Darowizna w kosztach uzyskania przychodów

  • darowizna
Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Czy mogę w imieniu prowadzonej działalności gospodarczej przekazać darowiznę na rzecz fundacji pomagającej dzieciom, a następnie ująć ją w kosztach uzyskania przychodu? Jak poprawnie powinna zostać wykazana darowizna?

Sandra, Opole

 

Wpłaty środków pieniężnych na fundację pomagającą dzieciom stanowią darowizny, które zostały wyłączone z możliwości ujęcia w kosztach uzyskania przychodu na mocy art. 23 ust. 11 ustawy o PIT.

Jednak niektóre darowizny przekazane organizacjom pożytku publicznego mogą pomniejszyć podstawę opodatkowania, ale dopiero w zeznaniu rocznym.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów