Windykacja
Wstrzymanie czynności egzekucyjnych w postępowaniu egzekucyjnym (cywilnym)
W jakich okolicznościach może mieć miejsce wstrzymanie czynności egzekucyjnych przez komornika. Czy można wnioskować o kontynuowanie postępowania mimo decyzji komornika? Co jeśli decyzja o wstrzymaniu była słuszna? Dowiedz się czytając nasz artykuł!
29 lipca 2021
Spłata zadłużenia z pominięciem komornika sądowego
Spłata zadłużenia z pominięciem komornika może być korzystna dla dłużnika oraz wierzyciela. Czy komornik pobiera wynagrodzenie jeśli spłata wierzyciela nastąpi przed umorzeniem postępowania? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł.
15 lutego 2022
Komornicza licytacja nieruchomości dłużnika
W przypadku gruntów lub budynków kolejnym, po zajęciu komorniczym, etapem postępowania egzekucyjnego jest komornicza licytacja nieruchomości dłużnika. Jak wyglądają przygotowania i jak przebiega? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!
13 czerwca 2019
Przedawnienie roszczeń w zobowiązaniach dłużnika
Przedawnienie roszczeń oznacza, że dłużnicy mogą uchylić się od spłaty długu. Jednak należy pamiętać, że samo roszczenie nie zniknie, tylko będzie niemożliwe do wyegzekwowania przed sądem. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się na ten temat więcej!
7 stycznia 2021
Zbieg egzekucji z wynagrodzenia - zajęcie administracyjne i komornicze
Czasem może wystąpić zbieg egzekucji administracyjnej i komorniczej z wynagrodzenia za pracę. O tym, który organ ma pierwszeństwo w zajęciu wynagrodzenia oraz jak zmieniły się przepisy traktuje poniższy artykuł. Przeczytaj na ten temat więcej.
18 sierpnia 2021
Uznanie długu
Na czym polega uznanie długu przez dłużnika? Jakie przynosi korzyści w odzyskiwaniu długu? Przeczytaj i sprawdź!
6 lipca 2021
Zasady dochodzenia należności z weksla - jak to wygląda?
Osoby, które chcą dochodzić swoich należności z weksla , mają możliwość złożenia wniosku o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. To spore ułatwienie - dowiedz się, z naszego artykułu jak skutecznie dochodzić należności z weksla!
22 grudnia 2021
Prowadzenie egzekucji z majątku wspólników spółki cywilnej
Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy możliwe jest prowadzenie egzekucji z majątku wspólników spółki cywilnej? Czy będąc wspólnikiem spółki cywilnej można ograniczyć odpowiedzialność za zobowiązania i czym jest odpowiedzialność solidarna? Sprawdź!
29 października 2018
Egzekucja długu z konta bankowego dłużnika
Jednym z często stosowanych przez komorników sposobów na dokonanie egzekucji długu jest zajęcie go z rachunku bankowego dłużnika. Niekiedy nie zawsze jest to możliwe. Sprawdź, na czym polega egzekucja długu i jakie są jej skutki! Odpowiedź w artykule!
26 maja 2020
Wiarygodność kontrahenta - jak sprawdzić?
Nawiązując współpracę z kontrahentem warto sprawdzić jego wiarygodność. Dzięki temu przedsiębiorca może uniknąć wielu problemów związanych z brakiem płatności czy nieterminowością. Przeczytaj w naszym artykule, jak sprawdzić wiarygodność kontrahenta!
21 lipca 2022
Bankowy Tytuł Egzekucyjny został zlikwidowany
Klienci, którzy wpędzili się w długi przez opcje walutowe lub inne kredyty, wreszcie mogą odetchnąć. Z przepisów zniknął Bankowy Tytuł Egzekucyjny. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź nowelizacje, które zostały wprowadzone odnośnie BTE!
2 lutego 2022
Czym jest bezskuteczna egzekucja - ważne informacje
Co należy zrobić w sytuacji, gdy przeprowadzona przez komornika egzekucja okazała się być egzekucją bezskuteczną? Czym jest bezskuteczna egzekucja? Dowiedz się, po jakim czasie bezskuteczne postępowanie egzekucyjne ulega przedawnieniu!
17 stycznia 2022
Czy odwołanie zarządu to skuteczny sposób na uniknięcie egzekucji?
Czy egzekucja zostanie zawieszona w momencie, gdy nastąpiło odwołanie zarządu w całości albo poszczególni jego członkowie złożyli rezygnację? Dowiedz się, jakie zmiany przyniosła nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym!
17 stycznia 2022
Czy możliwa jest egzekucja długu spadkobiercy ze spadku?
Prawem wierzyciela jest dochodzenie swoich roszczeń z całego majątku, jaki posiada dłużnik. Na majątek dłużnika składał się będzie również spadek. Dowiedz się czytając nasz artykuł, czy możliwa będzie egzekucja długu spadkobiercy ze spadku!
17 marca 2022
Tytuł wykonawczy a egzekucyjny - jakie są różnice?
Podstawą do wszczęcia postępowania egzekucyjnego jest tytuł wykonawczy. Nadany tytuł egzekucyjny stanowi dokument urzędowy, z którego musi wynikać kto jest wierzycielem, a kto dłużnikiem oraz określać wysokość roszczenia. Dowiedz się, jakie są różnice!
2 września 2018