0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Biznesy przyszłości - w co zainwestować i jaką można otworzyć firmę?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Pójście już przetartym szlakiem wydaje się kuszące i logiczne, jednak dlaczego mimo wszystko warto eksperymentować? Każdy, kto rozważa rozpoczęcie działalności, szuka własnego innowacyjnego pomysłu na biznes, a wszystko po to, żeby trafić w niszę rynkową. Takie podejście pozwala zapewniać konsumentom produkty i usługi, które w pewien sposób zmienią ich życie, a sam właściciel zarobi na tym niemałe pieniądze. Dlatego warto śledzić trendy i nowe osiągnięcia naukowe, aby przekuć je w innowacyjny biznes. Dziś z powątpiewaniem patrzymy na takie biznesy jak handel wodą czy pionowe rolnictwo, ale kto wie, co przyniesie przyszłość? Zobaczcie najciekawsze według nas pomysły na biznesy przyszłości!

Stacje do ładowanie elektronicznych samochodów

Zasoby energetyczne, w tym ropa naftowa, zapewne kiedyś się skończą. Dodatkowo coraz więcej osób zwraca uwagę na ochronę środowiska, nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne, przyjazne rozwiązania, takie jak samochody elektryczne. Być może to właśnie one będą w niedalekiej przyszłości głównymi środkami transportu w Europie i na całym świecie. Przy takich perspektywach rozwoju całkiem naturalne wydaje się zapotrzebowanie na firmy zapewniające elektroniczne stacje ładowania takich aut oraz wyspecjalizowane usługi serwisowe.

Mięso z próbówki

Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której mięso nie będzie już dostarczane przez certyfikowane masarnie, a wyspecjalizowane do tego...laboratoria? Czy wiecie, że prace nad takim projektem już trwają? Wykorzystując technologię związaną z komórkami macierzystymi, liczne grupy naukowców wyhodowały w laboratorium pierwsze mięso! Takie mięso z probówki ma być alternatywą dla hodowli bydła, które szczególnie niekorzystnie wpływają na zwiększenie się efektu cieplarnianego. Również wiele organizacji ochrony zwierząt, takich jak PETA, stoją za naciskami nad badaniami dotyczącymi mięsa laboratoryjnego. Kto wie, może wkrótce uda się udoskonalić technologię i rozpocząć masową produkcję takiego mięsa?

Pionowe rolnictwo

Hodowla bydła to nie jedyny problem naszej planety. Niebawem na Ziemi będzie 8 mld ludzi. W związku z tym całkiem naturalną prognozą wydaje się znaczące zapotrzebowanie nie tylko na wodę i elektryczność, ale również żywność. W niedalekiej przyszłości szklarnie, w których na co dzień uprawiane są owoce i warzywa, będą prawdopodobnie budowane silosowo, aby oszczędzać wodę i zapewniać większe plony. Pomysł na pierwsze pionowe farmy zapoczątkował Dickson Despommier. Współczesne idee rolnictwa pionowego opierają się na ścisłej kontroli wszystkich czynników środowiskowych takiej uprawy. Główną ideą takiego rolnictwa jest zasada uprawy roślin w warstwach, przy wykorzystaniu przestrzeni użytkowej, np. wielopiętrowego wieżowca czy kontenerów. Być może w niedalekiej przyszłości posiadanie firmy, która zajmuje się taką uprawę, będzie bardzo dochodowym biznesem?

Opieka nad osobami starszymi

Polacy należą do jednych z najszybciej starzejących się społeczeństw Unii Europejskiej, jednak nie tylko nasz kraj boryka się z tym problemem. W wielu państwach rozwijających się stale rośnie popyt na zapewnienie kompleksowej usługi opieki nad seniorami. Potencjał tego rynku jest niebywały. Znacząco wzrasta bowiem popyt na firmy dostarczające produkty do pielęgnacji domowej seniorów oraz usługi dla osób starszych, usługi rekreacyjne czy poradnictwo żywieniowe, które pozwala seniorom wyglądać i poczuć się lepiej. Warto więc już teraz rozważyć założenie biznesu, który będzie miał podobny zakres usług.

Dlaczego warto inwestować w biznesy przyszłości?

Dlaczego warto już teraz zastanowić się nad tym, jaki biznes będzie opłacalny w przyszłości? Inwestując w innowacje, kreujemy nowy popyt, a tym samym wyprzedzamy konkurencję. Trzeba jednak pamiętać, że inwestycja w coś zupełnie nowatorskiego to również ryzyko. Decyzja o założeniu firmy musi być świadoma i przemyślana.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów