Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Urlop na żądanie 2024 - wszystko, co warto wiedzieć

Urlop na żądanie jest szczególnym rodzajem urlopu, który można wykorzystać w wymiarze 4 dni. Jakie są zasady jego udzielania? Kiedy można z niego skorzystać? Czy pracodawca może odmówić urlopu na żądanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

7 listopada 2024

Ubezpieczenie ZUS

Przystąpienie zleceniobiorcy do dobrowolnego ubezpieczenia emerytalnego i rentowego

Przystąpienie zleceniobiorcy do dobrowolnego ubezpieczenia emerytalnego i rentowego nie zawsze jest możliwe. Przy łączeniu różnych form zatrudnienia podleganie ubezpieczeniom społecznym obowiązkowe jest przeważnie tylko z jednej umowy. Dowiedz się więcej!

17 października 2024

Podatki dochodowe

Towary otrzymane przed fakturą w KPiR

W przypadku towarów zgodnie z rozporządzeniem w sprawie prowadzenia KPiR, towary powinny zostać ujęte w KPiR niezwłocznie po ich otrzymaniu (najpóźniej przed przekazaniem do magazynu, przerobu lub sprzedaży). Co jeśli towar otrzymano przed fakturą?

16 października 2024

Zdaniem eksperta

JPK dla podatnika zwolnionego z VAT przekazywane do urzędu

Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami plik JPK dla podatnika zwolnionego z VAT jest obligatoryjny w każdym miesiącu?

13 września 2024

Prawo pracy

Zakaz zastępowania umowy o pracę umową cywilnoprawną - podstawowe informacje

Czy prawnie istnieje zakaz zastępowania umowy o pracę umową cywilnoprawną? Jakie cechy posiada umowa o pracę a jakie umowy zlecenie i o dzieło? Która z umów jest bardziej korzystna? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

29 sierpnia 2024

Księgowość firm

Opłaty skarbowe w kosztach - wszystko co warto wiedzieć

Opłaty skarbowe to koszty, jakie ponosi każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą. Przeczytaj, jak ująć wydatki związane z opłatami skarbowymi w kosztach. Dowiedz się, na podstawie jakiego dokumentu można zaksięgować poniesienie tego kosztu!

29 sierpnia 2024

Podatek VAT

Faktura uproszczona może być paragonem - sprawdź w jakich przypadkach!

Paragon jako faktura uproszczona? To możliwe. W niektórych sytuacjach przepisy dopuszczają ujęcie wydatków w ewidencjach na podstawie paragonu. Dowiedz się, kiedy przedsiębiorca może wystawić fakturę uproszczoną i jakie dane muszą się na niej znaleźć!

26 sierpnia 2024

Kasy rejestrujące

Zwrot towaru bez paragonu - czy sprzedawca może przyjąć?

Klienci mają prawo do reklamacji jaki również do zwrotu towaru. Czy możliwy jest zwrot towaru bez paragonu? Czy sprzedawca w takim wypadku może dokonać korekty sprzedaży? Co powinien zawierać protokół zwrotu towarów? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

20 sierpnia 2024

Prawo pracy

Do kiedy wydać świadectwo pracy? (cz. 1)

Powszechne jest przekonanie, że pracodawca ma 7 dni od ustania zatrudnienia, aby wydać pracownikowi świadectwo pracy. Co mówią obecnie obowiązujące przepisy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, do kiedy należy wydać świadectwo pracy!

14 sierpnia 2024

Podatek VAT

Faktura do paragonu w JPK - co trzeba wiedzieć?

Prawidłowe zaksięgowanie faktury do paragonu zależy od tego, czy wystawiono ją dla firmy, czy osoby prywatnej. Czy wiesz, jak prawidłowo powinna być zaksięgowana faktura do paragonu w JPK i jaki powinna mieć nadany kod w części ewidencyjnej pliku?

25 lipca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów