0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: tarcza-4.0

Artykuły:

Dopłaty do odsetek kredytu dla firm w złej kondycji finansowej

Obecna sytuacja i spowolnienie gospodarki spowodowało pogorszenie sytuacji i finansowej wielu firm. Uchwalona Tarcza Antykryzysowa, tzw. Tarcza 4.0. wprowadza dopłaty do odsetek kredytu. Sprawdź, jakie kryteria należy spełnić, aby skorzystać z pomocy!

16 kwietnia 2021

Kradzież szczególnie zuchwała – nowy typ przestępstwa w kodeksie karnym

W czerwcu 2020 r. dokonano zmiany kodeksu karnego, gdzie wskazano nowy typ przestępstwa, jakim jest kradzież szczególnie zuchwała. Zmiany uchwalono wraz z Tarczą Antykryzysową 4.0. Sprawdź po co wprowadzono nowy typ kradzieży i co to oznacza dla sprawcy?

1 października 2020

Dofinansowanie wynagrodzeń z FGŚP dla pracowników nieobjętych postojem

W czasie pandemii pracodawcy mają możliwość zdobycia środków na pensje dla swoich pracowników. Przede wszystkim jednak możliwe stało się złożenie wniosku o dofinansowanie wynagrodzeń z FGŚP dla pracowników nieobjętych postojem. Sprawdź, jak to zrobić!

17 sierpnia 2020

Limit odpraw w związku z COVID-19 a przepisy wewnątrzzakładowe

19 czerwca wprowadzono nowe przepisy dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami COVID-19. Przepisy te wprowadziły limit odpraw w związku z COVID-19. Czy limit ten obowiązuje również w przypadku przepisów wewnątrzzakładowych? Sprawdź!

21 lipca 2020

Certyfikat rezydencji - co zmieni tarcza 4.0?

W przypadku gdy występuje podatek u źródła, może okazać się niezbędne posiadanie certyfikatu rezydencji podatkowej. Certyfikat rezydencji - czym jest, jaki jest jego cel i jaki jest termin obowiązywania? Co w tym zakresie zmieni tarcza 4.0? Przeczytaj!

25 czerwca 2020

Jakie zmiany w prawie pracy wprowadziła tarcza 4.0?

22 czerwca 2020 roku prezydent podpisał kolejną ustawę czyli tarczę 4.0. Tarcza 4.0 wprowadza szereg zmian w prawie pracy. Od kiedy należy się spodziewać zmian?Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat wprowadzonych reform w tym pakiecie pomocowym.

25 czerwca 2020

Gwarancja Biznesmax z dotacją - wsparcie dla MŚP w finansowaniu biznesu

Podatniku! Prowadzisz działalność innowacyjną bądź dokonujesz inwestycji z efektem ekologicznym? Czy wiesz, że na rynku pojawiła się nowa pomoc finansowa – gwarancja Biznesmax z dotacją? Sprawdź, czym ona jest i jaki jest jej cel!

25 czerwca 2020

Odliczenie darowizny w trakcie roku - poszerzenie możliwości dzięki Tarczy 4.0!

Wprowadzona tarcza antykryzysowa 4.0 pozwala na dodatkowe odliczenie darowizny w trakcie roku i dotyczy to darowizn przekazanych na rzecz walki z koronawirusem i przeciwdziałania jego skutkom, już w zaliczce na podatek. Sprawdź, najnowsze zmiany!

24 czerwca 2020

Zmniejszenie podstawy opodatkowania zaliczek uproszczonych z uwagi na COVID-19

Z uwagi na sytuację epidemiczną spowodowaną COVID-19 rząd uchwala kolejną już Tarczę Antykryzysową, tym razem w wersji 4.0. Nowa ustawa umożliwia podatnikom zmniejszenie podstawy opodatkowania zaliczek uproszczonych – sprawdź, kto może skorzystać!

24 czerwca 2020

Jak działa certyfikat rezydencji w dobie epidemii?

Sejm pracuje nad sposobem rozliczania transakcji zagranicznych. Wśród propozycji jest aby przedłużyć certyfikat rezydencji i możliwość posługiwania się jego kopią w trakcie epidemii. Przeczytaj artykuł i sprawdź część projektu tarczy antykryzysowej 4.0!

4 czerwca 2020

Tarcza 4.0 i kolejne rozwiązania uderzające w pracowników

Projekt Tarczy 4.0 został udostępniony opinii publicznej. W założeniach ustawy znajdują się nie tylko propozycje wsparcia dla przedsiębiorców ale również zapisy uderzające w pracowników. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak Tarcza 4.0 wpłynie na Ciebie!

26 maja 2020

Tarcza 4.0 - jaką pomoc oferuje rząd?

20 maja przyjęto rządowy projekt ustawy zwany jako tarcza 4.0 lub tarczą Emilewicz. Jaką pomoc tym razem oferują władze? Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy i obywatele? Sprawdź najważniejsze postanowienia, które wprowadza tarcza 4.0!

22 maja 2020

Jakie zmiany przyniesie tarcza 4.0 - sprawdź!

Kolejna i ostatnia już czwarta tarcza antykryzysowa! Ustawa ma dotyczyć dopłat do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom oraz zmiany niektórych ustaw. Sprawdź jakie zmiany przyniesie tarcza 4.0

12 maja 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów