0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wnioski na PUE ZUS – planowana aktualizacja od 31 grudnia

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ostatnim czasie stawia na rozwój w obszarze technologicznym oraz dąży do upraszczania zarówno swoich procedur, jak i dokumentów potrzebnych do realizacji usług względem ubezpieczonych i świadczeniobiorców. Już od 31 grudnia planowane są kolejne aktualizacje formularzy. Które wnioski na PUE ZUS zostaną zmienione oraz na czym będą polegać planowane zmiany? Odpowiadamy.

Wnioski na PUE ZUS w zaktualizowanych wersjach

ZUS obwieścił na swojej stronie, że planuje aktualizacje druków z obszarów:

Nowe wnioski na PUE ZUS zostaną udostępnione w formacie HTML użytkownikom systemu. Dodatkowo ZUS postawił w głównej mierze na uproszczenie oraz skrócenie omawianych wniosków.

Od 31 grudnia ZUS planuje udostępnić 46 nowych formularzy na swojej platformie w formacie HTML. Wnioski na PUE ZUS zostaną skrócone, uproszczone, a w niektórych przypadkach nawet połączone w jeden wspólny formularz. Planowane są również zmiany nazw i symboli niektórych z nich.

ZUS na swojej stronie udostępnił rozpiskę formularzy, które ulegną zmianie wraz z ujęciem starych oraz nowych nazw/symboli formularzy.

Wnioski na PUE ZUS – wzory formularzy ze schematem XSD

ZUS wychodząc naprzeciw potrzebom swoich użytkowników, udostępnił już teraz wzory zmienianych formularzy ze schematem XSD. Informacja ta jest szczególnie ważna dla wszystkich, którzy w swoich systemach korzystają ze wzorów ZUS lub importują dane do PUE ZUS.

ZUS zastrzega, że udostępnione na ten moment wzory wniosków mogą jeszcze ulec zmianie.

Zakład zapowiedział również, że do końca roku na PUE wszystkie wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe w aplikacji ePłatnik będą dostępne w formacie HTML.

Planowane wdrożenia są kolejnym etapem zapowiadanych przez ZUS zmian mających na celu jego rozwój jako głównej instytucji ubezpieczeniowej w kraju.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów