Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Podatek VAT

Odwrotne obciążenie po przekroczeniu limitu kwotowego

W ustawie została określona grupa towarów, przy sprzedaży których stosuje się mechanizm odwrotnego obciążenia. Nie zawsze jednak następuje to od pierwszego transakcji. Dowiedz się, kiedy stosuje się odwrotne obciążenie po przekroczeniu limitu kwotowego.

17 maja 2019

Ordynacja podatkowa

Podpis na deklaracji podatkowej - czy jest konieczny?

Czy podpis na deklaracji podatkowej jest konieczny? Gdzie należy złożyć wniosek o udzielenie pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji? Jakie skutki niesie za sobą brak ważnego podpisu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź!

25 maja 2021

Ordynacja podatkowa

Doręczanie pism przez organy podatkowe - warto wiedzieć

Jedną z fundamentalnych zasad postępowania podatkowego jest załatwianie wszelkich spraw w formie pisemnej. Doręczanie pism przez organy podatkowe najczęściej odbywa się do rąk własnych. Ale co jeśli adresata nie ma w domu? Sprawdź!

25 marca 2019

Ordynacja podatkowa

Struktura JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego) - analiza

Jednolity plik kontrolny obejmuje nie tylko rejestry sprzedaży i zakupów VAT. Tworzeniu JPK podlegają również m.in. księgi rachunkowe, faktury sprzedaży VAT, wyciągi bankowe. Jak wygląda struktura JPK w poszczególnych obszarach? Dowiedz się więcej!

4 maja 2021

Ordynacja podatkowa

Rozłożenie podatku na raty - kiedy jest to możliwe?

Przedsiębiorcy, którzy mają problem z opłacaniem terminowo zobowiązań podatkowych, aby uniknąć dodatkowych opłat np. sankcji mogą złożyć wniosek o rozłożenie podatku na raty. Sprawdź, jak należy to zrobić? Na ile rat można rozłożyć zaległość podatkową?

23 marca 2022

Ordynacja podatkowa

Faktura bez polskich znaków stanowi dokument księgowy

Przy wystawianiu faktur w programach komputerowych możliwe jest iż nie będzie on posiadał polskich znaków, czy w takiej sytuacji faktura jest ważna czy też wymaga korekty? Sprawdź, czy faktura bez polskich znaków jest akceptowalna! Odpowiedź w artykule!

27 grudnia 2017

Ordynacja podatkowa

Zamykanie okresu rozliczeniowego - co powinien wiedzieć przedsiębiorca

Zamykanie okresu rozliczeniowego to jeden z obowiązków podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Jak powinno wyglądać i jakie warunki spełniać, żeby dopełnione zostały wszystkie kwestie formalne i rozliczeniowe? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

23 stycznia 2022

Podatek VAT

Rozliczenie importu usług w związku ze zmianami ustawy o podatku VAT od 2017r.

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zakup usług poza granicami kraju muszą mieć na uwadze zmiany jakie niesie za sobą nowelizacja ustawy o podatku VAT w 2017 roku. Przeczytaj i dowiedz się, jak wygląda rozliczenie importu usług po zmianach.

12 lutego 2020

Podatek VAT

Ograniczenie możliwości składania kwartalnych deklaracji VAT

W związku z nowelizacją ustawy VAT wprowadzono wiele zmian. Jedną z nich jest ograniczenie możliwości składania kwartalnych deklaracji VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy podatnik rejestrujący się do VAT może wybrać kwartalne rozliczenie podatku?

27 września 2020

Podatki dochodowe

Forma opodatkowania wynajmu apartamentów w okresie letnim

Okres letni związany jest z wynajmem lokali sezonowych. Najemca musi pamiętać o prowadzeniu ewidencji oraz odprowadzaniu podatku do Urzędu Skarbowego. Przeczytaj i dowiedz się, jaka forma opodatkowania wynajmu będzie w tym przypadku najkorzystniejsza!

12 sierpnia 2020

Transakcje zagraniczne

Usługi transportowe - miejsce opodatkowania i stawka VAT

Największym problemem podatników przy usługach transportowych jest określenie miejsca świadczenia usług, ustalenie stawki podatku VAT oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego. Dowiedz się, jak usługi transportowe wpływają na podatek VAT!

3 lutego 2022

Podatki dochodowe

Dotacja na rozpoczęcie działalności - szansą dla bezrobotnego!

Chcesz otworzyć własną firmę? Dotacja na rozpoczęcie działalności może być dobrym pomysłem na start! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie warunki musisz spełnić by uzyskać dofinansowanie z urzędu pracy oraz czy otrzymana dotacja jest kosztem podatkowym

10 stycznia 2021

Samochód w firmie

Umowa najmu lub dzierżawy a leasing operacyjny

Przedsiębiorcy często wykorzystują w działalności gospodarczej samochód osobowy na podstawie umowy najmu lub dzierżawy. Jednakże, czy umowa najmu lub dzierżawy może zostać uznana za leasing operacyjny? Sprawdź! Odpowiedź znajdziesz czytając nasz artykuł!

3 kwietnia 2020

Transakcje zagraniczne

Korekta zgłoszenia celnego a decyzje organów celnych

Eksportujesz towary poza granicę Wspólnoty Europejskiej? Jesteś zobowiązany do złożenia zgłoszenia celnego. Co jeśli popełnisz błąd? Jak powinna wyglądać korekta zgłoszenia celnego? Dowiedz się, jakie zasady obowiązują podczas składania takiego wniosku.

27 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Powody niepłacenia długów - jakie są najistotniejsze?

Wielu przedsiębiorców ma problem z otrzymaniem pieniędzy od dłużników, co zmusza ich do dochodzenia swoich należności różnymi metodami. Mało kogo zastanawiają jednak powody niepłacenia długów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się na ten temat więcej!

16 sierpnia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów