0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Pomysł na biznes, który możesz otworzyć w 2019 - zestawienie TOP 10

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Jeżeli czujesz, że jesteś gotów otworzyć własną firmę, musisz wiedzieć, że potrzebujesz nie tylko dobrych chęci, ale również czasu, zaangażowania i przede wszystkim dobrego pomysłu. Najbardziej spektakularne sukcesy odnoszą Ci przedsiębiorcy, którzy wyprzedzają potrzeby rynku wcześniej niż konkurencja. Czasem okazuje się jednak, że wystarczy sięgnąć po dobrze znany pomysł na biznes, żeby zarobić i stworzyć dochodowy interes. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na najbardziej opłacalny biznes.

Pomysł na biznes w 2019 - propozycje

1. Zarządzanie mediami społecznościowymi

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że żeby zaistnieć na rynku, trzeba zadbać o swoją obecność w social media. W tej sytuacji wydaje się, że własna działalność oferująca zarządzanie mediami społecznościowymi to wyjątkowo opłacalny biznes. Liczy się już nie tylko Facebook, ale i Instagram, Twitter, Linkedin czy Snapchat. Wiele firm rozumie, że bardziej niż kiedykolwiek, konieczne jest korzystanie z tego typu platform, w celu pozyskania potencjalnych klientów i dlatego są gotowe wydawać niemałe kwoty na właściwe zarządzanie swoimi sieciami społecznościowymi. Istnieje ogromne i stale rosnące zapotrzebowanie na fachową obsługę social media, a przedsiębiorcy coraz chętniej chcą powierzać tego typu prace podmiotom zewnętrznym. Warto to wykorzystać.

2. Usługi coachingu online

Jeżeli jesteś powszechnie uznawany za eksperta w jakiejś dziedzinie, to możesz rozważyć zostanie profesjonalnym trenerem. Coaching online to najprawdopodobniej najlepszy pomysł na dochodowy biznes dla ciebie. Jako Online Coaching możesz posiadać klientów nie tylko z samej Polski, ale i z całego świata. W takim modelu biznesowym możesz świadczyć swoje usługi np. przez Skype. Najnowsze trendy pokazują, że wiele firm poszukuje trenerów, którzy pomogą im prowadzić własny biznes i nauczą ich nowych umiejętności.

3. Web Development i SEO

Zapotrzebowanie na dobrej jakości usługi SEO wzrasta nieprzerwanie od kilku lat. W dzisiejszych czasach każda firma, która chce zaistnieć w internecie, prędzej czy później będzie potrzebowała tego typu usługi, aby zwiększyć przewagę nad swoją konkurencją. Możesz poszerzyć swoją ofertę również o kompleksowe projektowanie stron internetowych. Zarówno usługi SEO, jak i tworzenie stron, możesz zrealizować z własnego domu. Web Development i optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek to nie tylko dochodowy interes, ale również dobry pomysł na biznes.

4. Usługi testowania

Nie od dziś wiadomo, że za wszystkimi rozwiązaniami informatycznymi stoją nie tylko programiści, ale również często niedoceniane zespoły testerskie. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na oddelegowanie prac testerskich firmom zewnętrznym. Jednym z głównych powodów takich decyzji jest to, że firmy wolą powierzyć takie zadania zespołom, które mogą obiektywnie i bezstronnie spojrzeć na daną aplikację czy system. Szacuje się, że skuteczność wyłapywania błędów właśnie przez firmy zewnętrzne jest dużo większa. Warto więc rozważyć stworzenie własnego biznesu w tym zakresie.  

5. Rzemiosło

Czemu tak wiele osób żyje w przeświadczeniu, że uprawianie zawodów wykwalifikowanych jest nieopłacalne? Tymczasem prawda wygląda zupełnie inaczej. W ciągu najbliższej dekady może okazać się, że najbardziej dochodowy biznes będzie zawierał w swojej ofercie takie usługi jak:

  • stolarstwo i budownictwo ogólne

  • usługi hydrauliczne

  • elektryczne

  • spawalnicze

  • szewskie.

Może zatem warto stworzyć własny biznes oferujący właśnie takie usługi?

6. Sprzedaż i dostawa zestawów jedzeniowych

Żyjemy w społeczeństwie, dla którego czas to pieniądz. Dlaczego tego nie wykorzystać? Zakup domowych posiłków dostarczanych bezpośrednio do różnego rodzaju firm staje się coraz bardziej popularne wśród wielu zapracowanych osób. Nie ma się czemu dziwić. Grupa docelowa dla takiego biznesu, po prostu nie ma czasu na zakupy i gotowanie. Wygląda na to, że sprzedaż zdrowych zestawów śniadaniowych i obiadowych to świetny pomysł na biznes.

7. Remonty domów

Firma oferująca kompleksowe remonty to pomysł na opłacalny biznes, który będzie przynosił zysk, nawet w niepewnych ekonomicznie czasach. Chyba każdy z nas zna kogoś, kto pilnie szukał ekipy remontowej. Terminarze firm wykończeniowych pękają w szwach od nadmiaru zleceń i nic dziwnego. Wykonawcy są trudni do znalezienia, a ci naprawdę dobrzy są zawsze zajęci…

8. Sprzedaż, serwis i wypożyczanie e-rowerów i elektronicznych hulajnóg

Patrząc na zachodnie trendy, możemy jasno wskazać, że korzyści zdrowotne i środowiskowe stają się dla społeczeństwa niezmiernie ważne. Wniosek jest zatem dość jasny: wszystko, co ekologiczne i dobre dla środowiska to całkiem dobry pomysł na biznes.

9. Zajęcia kreatywne dla dzieci

Dzieci chłoną świat jak gąbka, a wielu rodziców już na starcie chce zadbać o przyszłość swoich potomków. Zajęcia z programowania dla najmłodszych, warsztaty z robotyki czy kursy językowe to świetny sposób na dochodowy interes. Możesz zacząć od niewielkiego projektu nowoczesnej świetlicy i stopniowo rozwijać swoją ofertę.

10. Usługi tłumaczenia

Żeby świadczyć usługi profesjonalnego tłumaczenia, wystarczy perfekcyjna znajomość języka obcego. Warto zastanowić się nad stworzeniem profesjonalnego biura, które specjalizuje się w tłumaczeniach tekstów z obszarów IT lub mającego w swojej ofercie nietypowe języki, takie jak chiński, japoński, koreański czy wietnamski. Będąc właścicielem takiej firmy, możesz świadczyć nie tylko usługi w zakresie tłumaczeń biznesowych, lecz także przyjmować zlecenia od osób indywidualnych.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów