Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Podatki dochodowe

Podatki dochodowe

Podatek od przychodów z budynków w PIT w praktyce - część 1

Podatek od przychodów z budynków od 1 stycznia 2019 obejmuje większy zakres nieruchomości niż dotychczas. Podatnikami mogą stać się również np. firmy leasingowe. Dowiedz się, co jest przedmiotem opodatkowania i na jakich zasadach działa ten nowy podatek!

11 października 2020

Podatki dochodowe

Czy zwrot środków z IKE należy rozliczyć w PIT?

Czy w przypadku rezygnacji z oszczędzania na jednym z filarów emerytalnych, zwrot środków z IKE jest opodatkowany?

5 marca 2022

Podatki dochodowe

Wniosek o wydanie interpretacji podatkowej - czy warto składać?

Prowadząc działalność gospodarczą podatnicy nierzadko natrafiają na nurtujące sprawy podatkowe. W tej sytuacji mogą złożyć wniosek o wydanie interpretacji podatkowej do Dyrektora Krajowej Izby Skarbowej. Dowiedz się, jak należy złożyć taki wniosek!

23 października 2020

Podatki dochodowe

Skala podatkowa - rozliczenie na zasadach ogólnych

Skala podatkowa jest jedną z podstawowych formą opodatkowania dochodów z działalności. Zgodnie z jej zasadami, występują dwie stawki podatku 18 i 32%. Dowiedz się, od czego zależna jest wysokość podatku oraz ile wynosi kwota wolna od podatku!

15 listopada 2021

Podatki dochodowe

Dotacja na ryczałcie - jakie są jej konsekwencje podatkowe?

Początkujący przedsiębiorcy zakładający własny biznes często korzystają ze środków otrzymanych z dotacji. Czy dotacja na ryczałcie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym? Czy składki ZUS opłacone z dotacji mogą być rozliczane w zaliczce na podatek?

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Limity amortyzacji samochodu osobowego od 2019 r. a pojazdy niezamortyzowane

Od 2019 roku wprowadzone zostały nowe limity amortyzacji samochodu osobowego. Dowiedz się, jak rozliczyć odpisy amortyzacyjne jeżeli chodzi o niezamortyzowany w pełni samochód osobowy oraz czy opłaca się podnieść jego stawkę amortyzacyjną!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Jak ująć przychody z zagranicy w zeznaniu rocznym przedsiębiorcy?

Prowadzisz firmę i pracujesz okazjonalnie u zagranicznego pracodawcy? Zastanawiasz się, czy powinieneś rozliczyć zagraniczne przychody w Polsce? Dowiedz się, za pomocą jakich metod możesz skorzystać. by rozliczyć przychody z zagranicy w zeznaniu rocznym!

6 lutego 2022

Podatki dochodowe

Spółka jawna - likwidacja i przekazanie nieruchomości wspólnikom

Spółka jawna jest jedną z form prowadzenia działalności gospodarczej. Podatnikami podatku dochodowego są w jej przypadku wspólnicy. Dowiedz się, co w przypadku, gdy jeden ze wspólników postanowi sprzedać nieruchomość otrzymaną w wyniku likwidacji spółki.

1 listopada 2020

Podatki dochodowe

Nieodpłatne świadczenia w CIT na rzecz spółki z o.o.

Wspólnicy spółek często sami wykonują rożne usługi na rzecz spółki. Czy wykonywanie takich usług należy traktować jako nieodpłatne świadczenia w CIT? Co to jest nieodpłatne świadczenie i w jaki sposób określić jego wartość? Przeczytaj poniższy artykuł!

28 marca 2022

Podatki dochodowe

Kontrakt menedżerski w ramach działalności gospodarczej na gruncie PIT

Kontrakt menedżerski rozliczany jest według zasad dla działalności wykonywanej osobiście. Dowiedz się, jakie są obowiązki płatnika w zakresie kontraktu menedżerskiego oraz jak rozliczane są umowy o świadczenie usług doradczych i marketingowych!

11 kwietnia 2022

Podatki dochodowe

Wypłata zaliczek na poczet zysku w spółce osobowej

Wypłata zaliczek na poczet zysku jest możliwa w spółce osobowej w ciągu roku. Od zaliczki nie płacimy podatku, ze względu na to, że bieżący dochód jest opodatkowywany na bieżąco. Dowiedz się, co w sytuacji, gdy wypłata zaliczek przewyższa zysk spółki.

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Ulga mieszkaniowa – zmiany od 2019 roku

Ulga mieszkaniowa umożliwia uniknięcie zapłacenia podatku od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości. Dowiedz się, jakie zmiany zastosował ustawodawca w 2019 roku w ustawie o PIT i w jaki sposób można wydłużyć termin umożliwiający skorzystanie z ulgi.

3 lutego 2022

Podatki dochodowe

Przejęcie nieruchomości za niespłacony kredyt a prawo podatkowe

Niekiedy zła sytuacja finansowa kredytobiorców uniemożliwia spłacanie zobowiązań kredytowych, co w konsekwencji może spowodować przejęcie nieruchomości przez bank. Przeczytaj i sprawdź, kiedy możliwe jest przejęcie nieruchomości za niespłacony kredyt!

21 marca 2019

Podatki dochodowe

Odszkodowanie od dewelopera - czy podlega zwolnieniu z PIT?

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, opodatkowaniu podlega szeroki zakres przychodów. Jednak w niektórych przypadkach ustawodawca wskazuje zwolnienie z podatku. Dowiedz się, czy odszkodowanie od dewelopera podlega zwolnieniu z PIT!

9 maja 2022

Podatki dochodowe

Nieodpłatne świadczenia dla zleceniobiorcy - jak rozliczyć je w PIT?

Przedsiębiorcy zatrudniając pracowników wysyłają ich na bezpłatne szkolenia czy udostępniają im samochody firmowy. Czy nieodpłatne świadczenia dla zleceniobiorcy należy inaczej rozliczać niż nieodpłatne świadczenia dla pracowników etatowych? Sprawdź!

19 marca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów