autorskie koszty uzyskania przychodów? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

1 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Niezapłacone faktury a podatek VAT i podatek dochodowy

Polacy są jednym z najmniej zdyscyplinowanych krajów pod względem terminowej zapłaty zobowiązań. Przedsiębiorcy, co do zasady mogą zastosować ulgę na złe długi w PIT i VAT. W jaki sposób niezapłacone faktury wpływają na podatek VAT i podatek dochodowy?

23 listopada 2021

Podatki dochodowe

Ulga na złe długi w PIT - czy możliwa także na ryczałcie?

Czy ulga na złe długi w PIT dotycząca podatników opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób fizycznych znajduje swoje odzwierciedlenie w odniesieniu do podatników opodatkowanych ryczałtem ewidencjonowanym? Sprawdź odpowiedź eksperta!

20 grudnia 2021

Podatki dochodowe

Strata z lat ubiegłych - jak prawidłowo rozliczyć?

Przedsiębiorca, który poniósł stratę z tytułu prowadzonej działalności może pomniejszyć dochód w kolejnych latach. Obowiązują jednak przy tym określone zasady. Jeśli chcesz wiedzieć jak strata z lat ubiegłych może zmniejszyć dochód zajrzyj do artykułu!

9 marca 2021

Podatki dochodowe

Cesja umowy leasingu a nowe zasady rozliczania pojazdów w firmie!

Przedsiębiorcy w prowadzonej działalności często wykorzystują pojazdy, które finansowane są leasingiem. Jak rozliczyć wydatki związane z pojazdem, gdy umowa leasingu zawarta została przed 1 stycznia 2019 r.? Czy cesja umowy leasingu jest możliwa? Sprawdź!

23 października 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów