0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Faktury VAT RR w KSEF - zasady dotyczące wystawiania i korekt faktur

Z racji wdrażania KSEF warto przyswoić regulacje odnoszące się do zasad wystawiania faktury VAT RR w KSEF. Faktury te związane są z zakupami dokonywanymi od rolników ryczałtowych. Sprawdź w naszym artykule, jak powinno przebiegać ich wystawienie w KSeF!

22 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Umowne potrącenie wierzytelności udziałowca oraz spółki a podatek dochodowy

Omawiamy jak wzajemne i umowne potrącenie wierzytelności udziałowca oraz spółki wygląda na gruncie podatku dochodowego. Jakie zobowiązania mogą powstać u udziałowca i z jakimi ewentualnymi konsekwencjami podatkowymi powinien się liczyć podatnik?

19 stycznia 2024

Ewidencje księgowe

Dotacja na środek trwały w budowie w ujęciu rachunkowym

Przedsiębiorca może otrzymać dotację na środek trwały, który jest dopiero na etapie budowy. Czy wiesz, jak powinna zostać zaprezentowana dotacja na środek trwały w budowie w księgach rachunkowych? Wyjaśniamy, jak dokonać rozliczenia takiej dotacji!

19 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Braki formalne e-faktury w systemie KSeF

Z uwagi wprowadzenia obowiązkowego systemu KSeF, objaśniamy przepisy dotyczące wystawiania e-faktur jak i również zasad korygowania ich, gdy występują braki formalne e-faktury w systemie KSeF. Sprawdzamy wpływ tych braków na ważność takiej faktury.

19 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Opodatkowanie PCC zniesienia współwłasności między małżonkami

Dowiedz się, czy opodatkowanie PCC zniesienia współwłasności występuje w przypadku, gdy do zniesienia współwłasności dochodzi pomiędzy małżonkami? Omawiamy kontekst zniesienia współwłasności na gruncie prawa podatkowego jak i prawa cywilnego.

19 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Czy opodatkowanie gruntów utwardzonych podatkiem od nieruchomości jest możliwe?

Budowle i grunty opodatkowane są podatkiem od nieruchomości. Budowla jest odrębnym przedmiotem opodatkowania. W związku z szeroką definicją budowli, pojawia się pytanie, czy możliwe jest opodatkowanie gruntów utwardzonych podatkiem od nieruchomości?

18 stycznia 2024

Podatek VAT

Opodatkowanie usług dietetycznych na gruncie PIT i VAT

Czy wiesz, jak wygląda opodatkowanie usług dietetycznych w PIT i VAT? Sprawdź, czy możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z VAT w przypadku świadczenia usług dietetycznych oraz czy można świadczyć usługi dietetyczne jako działalność nierejestrowaną?

18 stycznia 2024

Kasy rejestrujące

Kiedy sprzedawca nie wydaje paragonu nabywcy?

Dowiedz się, czy może wystąpić sytuacja, w której sprzedawca nie wydaje paragonu nabywcy a w zamian za to wystawia fakturę sprzedaży? Sprawdź, kiedy przedsiębiorca jest zobowiązany do wydania paragonu i jednoczesnego wystawienia faktury!

18 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Sprzedaż nieruchomości po zaniżonej cenie - skutki podatkowe

W przypadku sprzedaży nieruchomości pomiędzy członkami rodziny może dochodzić do zaniżenia ceny. Działanie to może mieć skutki podatkowe. Organ podatkowy może jednak uznać, że miejsce ma sprzedaż nieruchomości po zaniżonej cenie. Dowiedz się więcej!

17 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Podnajem nieruchomości drugiemu małżonkowi - czy jest legalny?

Wspólność małżeńska to rodzaj współwłasności o charakterze bez udziałowym. Dlatego, warto zadać sobie pytanie: czy prawnie dopuszczalny jest podnajem nieruchomości drugiemu małżonkowi oraz jakie ewentualne skutki podatkowe niesie. Dowiedz się więcej!

17 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów