0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Podważenie treści ewidencji gruntów i budynków w postępowaniu podatkowym

Dane z ewidencji gruntów i budynków stanowią podstawę do naliczania podatków majątkowych. Nie zawsze jednak zapisy w ewidencji odzwierciedlają rzeczywisty stan. Czy możliwe jest podważenie treści ewidencji gruntów i budynków w postępowaniu podatkowym?

19 marca 2024

Podatki dochodowe

Rozliczenie dywidendy na gruncie podatkowym

Uzyskanie dywidendy czy to w formie rzeczowej czy pieniężnej wiąże się koniecznością jej opodatkowania. Jak rozliczyć dywidendę uzyskaną z zagranicy? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, rozliczenie dywidendy na gruncie podatkowym!

19 marca 2024

Podatki dochodowe

Przelewy między małżonkami w ustroju rozdzielności - darowizna czy przychód podatkowy?

W ustroju rozdzielności majątkowej każdy z małżonków posiada własny majątek. Zatem wszelkie przesunięcia między nimi mogą budzić wątpliwości pod względem podatkowym. Sprawdź, jak rozliczyć przelewy między małżonkami w ustroju rozdzielności majątkowej!

18 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Przewlekłe czynności sprawdzające - jak powinien postępować podatnik?

Organy podatkowe, w tym urząd skarbowy, mają prawo do weryfikacji podatników poprzez czynności sprawdzające. Czy urząd skarbowy jest ograniczony terminem? Co może zrobić podatnik w przypadku, kiedy miejsce mają przewlekłe czynności sprawdzające? Sprawdź!

18 marca 2024

Podatki dochodowe

Umowa o pomocy przy zbiorach a podatek dochodowy

Umowa o pomocy przy zbiorach to szczególny przypadek uzyskiwania przychodu pod względem rozliczania podatku dochodowego i sporządzania deklaracji rocznej PIT. Sprawdź, jakie są warunki zawarcia takiej umowy i jak rozliczyć podatki!

15 marca 2024

Podatki dochodowe

Rozliczenie sprzedaży nadwyżki energii z fotowoltaiki - jakie skutki w PIT i CIT?

Rozliczenie sprzedaży nadwyżki energii z fotowoltaiki budzi wiele wątpliwości. Czy sprzedaż nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowanej z własnej instalacji fotowoltaicznej stanowi przychód podatkowy w PIT i CIT? Co z depozytem prosumenckim? Sprawdź!

15 marca 2024

Podatek VAT

Wykreślenie z rejestru podatników VAT - kiedy jest to możliwe?

Przedsiębiorca, który jest czynnym podatnikiem VAT powinien posiadać wpis do rejestru VAT. Może się jednak zdarzyć, że wyniku wystąpienia jednej z przesłanek nastąpi jego wykreślenie z rejestru podatników VAT. Czy wykreślenie z rejestru jest definitywne?

15 marca 2024

Podatki dochodowe

Czy nadpłata składki zdrowotnej może być ujęta w kosztach podatkowych?

W rocznym rozliczeniu składki zdrowotnej może powstać niedopłata bądź nadpłata składki zdrowotnej. Powstała nadpłata podlega zwrotowi na wniosek przedsiębiorcy lub zaliczeniu na poczet zaległości składkowych. Czy może ona jednak stanowić koszt podatkowy?

15 marca 2024

Podatki dochodowe

Stawka ryczałtu przy sprzedaży detalicznej alkoholu

Przedsiębiorcy opodatkowani na zasadach ryczałtu są zobligowani do opodatkowania przychodu odpowiednią stawką ryczałtu. Tematem artykułu jest możliwość opodatkowania ryczałtem oraz stawka ryczałtu przy sprzedaży detalicznej alkoholu.

14 marca 2024

Ewidencje księgowe

Wypłaty zaliczek na poczet zysku w spółce jawnej - ewidencja księgowa

W dzisiejszym artykule omówione zostaną zasady rozliczania i księgowania wypłaty zaliczek na poczet zysku w spółce jawnej, która ma obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jak powinna wyglądać ewidencja rozrachunków pomiędzy spółką a jej wspólnikami?

14 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów