Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Mechanizm podzielonej płatności a odsetki od zaległości podatkowych

Split payment polega na dokonywaniu płatności za pomocą specjalnego komunikatu przelewu. Czy stosowanie split payment przynosi korzyści podatkowe? W jaki sposób mechanizm podzielonej płatności wpływa na naliczanie odsetek od zaległości podatkowych?

12 lipca 2024

Podatek VAT

Wygaśnięcie zarządu sukcesyjnego na gruncie VAT

Przedsiębiorstwo w spadku jest prowadzone przez zarządcę sukcesyjnego. Czy wiesz, jak prawidłowo rozliczyć podatek od towarów i usług w sytuacji, gdy miejsce ma wygaśnięcie zarządu sukcesyjnego? Jak wykazać to zdarzenie na gruncie VAT? Wyjaśniamy!

12 lipca 2024

Ordynacja podatkowa

Tajemnica skarbowa pomiędzy urzędami skarbowymi - czy obowiązuje?

Organy podatkowe zobowiązane są do przestrzegania tajemnicy skarbowej w odniesieniu do zgromadzonych danych podatników. Czy w przypadku czynności sprawdzających organy podatkowe mogą przekazywać pomiędzy sobą informacje, które chroni tajemnica skarbowa?

11 lipca 2024

Podatki dochodowe

Samodzielnie ustalane przez pracownika wyższe koszty dojazdu do pracy

Jeżeli chodzi o wyższe koszty dojazdu do pracy, przepisy podatkowe przewidują samodzielne ich ustalanie przez pracownika. Co dokładnie zawarte jest w przepisach i jak wygląda kwestia udokumentowania poniesienia wydatków na zakup biletów? Przeczytaj!

11 lipca 2024

Podatek VAT

Czy zwrot poniesionego wydatku podlega opodatkowaniu?

Jednym z kluczowych założeń podatku VAT jest zasada powszechności opodatkowania, która obejmuje wszelkie działania podatników. Czy zwrot poniesionego wydatku podlega opodatkowaniu oraz czy w takim przypadku należy wystawić fakturę dokumentującą zwrot?

10 lipca 2024

Podatek VAT

Prawidłowe dokumentowanie wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej

Transakcja łańcuchowa na terenie UE może korzystać z uproszczonego rozliczenia w postaci procedury wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej. Czy wiesz, jak wygląda prawidłowe dokumentowanie wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej? Wyjaśniamy!

10 lipca 2024

Podatek VAT

Jak rozliczyć WNT przy zakupie od sprzedawcy zwolnionego z VAT?

Czy możliwa jest transakcja WNT przy zakupie od sprzedawcy zwolnionego z VAT? Wyjaśniamy, dlaczego transakcje te nie stanowią wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów i jakie to ma skutki dla rozliczeń podatku VAT należnego i naliczonego. Sprawdź!

9 lipca 2024

Ordynacja podatkowa

Zajęcie majątku podatnika - czy urząd celno-skarbowy może to zrobić?

Kontrola prowadzona przez urzędy celno-skarbowe jest skierowana na wykrywanie najpoważniejszych przewinień podatkowych, więc zakres ich uprawnień jest szerszy. Jednym z nich jest tymczasowe zajęcie majątku podatnika. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

9 lipca 2024

Podatek VAT

Bony jednego przeznaczenia na gruncie podatku VAT i PIT

Przedsiębiorcy mogą dokonywać sprzedaży bonów jednego i różnego przeznaczenia. Aby rozliczyć podatek od takiej transakcji należy ustalić moment powstania obowiązku podatkowego. Sprawdź, jak bony jednego przeznaczenia powinny zostać rozliczone w VAT i PIT!

8 lipca 2024

Ordynacja podatkowa

Wywieranie znaczącego wpływu przez wspólnika spółki - co to właściwie oznacza?

Ustalenie powiązań pomiędzy podmiotami jest istotne ze względu na podatek dochodowy. Jednym z elementów określenia podmiotów jako powiązanych jest wywieranie znaczącego wpływu przez jeden podmiot na drugi. Czym właściwie jest wywieranie znaczącego wpływu?

8 lipca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów