0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: zajecie-komornicze

Artykuły:

Pracownik z długami – jakie są obowiązki pracodawcy?

Nowy pracownik lub taki, który jest już zatrudniony z czasem może popaść w długi. Jeśli należności będą ściągane przez komornika, pracodawca będzie miał określone obowiązki w tym zakresie. Pracownik z długami - jak go rozliczyć? Sprawdź!

11 października 2023

Zajęcie komornicze wynagrodzenia pracownika niepełnoetatowego

Potrącenie z wynagrodzenia za pracę dotyczy każdej osoby, również pracowników niepełnoetatowych. Dowiedz się, jakie są obowiązki w zakresie zajęcia komorniczego oraz jak wygląda zajęcie komornicze pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy!

25 stycznia 2023

Zajęcie komornicze przy rozwiązaniu umowy w trakcie miesiąca i w przypadku wypłaty zasiłku przez ZUS

Zajęcie przez komornika wynagrodzenia pracownika, wiąże się dla pracodawcy z określonymi obowiązkami. Jak wyliczyć zajęcie komornicze przy rozwiązaniu umowy w trakcie miesiąca lub kiedy pracownik pobiera zasiłek chorobowy? Sprawdź!

28 października 2022

Zajęcie komornicze a Pakiet Mobilności

Wejście w życie zmian wprowadzonych Pakietem Mobilności w istotny sposób zmienia sposób rozliczania wynagrodzeń pracowników z zajęciem komorniczym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jaki wpływ ma Pakiet Mobilności na zajęcia komornicze!

22 lipca 2022

Zajęcie komornicze w firmie

Zajęcie komornicze to specjalne uprawnienie komornika lub sądu, których zadaniem jest odzyskanie należnego długu, również od przedsiębiorcy. Do takich zajęć nie mają prawa żadne firmy windykacyjne. Jak przebiega zajęcie komornicze w firmie? Sprawdź!

27 grudnia 2021

Zajęcie komornicze a stosowanie mechanizmu podzielonej płatności

MPP polega na tym, że płatność za towar lub usługę nie trafia w całości na rachunek odbiorcy, ale zostaje rozdzielona na kwotę netto i podatek VAT. Czy obowiązkowe jest stosowanie mechanizmu podzielonej płatności przy zajęciu komorniczym? Odpowiadamy!

17 grudnia 2021

Zajęcie wynagrodzenia za pracę - odpowiedzialność pracodawcy za niedopełnienie obowiązków względem komornika

Kto prowadzi egzekucję z wynagrodzenia pracownika? Kiedy ma miejsce zajęcie wynagrodzenia za pracę pracownika? Jakie wiążą się z tym obowiązki dla pracodawcy? Jaka jest grzywna za niedopełnienie obowiązku przez pracodawcę w związku z egzekucją? Sprawdź!

22 grudnia 2020

Nowe zasady potrąceń komorniczych od 2019 roku

W 2019 roku wprowadzone zostały nowe zasady potrąceń komorniczych. Co się zmieniło? Jak obliczyć kwotę wolną od zajęcia w przypadku zleceniobiorców? Co z osobami posiadającymi zajęcia alimentacyjne? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania!

28 stycznia 2020

Egzekucja komornicza – nowe przepisy o egzekucji z ruchomości

Czym jest egzekucja komornicza? Czy w skutek zajęcia komorniczego, możliwa jest egzekucja od ruchomości? Na jakich zasadach? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak zmieniły się przepisy dotyczące egzekucji komorniczej z ruchomości.

24 kwietnia 2019

Potrącenia z wynagrodzeń – umowy cywilnoprawne 2019

1 stycznia 2019 roku zaczął obowiązywać nowy przepis, zmieniający zasady potrącenia z wynagrodzeń. Dłużnik może więc zakwestionować zajęte przez komornika wynagrodzenie, ponieważ kwestie potrąceń regulowane są tak samo, jak w przypadku umowy o pracę.

10 kwietnia 2019

Egzekucja z ruchomości - jak kupić rzeczy na licytacji komorniczej?

Komornik sądowy może zająć nie tylko wynagrodzenie za pracę czy konto w banku. Może też zająć i zlicytować rzeczy ruchome. Tyle, że ze względu na mało praktyczny sposób ich sprzedaży, egzekucja z ruchomości często kończy się bezskutecznie.

31 października 2018

Potrącenia z wynagrodzenia - zasady ogólne

Kodeks pracy gwarantuje ochronę wynagrodzenia. Niekiedy jednak pracodawca musi dokonać potrącenia z wynagrodzenia. Jakie potrącenia mogą być dokonane bez zgody pracownika? Jakie są granice potrąceń? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule. Sprawdź!

23 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów