0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

BizLend.pl – nowa marka na rynku pożyczek dla firm

Wielkość tekstu:

W dzisiejszym świecie mikroprzedsiębiorcy i jednoosobowe działalności gospodarcze nie mają łatwo. Marka BizLend.pl doskonale to rozumie, oferując wygodne i elastyczne pożyczki na rozwój firmy. Wniosek o pożyczkę można złożyć w 100% online, a wypłata środków zajmuje nie więcej niż 24 godziny. Jak wygląda rynek pożyczek dla małych i średnich firm? Co może nam zaoferować BizLend.pl?

Pożyczki dla firm jednoosobowych – czy warto?

Zarówno średnie, jak i małe firmy muszą mierzyć się na co dzień z przeróżnymi kosztami prowadzenia działalności. Koszty te to jednak nie tylko podstawowe opłaty, ale też inwestycje w rozwój, które pozwalają na wzrost konkurencyjności na rynku. Pożyczki dla JDG to jeden z częstszych sposobów finansowania. Dlaczego warto wybrać właśnie ten sposób?

Przede wszystkim na korzyść pożyczek dla firm, zwłaszcza tych udzielanych przez instytucje pozabankowe, przemawia minimum formalności. Nie oszukujmy się, przedsiębiorcy mają wystarczająco dużo na głowie, by musieć jeszcze wypełniać stosy dodatkowych dokumentów. Możliwość złożenia wniosku przez internet czy elastyczność spłat często jest dużym ułatwieniem dla małych przedsiębiorstw. Dużą zaletą firm takich jak BizLend.pl, jest też szybka wypłata pieniędzy – od momentu złożenia wniosku aż do wypłaty środków nie mija więcej niż 24 godziny.

Pożyczki dla firm to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą utrzymać płynność finansową lub potrzebują zainwestować środki w rozwój firmy. Mikroprzedsiębiorcy to także firmy o krótkiej historii działania, a nawet startupy, takie firmy nie mają po co iść do banku, aby aplikować o kredyt, bo go po prostu nie dostaną. Bywa również, że zapracowany przedsiębiorca pod presją swojego kontrahenta sam otrzymuje pieniądze znacznie później, a podatki czy wynagrodzenia zespołu zapłacić trzeba tu i teraz. Zdarza się także, że realizując zamówienie lub kontrakt, można zakupić towar za gotówkę ze znacznym rabatem, sięgającym często od 3-5%. Wtedy trzeba się spieszyć i załatwić sprawę natychmiast, zamiast płacić za zakupy znacznie drożej w kredycie kupieckim. Tu właśnie jest miejsce dla firmy pożyczkowej, takiej jak BizLend.pl.

Jak wygląda rynek pożyczek dla przedsiębiorstw?

Wzrost udzielania pożyczek dla mikroprzedsiębiorstw wiąże się m.in. z zaspokojeniem oczekiwań klientów. A czego oczekują sami przedsiębiorcy? Spośród 2,4 mln przedsiębiorców i MŚP aż 25% jest zainteresowanych finansowaniem tu i teraz - bez zbędnych, skomplikowanych wymagań dokumentacyjnych i długiego okresu oczekiwania na decyzję. W bankach mikroprzedsiębiorca przeważnie musi zebrać komplet najświeższych dokumentów m.in. bilans, rachunek wyników, KPIR, zaświadczenia ZUS i US, a na koniec podpisać całą dokumentację wersji papierowej. Najlepiej, jak dostarczyłby twarde zabezpieczenia tj. hipoteki czy zastawy na zapasach, czy maszynach i urządzeniach oraz niejednokrotnie poręczeniach osób prywatnych. To zabiera czas mierzony często w tygodniach i tworzy dodatkowe koszty związanye z wyceną i ustanowieniem zabezpieczeń.

Klienci cenią sobie niezmienne koszty spłaty, dzięki którym lepiej mogą zaplanować budżet firmy. Na szczęście nie jest trudno na rynku o tego typu pożyczki. Jak mówi dyrektor operacyjny BizLend.pl, Paweł Weber: “Nasza pożyczka nie opiera się o WIBOR, mało tego nie ma części odsetkowej, więc klient spłaca stałe raty, które się nie zmienią w trakcie spłat.” Konstrukcja produktu jest bardzo prosta i przejrzysta, ponieważ jedyny koszt to prowizja za finansowanie. Jest ona ustalana po analizie ryzyka, więc jeszcze przed podpisaniem umowy wiemy, jaki będzie całkowity koszt finansowania.

A jak wygląda przyszłość rynku pożyczek? Pierwsze szacunki pokazują potencjał szybkiego zagospodarowania rynku na około 9-10 miliardów zł (2,5 miliarda dolarów). To, wraz z oczekiwanym powrotem polskiej gospodarki na ścieżkę szybkiego wzrostu, daje dodatkowy impuls do dalszego wzrostu potencjału rynkowego, a tym samym większego zapotrzebowania na pożyczki dla małych firm. Zgodnie z przewidywaniami największych specjalistów rynkowych, m.in. Accenture, rynek pożyczek pozabankowych na świecie będzie rósł bardzo dynamicznie i osiągnąć powinien w porównaniu do banków ponad 40% całego rynku finansowania mikroprzedsiębiorców w okresie najbliższych kilku lat.

BizLend.pl – nowy gracz na rynku pożyczek

BizLend.pl to nowy podmiot na rynku finansowania przedsiębiorców, będący częścią międzynarodowej Grupy BizLend.pl z siedzibą główną w Stanach Zjednoczonych. Jej działalność już od ponad 12 lat skupia się na finansowaniu mikroprzedsiębiorców na czterech kontynentach, m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii czy RPA. Do tej pory grupa wsparła przedsiębiorców niebagatelną kwotę ponad 500 milionów dolarów (ponad 2 mld zł.). W 2023 roku podjęto decyzję o wejściu na rynek Polski, jako pierwszy rynek Unii Europejskiej, a następnie kontynuację rozwoju na kolejne rynki europejski.

BizLend.pl na rynku pożyczek wyróżnia się innowacyjnością. Przede wszystkim na korzyść firmy przemawia możliwość złożenia wniosku w 100% online. Nie potrzebujemy żadnych zabezpieczeń i dodatkowych dokumentów - wystarczą obroty na rachunku firmowych. Złożenie wniosku zajmie nam ok. 10 minut, a decyzję dostaniemy tego samego dnia. Jeśli chodzi o spłatę pożyczki, ciekawym i nowym rozwiązaniem jest wariant z ratami tygodniowymi, który daje większą elastyczność i umożliwia obniżenie kosztu pożyczki. Dodatkowo wybierając opcję z poleceniem zapłaty, możemy liczyć na jeszcze niższe koszty całkowite. Do wyboru mamy 3, 6, 9 lub 12 równych rat do spłaty.

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów