0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Pieniądze dla przedsiębiorczych kobiet

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Pierwsze kroki z własną działalnością gospodarczą nie należą do najłatwiejszych. W wielu przypadkach przedsiębiorca na start potrzebuje nie tylko swojej wiedzy, świetnych pomysłów, ale także środków na rozkręcenie działalności. Te mogą posłużyć na zakupienie odpowiedniego sprzętu, reklamę, czy inne niezbędne inwestycje, które są konieczne, by działalność ruszyła z kopyta. Pytanie, gdzie szukać tych środków i jakie możliwości ma przedsiębiorcza kobieta w tym zakresie? Warto przemyśleć kredyty, granty, fundusze unijne, a także udział w specjalnych konkursach. Szansa na dodatkowe finansowanie może być na wyciągnięcie ręki! Jesteś przedsiębiorczą kobietą, która rozwija swoją działalność bądź chce zacząć rozkręcać swój? Sprawdź, gdzie można uzyskać dodatkowe pieniądze dla przedsiębiorczych kobiet.

Kredyt

To rozwiązanie, które przychodzi do głowy na samym początku. Kredyt na rozkręcenie działalności to częsty wybór dla tych, którzy nie widzą dla siebie innego źródła finansowania takiego, jak granty, czy fundusze unijne. 

Niestety dostanie kredytu, jako początkujący przedsiębiorca nie należy do najłatwiejszych. Często jego kwota jest bardzo ograniczona, a banki podchodzą nieufnie do osób, które jeszcze nie mają doświadczenia, zabezpieczenia i dopiero zaczynają własną przygodę z prowadzeniem firmy. W takiej sytuacji to czy dostaniesz kredyt na działalność, może być w dużej mierze uzależnione od kwoty, którą na ten start potrzebujesz.

Pieniądze dla przedsiębiorczych kobiet - granty

Co roku można znaleźć także specjalne granty dla przedsiębiorczych kobiet. Wiele z nich ma na celu wyrównanie szans, czy wsparcie kobiet w rozwijaniu swojej kariery. Granty bywają przeznaczane na różne formy działalności gospodarczej, a także są formą wsparcia dla tych kobiet, które mieszkają na terenach uboższych, czy miejscach z większym rozwojem.

Tego typu granty mogą być także skierowane dla kobiet w celu ich aktywizacji zawodowej i wsparcia tej formy zarobkowania. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenia na bieżąco portali z informacjami o dotacjach.

Technologie dla kobiet

Aktualnie dostępny jest między innymi program: "Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje - "Technologie dla kobiet". Program ten przewiduje dofinansowania usług proinnowacyjnych, w tym badawczych. Ma na celu wspierać wdrożenie, a także rozwój innowacji technologicznych w mikro, małych i średnich firmach prowadzonych przez kobiety. 

Budżet programu to 15 000 000 euro, a wysokość wsparcia to maksymalnie 85% 12.000 - 200 000 euro, przy minimalnym wkładzie własnym 15%.

Wniosek o dofinansowanie mogą złożyć mikro, małe i średnie firmy, które działają na terytorium polski i są prowadzone i zarządzane przez kobiety.

Wsparcie można uzyskać w działaniach z obszaru wsparcia zielonych technologii, innowacji w obszarze wód morskich i śródlądowych, a także technologii poprawiających jakość życia.

Nagrody

Metodą na pozyskanie dodatkowego finansowania są także nagrody za projekty, istotne działania, czy innowacje. Warto nie pomijać tego rozwiązania, gdy myślisz o pozyskaniu dodatkowych środków. Co więcej, udział w konkursach, często wiąże się z dodatkowymi korzyściami — reklamą tego, co robisz. A przecież dotarcie do nowego grona odbiorców to szansa, z której zawsze warto skorzystać. Nie tylko ze względów promocyjnych, ale i budowania świadomości swojej marki w głowach odbiorców.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów