Ostatnie artykuły autora:
Nieruchomość objęta współwłasnością a koszty podatkowe
Nieruchomość objęta współwłasnością i odliczenie VAT to temat budzący sporo wątpliwości. Dowiedz się, jakie przepisy regulują odliczenie podatku naliczonego od wydatków związanych z takim budynkiem. Sprawdź też, jakie są rodzaje współwłasności!
12 sierpnia 2024
Korekta deklaracji po kontroli celno-skarbowej - czy jest możliwa?
Podatnicy mogą zostać poddani kontroli celno-skarbowej, która ma na celu wykrycie naruszeń przepisów podatkowych. Czy wiesz, czy możliwa jest korekta deklaracji po kontroli celno-skarbowej? Sprawdź, jak skorygować uchybienia wykryte w toku kontroli!
12 sierpnia 2024
Wydatki na samochód osobowy u nievatowca a koszty podatkowe
Czy podatnik zwolniony z podatku VAT ma prawo ująć wydatki związane z użytkowaniem pojazdu w kosztach uzyskania przychodów w całości bez prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów? Sprawdź, jak rozliczyć wydatki na samochód osobowy u nievatowca!
9 sierpnia 2024
Darowizna na przeciwdziałanie skutkom działań wojennych w Ukrainie a podatki
Omawiamy kluczowe przepisy dotyczące pytania, czy darowizna na przeciwdziałanie skutkom działań wojennych w Ukrainie może być uznana za koszt podatkowy? Sprawdź, jak w takim przypadku rozliczyć podatek CIT zgodnie z obowiązującymi przepisami!
9 sierpnia 2024
Ulga na prototyp i ulga na robotyzację jednocześnie - czy to możliwe?
Ulga na robotyzację i ulga na prototyp to preferencje podatkowe wprowadzone przez Polski Ład. Czy wiesz, kto może skorzystać z ulgi na robotyzację i ulgi na prototyp? Czy możliwe jest jednoczesne połączenie obu ulg? Dowiedz się więcej w artykule!
9 sierpnia 2024
Rekompensata za rozwiązanie umowy najmu w działalności gospodarczej
Rekompensata za rozwiązanie umowy najmu budzi wątpliwości podatkowe. Jak traktować ją w kontekście podatku dochodowego? Omawiamy, kiedy i w jaki sposób powstaje przychód z tego tytułu oraz jak wpływa to na rozliczenia podatkowe przedsiębiorców.
8 sierpnia 2024
Przeniesienie praw autorskich w ramach działalności nierejestrowanej
Przeniesienie praw autorskich w ramach działalności nierejestrowanej może stanowić przychód z innych źródeł. Jak poprawnie rozliczyć te przychody i uniknąć błędów podatkowych? Przeczytaj artykuł, aby poznać szczegółowe odpowiedzi na pytania!
8 sierpnia 2024
Obowiązek raportowania schematu podatkowego w fundacjach rodzinnych
Obowiązek raportowania schematu podatkowego pojawia się, gdy fundacja rodzinna spełnia określone kryteria kwalifikowanego korzystającego. Przedsiębiorcy muszą być świadomi tych wymogów, aby uniknąć sankcji i zapewnić zgodność z przepisami. Sprawdź!
7 sierpnia 2024
Opłacenie faktury wystawionej spółce przez wspólnika z rachunku osobistego za paliwo
Jak wygląda opłacenie faktury wystawionej spółce przez wspólnika z jego prywatnego konta za paliwo? Jaki ma związek to działanie z opodatkowaniem podatkiem PCC? Co na ten temat mówią przepisy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!
7 sierpnia 2024
Otrzymanie darowizny przez spółkę – rozliczenie CIT
Otrzymanie darowizny przez spółkę może wiązać się z określonymi skutkami podatkowymi. Kluczowe jest zrozumienie, że darowizny dla spółek nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Jak w takim razie opodatkować taki przychód? Sprawdź!
6 sierpnia 2024
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT UE (elektroniczna)
Najchętniej czytane
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?
- Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?
- Skala podatkowa 2024 a kwota wolna od podatku w 2024 roku
- Uregulowanie zawodu księgowego w Polsce - stanowisko Prezesa zarządu SKwP
- Najniższa emerytura 2024 - ile wynosi minimalna emerytura w Polsce?
Wzory dokumentów