0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Wznowienie postępowania podatkowego po wydaniu wyroku sądowego - czy jest możliwe?

Co w sytuacji, gdy okoliczności uzasadniające wznowienie pojawiają się dopiero po wydaniu przez sąd wyroku w sprawie? Czy możliwe jest wtedy wznowienie postępowania podatkowego? Jakie są podstawy do wznowienia postępowania podatkowego? Sprawdź!

12 grudnia 2024

Podatek VAT

Czy zawyżony VAT na paragonie można skorygować?

Prowadzisz sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej? Zastanawiasz się jak można i czy to jest w ogóle możliwe aby skorygować zawyżony VAT na paragonie? Jakie stanowisko w tym zakresie przyjmują organy podatkowe i sądy? Na pytania odpowiadamy w artykule.

12 grudnia 2024

Ordynacja podatkowa

Najem krótkoterminowy prowadzony przez fundację rodzinną a podatki

Najem krótkoterminowy prowadzony przez fundację rodzinną budzi wątpliwości co do zwolnienia CIT. Fiskus i sądy różnie interpretują przepisy, a w grę wchodzi też VAT. Sprawdź, jakie są konsekwencje podatkowe i jak uniknąć problemów z organami skarbowymi.

11 grudnia 2024

Podatek VAT

Zastosowanie VAT-marży przy organizacji wycieczki firmowej przez pracodawcę

Przepisy przewidują możliwość zastosowania procedury VAT-marża, jeżeli podmiot świadczy usługę turystyki. Jakie przesłanki muszą być spełnione? Czy możliwe jest zastosowanie VAT-marży przy organizacji wycieczki firmowej przez pracodawcę? Sprawdź!

11 grudnia 2024

Podatki dochodowe

Nieodpłatna renta a podatek od spadków i darowizn

Nieodpłatna renta to nie tylko świadczenie, ale i konsekwencje podatkowe. Dowiedz się, jak ustalić podstawę opodatkowania i czy masz szansę na zwolnienie. Wyjaśniamy szczegóły krok po kroku, byś mógł uniknąć błędów i niepotrzebnych kosztów!

10 grudnia 2024

Podatki dochodowe

Działalność nierejestrowana w 2025 roku a kwota wolna od podatku

Działalność nierejestrowana jest to uproszczona forma działalności, którą podatnicy chętnie wykorzystują. Taka forma działalności podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych. Czy działalność nierejestrowana może skorzystać z kwoty wolnej od podatku?

10 grudnia 2024

Podatki dochodowe

Handel wirtualną walutą - rozliczenie przez fundację rodzinną

Fundacja rodzinna może prowadzić działalność gospodarczą w określonym zakresie. Przychody z tego tytułu są zwolnione od podatku dochodowego. Czy jeśli chodzi o handel wirtualną walutą, mamy do czynienia z czynnością neutralną podatkowo? Przeczytaj!

10 grudnia 2024

Podatki dochodowe

Wirtualna waluta w kontekście estońskiego CIT - warto wiedzieć

W przypadku handlu wirtualną walutą mamy do czynienia ze szczególnymi regułami opodatkowania określonymi w ustawie CIT. Jak zatem wygląda wirtualna waluta w kontekście estońskiego CIT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

9 grudnia 2024

Podatki dochodowe

Wydatki na alkohol a estoński CIT – czy podlegają opodatkowaniu?

Czy wydatki na alkohol w firmie zawsze oznaczają dodatkowy podatek? W estońskim CIT ich kwalifikacja zależy od związku z działalnością gospodarczą. Dowiedz się, kiedy takie wydatki mogą być uznane za koszt, a kiedy stanowią dochód do opodatkowania.

6 grudnia 2024

Podatki dochodowe

Ograniczenie możliwości odliczania straty w podatku CIT - warto wiedzieć

Nadwyżka kosztów, która powstała w roku podatkowym jest stratą, która może zostać odliczona od dochodu w kolejnych latach. Jak wygląda ograniczenie możliwości odliczania straty w podatku CIT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

6 grudnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów