0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Oszuści pobierają opłaty za wpis do CEIDG

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Działalność prowadzę od kilku lat. Przy składaniu wniosku rejestracyjnego CEIDG-1 nie została ode mnie pobrana żadna opłata, na składanym wniosku była informacja, że wpis do CEIDG jest wolny od opłat. Niedawno otrzymałem list gdzie było napisane, że jestem zobowiązany do zapłaty 200 zł opłaty na poczet wpisu do Ewidencji Działalności. Czy możliwe jest pobranie opłaty wstecz za rejestrację?

                                                                                                                              Jurek, Cisek

 

Założenie działalności w CEIDG, a więc wpis do CEIDG, jest wolne od opłat. Na wniosku CEIDG-1 na pierwszej stronie znajduje się informacja o tym, że rejestracja do CEIDG jest bezpłatna. Dodatkowo chciałabym zaznaczyć, że złożenie wniosku aktualizującego CEIDG-1 w związku ze zmianą danych również jest bezpłatne.

Na rynku pojawiło się wiele firm tworzących własne rejestry firm, jednakże nie mają one nic wspólnego z rejestrem CEIDG prowadzonym przez Ministerstwo Gospodarki.

Na przesłanym liście prawdopodobnie znajduje się nazwa bardzo podobna do Centralnej Ewidencji i Informacji Gospodarczej.

Reasumując, otrzymany list nie ma nic wspólnego z rejestracją do CEIDG, która jest bezpłatna. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy od przedsiębiorców.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów