0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Fakturowanie depozytu prosumenckiego na gruncie VAT

Depozyt prosumencki to pojęcie związane z rozliczaniem energii elektrycznej wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne. Czy jest to czynność opodatkowana na gruncie VAT? Czy obowiązkowe jest fakturowanie depozytu prosumenckiego? Odpowiadamy w artykule!

20 lutego 2024

Podatek VAT

Faktura WDT wystawiona po terminie – rozliczenie u sprzedawcy

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów została wymieniona jako czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Sprzedawca ma obowiązek udokumentować WDT fakturą. Co jeśli będzie faktura WDT wystawiona po terminie? Czy pozostaje prawo do stawki 0%? Sprawdź!

20 lutego 2024

Podatek VAT

Faktura korygująca otrzymana po likwidacji działalności

Faktura korygująca jest podstawą do zmniejszenia lub zwiększenia kwoty podatku do odliczenia u nabywcy. Co jednak, gdy ma miejsce faktura korygująca otrzymana po likwidacji działalności? Jak prawidłowo rozliczyć fakturę? Odpowiadamy!

20 lutego 2024

Ordynacja podatkowa

Rezydencja podatkowa uchodźcy z Ukrainy - zasady ustalania

Rezydencja podatkowa wpływa na ustalenie miejsca i sposobu opodatkowania danego podatnika. Wyjaśniamy, jakie są zasady ustalania rezydencji podatkowej osoby fizycznej oraz jak ustalana jest rezydencja podatkowa uchodźcy z Ukrainy przebywającego w Polsce.

19 lutego 2024

Podatki dochodowe

Dobrowolna odprawa wypłacona pracownikowi a koszty podatkowe pracodawcy

Wielu przedsiębiorców decyduje się na program dobrowolnych odejść, dlatego zdecydowaliśmy się zastanowić nad kontekstem czy odprawa wypłacona pracownikowi a koszty podatkowe są uzasadnione. W artykule wskażemy jak rozliczyć tego rodzaju koszty!

19 lutego 2024

Podatek VAT

Dobrowolna rezygnacja ze zwolnienia VAT - zasady i warunki rezygnacji

Podatnik korzystający ze zwolnienia podmiotowego od podatku VAT ma możliwość odstąpienia od tego udogodnienia poprzez złożenie formularza VAT-R. Dobrowolna rezygnacja ze zwolnienia VAT wiąże się z skutkami podatkowymi, które opisujemy w artykule.

19 lutego 2024

Ordynacja podatkowa

Brak wpisu hipoteki a zwrot podatku PCC - kiedy podatek podlega zwrotowi?

Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) określa sytuacje, w których istnieje możliwość zwrotu zapłaconego podatku. Brak wpisu hipoteki a zwrot podatku PCC, czy możliwy jest zwrot podatku w takim przypadku? Sprawdź!

16 lutego 2024

Ordynacja podatkowa

Wpływ zwrotu akcyzy na podatki - konsekwencje

Podatniku! Zastanawiasz się co zrobić w sytuacji gdy przysługuje Ci zwrot akcyzy? Jaki jest wpływ zwrotu akcyzy na podatki - PIT oraz VAT? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w naszym artykule!

16 lutego 2024

Podatki dochodowe

Zbycie nieruchomości a rozdzielność bez podziału majątku - obowiązek podatkowy PIT

Podczas rozwodu dochodzi do podziału majątku, który później może podlegać odpłatnemu zbyciu. Odpowiadamy zatem czy zbycie nieruchomości a rozdzielność bez podziału majątku jest możliwa oraz jakie występują wtedy obowiązki podatkowe na gruncie podatku PIT.

16 lutego 2024

Podatek VAT

Wykreślenie z rejestru VAT - czy podatnik powinien być powiadomiony?

Zgodnie z ustawą o VAT, w pewnych sytuacjach, może nastąpić wykreślenie z rejestru VAT podatnika. Istotne jest, czy w takiej sytuacji powinien on otrzymać oficjalne pismo informujące o wykreśleniu? Co na ten problem mówi uchwała NSA? Sprawdź!

15 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów